Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Koszt przedniego zderzaka

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    W polskich warunkach wycena rzeczoznawcy jest najczęściej próbą zrobienia poszkodowanego w balona. Nie zapomnę sytuacji sprzed kilku lat, kiedy rzeczoznawca robiąc wycenę wartości samochodu i szkody po pewnej przygodzie "zapomnial" ująć kilku elementów wyposażenia, inne umieścił w tabeli jako wyposażenie standardowe (m.in. przyciemniane szyby, które robiłem za własne pieniądze pare miesięcy wcześniej), a wisienką na torcie były opony na alufelgach o wartości -250zł. Musisz niestety przygotować się na ostrą dyskusję z ubezpieczycielem.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    napiszę Wam jak szkodę wyceniało Ergo Hestia z polisy sprawcy, gdy wjechał mi w tył Giulietty.
    Uszkodzenie nie było duże, ale popękał absorber (980zł w ASO, brak zamienników), drobne rysy na dokładce zderzaka (ASO 380zł, brak zamienników) i złamał się zatrzask w zaślepce gniazda do holowania (ASO ok 35zł, brak zamienników). Czyli same części ok 1400zł. Do tego jakaś robota powiedzmy 150zł (nic do malowania).
    Auto najpierw chciałem oddać do ASO i robić bezgotówkowo, ale mnie zwodzili, nie chcieli zrobić na poczekaniu a auta zastępczego akurat nie mieli - tu co tydzień zwodzili przez 6 tygodnii, ciągle nie ma itp itd, a potem jeszcze niemiło gość naburczał na mnie że wymyślam sobie auto zastępcze, więc wkurzony zrezygowałem z ASO i postanowiłem rozliczyć szkodę "gotówkowo" i zrobić sam. Okazało się że ASO już wzięło kasę wg wyceny, ponad 1800zł (takie prawo, ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę wg wyceny, ale to spowodowało że w ASO nie mięli w ogóle motywacji żeby mnie obsłużyć). ze swoim roszczeniem musiałem poczekać na zwrot kasy z ASO do ubezpieczalni.
    potem Ergo Hestia zaproponowała mi, uwaga 900zł. wycena była do bani - totanie jakieś wymyślone elementy z jakiegoś prymitywnego system estymacji, np jakaś listwa ozdobna 200zł, malowanie zderzaka xxx (w ogóle nie trzeba było malować), robota yyy, wyszło im 900zł.
    no to burza do konsultanta że ma zrobić wycenę wg części które trzeba wymienić, a on że tak mu to system pokazuje. nie zgodziłem się, to dał 1200, dalej się nie zgodziłem, bo części kosztowałyby 1400. no to zaproponował 1400, a ja że jeszcze robota a tak naprawdę mam prawo wziąć auto zastępcze, wtedy powiedział 1500 i już to wziąłem, mogłem ich cisnąć pewnie, ale wiedziałem że za tą kasę zrobię naprawę. A docelowo wyszło tak fajnie, że absorber nowy kupiłem z jakiejś wyprzedaży za 150zł, dokładkę wziąłem sobie na podwójny wydech (akurat używka na allegro pojawiła się za ok 200zł), a za resztę jeszcze kupiłem tłumik podwójny używany z 2.0jtdm i nowe końcówki (większe) wydechu, w Ulterze mi to zamontowali i jest lepiej niż było. Ale trzeba było o swoje zawalczyć.

    Koledze/autorowi wątku radzę wycenić wszelkie elementy do wymiany, nie przeoczyć np jakiegoś absorbera jeśli się uszkodził, kratki czy grilla (to wszystko w sklepie ASO), wycenić malowanie, wymianę i ocenić ilość dni potrzebnych na naprawę i doliczyć stawkę za auto zastępcze i z taka wyceną uderzać z roszczeniem. COś ponegocjujesz najwyżej odpuszczając auto zastępcze a potem naprawisz na używkach.

    Ja za zderzak przedni/używany/kompletny(PDC + spryski + instalacje, ładny grill i halogeny) do 159, 2.5 roku temu dałem 1200zł ale był troche porysowany na dole i miał wyrwane zaczepy do nadkoli. Możliwe że Tobie wystarczy sama skorupa jeśli inne elementy nie zostały uszkodzone.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Dizęki za obszerną odpowiedź.

    Planuję zrobić tak, ze umówię się z rzeczoznawcą z AXA w warsztacie mojego mechanika. Przy nim zdejmiemy zderzak i popatrzymy co tam w środku się zmieliło.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Dizęki za obszerną odpowiedź.

    Planuję zrobić tak, ze umówię się z rzeczoznawcą z AXA w warsztacie mojego mechanika. Przy nim zdejmiemy zderzak i popatrzymy co tam w środku się zmieliło.
    Chcesz to sie odezwij na priv. Zalatwie ci orginal za dobra kase. Na pocieszenie powiem ze ze spryskiwaczem i pdc w zamienniku q nie wystepuje

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Byłem u mechanika.

    Do wymiany zderzak, belka przednia, lampa xenon lewa (zaczep się ułamał), spryskiwacz.

    Będzie batalia.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Byłem u mechanika.

    Do wymiany zderzak, belka przednia, lampa xenon lewa (zaczep się ułamał), spryskiwacz.

    Będzie batalia.
    Niech ubezpieczalnia zrobi ci kosztorys potem do niezaleznego rzeczoznawcy po kosztorys i z tym do ubezpieczalni

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Byłem u mechanika.

    Do wymiany zderzak, belka przednia, lampa xenon lewa (zaczep się ułamał), spryskiwacz.

    Będzie batalia.
    a docelowo uchwyt lampy mozesz sobie zespawac za pare groszy

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie ma potrzeby, można kupić zestaw naprawczy. Chyba 50parę złotych. Wymieniać jedną lampę bez sensu, bo będzie z daleka widać, że auto po przygodzie. Jeśli zrobią kosztorys na wymianę dwóch lamp plus resztę gratów to zaraz wyjdzie całkowita...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    o ile w samych lampach są otwory na przykrecenie łap z zestawu naprawczego to o ile kojarzę dostepne widzialem tylko zestaw na górne mocowanie. pytanie czy w ubezpieczalnii kumaja temat czy zaakceptuja w wycenie nowa lampe czy będą forsowac zestawy naprawcze/spawanie. koszt moze ich zmotywowac. mogą też próbować pchać zamiennik, akurat do lamp jest - na allegro kiedyś widziałem

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    o ile w samych lampach są otwory na przykrecenie łap z zestawu naprawczego to o ile kojarzę dostepne widzialem tylko zestaw na górne mocowanie. pytanie czy w ubezpieczalnii kumaja temat czy zaakceptuja w wycenie nowa lampe czy będą forsowac zestawy naprawcze/spawanie. koszt moze ich zmotywowac. mogą też próbować pchać zamiennik, akurat do lamp jest - na allegro kiedyś widziałem
    Nie masz obowiazku sie zgadzac na naprawe lampy. Choc jak 2 ksenony w ori policza moze byc blisko do calki

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Nit rozprężny zderzaka przedniego.
    Utworzone przez Majkelek w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-12-2015, 17:27
  2. Naprawa zderzaka przedniego
    Utworzone przez superzajac w dziale GT
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 21:46
  3. [156] spoiler zderzaka przedniego
    Utworzone przez alces1 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 20:29
  4. mocowanie zderzaka przedniego
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 11:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory