Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa 159 1.9 JTDm 8v Stuka, szarpie, nie jedzie.. POMOCY!

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 2009r sedan
    Postów
    4

    Unhappy Alfa 159 1.9 JTDm 8v Stuka, szarpie, nie jedzie.. POMOCY!

    Witam wszystkich... Pomimo problemów i tak uważam że stałem się szczęśliwym posiadaczem mojej wymarzonej Belli 159. No ale żeby nie było kolorowo no to do rzeczy...
    Bellą poruszam się od dwóch tygodni, sprowadzona z Belgii z przebiegiem ok. 250 tyś. Przez dwa tygodnie użytkowania dosłownie bajka... zbierała się jak trzeba, zero dymienia nawet rura wydechowa czysciutka, wszystkie biegi wchodzą idealnie jedyne co to łożyska w skrzyni M32 powoli dają o sobie znać, ale ponoć to standard...
    Po dwóch tygodniach nagle BUUM jechałem w trasie nie powiem bo jakieś 200 na blacie było i nagle Alfe trochę shamowało więc zjechałem na pobocze i z silnika zaczęły wydobywać się stuki, silnik zgaszony Bella na lawetę i do domu. Miałem tydzień wcześniej wymieniony rozrząd więc zabraliśmy się za jego sprawdzenie i wszystko na swoim miejscu, koło w dodatku zdjęte w celu sprawdzenia czy nie scięło klina, cały rozrząd w porządku. Następnie odkręcona została misa olejowa, w misie czystko zero opiłków czy czegokolwiek, panewki od dołu sprawdzone i wszystkie wyglądają dobrze. Doszedłem do tego że jeden wtrysk był padnięty, a wcześniej był ok. więc wtrysk wymieniony, postanowiłem odpalić bellę po mimo stuków i posłuchać co tak wali. Nick konkretnego nie usłyszałem.. zauważyłem tylko tyle że podczas tego stukania wciskając pedał sprzęgła te stuki stają się o wiele łagodniejsze ale mimo to wali niemiłosiernie. I teraz pytanie Panowie i Panie co to może być? Za co się zabrać? Próbowałem nim ruszać, ale ma biedę ruszyć, na luzie fajnie wchodzi na obroty, a na biegu nawet na podnosniku nie idzie dobrze go wkręcić na obroty... Padnięta dwumasa? Bo te stuki z okolicy skrzyni bardziej dochodzą? A może to głowica lub zawory? Co myślicie poradzcie coś bo już mi ręce opadają.. Motor to 1.9 JTDm 8v 120km kod silnika 939 A7000

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    stetoskop warsztatowy i osłuchac silnik. Ale jak wali jak młotem to raczej dwumasa sie rozpadła.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 2009r sedan
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Dziś postaram się nagrać te stuki bo bede grzebać. Wyjme dzis skrzynie i zobacze jak sie ma spezeglo i dwumasa jeśli będzie wszystko ok no to pozostaje coś z motorem... tylko pytanie co? Wał pęknięty, zatarty czy co? Jesli to motor to chyba zdecyduje się na przekladke bo ten silnik to zagadka, a nie chcę robić czegos a sie okaże ze coś jeszcze. Generalnie przy tej usterce zaczął lać wtrysk to on mógł narobić jakies duże szkody? Czekam na podpowiedzi i sugestie

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 2009r sedan
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam ponownie... Stuków nie nagrałem, lecz znam już diagnozę. Pęknięty wał korbowy, pęknięty był w ten sposób że mimo wszystko nadal pracował lecz z tymi stukami. No nic nabyłem drugi motor i robimy swap silnika. To trzeba mieć pecha żeby w 2-3 tyg. od zakupu rozleciał się motor gdzie Bella na dodatek nie była tania... Trzeba naprawić i już, po naprawie dodam fotki i przywitam się na forum jak każda śrubka będzie już na swoim miejscu ^^ Niunia ogólnie ładna więc pochwalić się trzeba ;p

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Witam,

    Mam podobnie tylko że na w krótszym czasie się to stało Czy szybko znalazłeś dokładnie taki silnik 939A7000 czy założyłeś inny kombinując?

Podobne wątki

  1. [159] Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v szarpie
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-12-2017, 12:11
  2. Szarpie i dusi sie ! Alfa 147 1.6 TS Pomocy :)
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 17:27
  3. Moja Bella szarpie, traci moc i stuka. HELP!!!
    Utworzone przez DJCaro w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 09:37
  4. Stuka,szarpie,śmierdzi i wiele innych
    Utworzone przez alfa-egol w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 19:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory