Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Koszt przedniego zderzaka

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie Koszt przedniego zderzaka

    Ile kosztuje NOWY oryginalny przedni zderzak? Gość wbił mi się hakiem i czeka mnie spotkanie z rzeczoznawcą, jestem ciekaw na ile mogę się spodziewac wyceny szkody.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Kolego wejdź na portal aukcyjny i będziesz miał rozeznanie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar kriso221
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 2.0.JTS 16v PB 155km
    Postów
    183

    Domyślnie

    Znajoma pol roku temu tez miala przygode ze zderzakiem tylko w audi a3 to wycenili szkode na 1200 zł. niewiem czy liczyli orginalny zderzak czy poprostu nowy+ lakierowanie.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Alfy to drogie auta w ubezpieczeniach, w 156ti PZU wyceniło przedni zderzak na 3600 i oczywiście cena zaniżona. Odsprzedam szkodę firmie która się tym zajmuje i dostałem od nich jeszcze 1200

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grisza1976 Zobacz post
    Kolego wejdź na portal aukcyjny i będziesz miał rozeznanie.
    a co mają ceny obdrapanych używek na aledrogo do nówki z serwisu, której cena może iść w grube tysiące? Jedyne eper mógłby dać wiarygodny osąd ale akurat ceny zderzaka nie ma.

    Chcę dla picu zarządać likwidacji bezgotówkowej w ASO dzięki czemu będę mógł wyszarpać więcej gotówki do łapy. Nie wiem tylko o jakich pieniądzach mogę rozmawiać. Najwyżej podjadę do ASO i zapytam o ceny.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Ile kosztuje NOWY oryginalny przedni zderzak? Gość wbił mi się hakiem i czeka mnie spotkanie z rzeczoznawcą, jestem ciekaw na ile mogę się spodziewac wyceny szkody.
    Przewidywana wycena:
    Zderzak 200 PLN
    Lakierowanie zderzaka 300 PLN (oczywiscie bez cieniowania xd)

    Wycena z ASO najpewniej nic Ci nie da, nawet jak wezmiesz kosztorys. To mialoby szanse zadzialac jeśli zrobilbys w ASO, zaplacil te 5000 PLN a pozniej sadzil sie o zwrot roznicy miedzy wycena ubezpieczalni a tym co zaplaciles.

    Kazde aso daje do podpisania klauzulę, że jesli ubezpieczyciel nie pokryje kosztow naprawy, to Ty sie do tego zobowiązujesz.

    Witaj w Polsce

    Jak masz wolną gotówkę, duzo wolnego czasu i td (bo za Twoj stracony czas na sądzenie sie nikt Ci pieniedzy nie zwroci, to mozesz probowac tego wariantu)

    Mialem podobna historie z tylnym zderzakiem, niecale 2 lata temu. Wzialem kosztorys z ASO, finalnie robiłem w prywatnym zakladzie blacharsko lakierniczym, w opcji bezgotowkowej, udalo mi sie z ta firma dogadac, ze w razie W to ich prawnik bedzie sie szarpal z ubezpieczycielem. Dalem im ten kosztorys zeby bylo im latwiej w sadzie, bo wyszlo 2 razy taniej.


    Dla mnie to rozwiazanie bylo najlepsze.

    Swoja drogą to paranoja, że firma uslugowa musi ściśle wspolpracowac z adwokatem przy prawie kazdym zleceniu.

    Ps. Wstepna wycenia z mojego doswiaczenia zalezy od stopnia ch%^&ści firmy ubezpieczeniowej. Zebys sie nie zdziwil jak w pierwszej wycenie stwierdzą, ze przeciez mozna skleić zderzak

    Z moich wszystkich doswiadczen, najlepiej jest byc poszkodowanym przez ubezpieczonego w PZU lub Warcie, najgorzej Uniqa. Ta ostatnia firma w normalnym kraju nie mialaby prawa funkcjonowac.


    Ps2. 2 lata temu najpierw aso twierdzilo ze na zderzak trzeba bylo czekac, 2 tygodnie, pozniej ze 6, a pozniej ze jest niedostepny. Z przednim pewnie bedzie podobnie. Tylny to bylo coś circa 1500-2000 PLN o ile pamietam *

    *(sprawdzilem w papierach - sam zderzak 1512 netto )

    Ps3. Dla porownania: pierwsza wycena z ubezpieczalni to bylo 1000 PLN, wycena naprawy w ASO 6000 PLN
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 27-08-2018 o 22:41

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    problem jeszcze w tym, że mam zderzak ze spryskiwaczami i czujnikami. Na allegro znalazłem całe 0 takich zderzaków, wszystkie są z biedniejszych wersji. Dlatego niewykluczone, że będę się musiał posiłkować ceną nowego zderzaka w aso. Chodzi o samą cenę części, roboczo godziny to tam ciul..

    Ubezpieczyciel sprawcy - AXA

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Śmichy chichy a składki coraz wyższe. 27 lat złotówki żadna firma za mnie nie wypłaciła, a opłacam 6 polis rocznie.

    Więc wybaczcie, ale o drobnych cwaniaczkach mam określone zdanie.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #9
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Co się martwisz na zapas?
    Poczekaj na wycenę z ubezpieczalni. Mi jakieś 2 lata temu na parkingu porysowali corsę żony drzwi przednie i tylne od strony pasażera. Przyjechał rzeczoznawca z MTU i... sam się zdziwiłem, w aucie wartym 5000zł wymianę 2 drzwi wycenił na niecałe 2700zł.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    problem jeszcze w tym, że mam zderzak ze spryskiwaczami i czujnikami. Na allegro znalazłem całe 0 takich zderzaków, wszystkie są z biedniejszych wersji. Dlatego niewykluczone, że będę się musiał posiłkować ceną nowego zderzaka w aso. Chodzi o samą cenę części, roboczo godziny to tam ciul..

    Ubezpieczyciel sprawcy - AXA
    Sam zderzak w ASO ok 1700-1800 zł, do tego malowanie kilka stów

Podobne wątki

  1. Nit rozprężny zderzaka przedniego.
    Utworzone przez Majkelek w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-12-2015, 17:27
  2. Naprawa zderzaka przedniego
    Utworzone przez superzajac w dziale GT
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 21:46
  3. [156] spoiler zderzaka przedniego
    Utworzone przez alces1 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 20:29
  4. mocowanie zderzaka przedniego
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 11:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory