Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 85 z 85

Temat: Pompa paliwa w baku - 3.2 JTS lub inny

  1. #81
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    OK, jutro postaram się sprawdzić raz jeszcze wszystkie kostki.
    Ogólnie to wygląda tak, że samochód nie chce odpalić w ogóle za pierwszym razem, kilka razy zdarzyło mi się że po chwili zaczynał załapywać ale i tak nie odpalił. Tak jakby pompa nie podawała paliwa, albo tego paliwa było bardzo mało. Przy drugim podejściu pali od strzału.
    Może coś z pompą jest jednak nie tak. A jeśli włączysz zapłon 2-3 razy przed pierwszym uruchomieniem to zapali?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #82
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Coś chyba jednak z tą pompą jest nie do końca ok. Jak włożę 3-4 razy kluczyk to odpala przy pierwszej próbie choć kręci dłużej.
    Przez weekend posprawdzam jeszcze raz całą wiązkę i sprawdzę do jakiego ciśnienia dobija przy kolejny włożeniach kluczyka.

  3. #83
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    Coś chyba jednak z tą pompą jest nie do końca ok. Jak włożę 3-4 razy kluczyk to odpala przy pierwszej próbie choć kręci dłużej.
    Przez weekend posprawdzam jeszcze raz całą wiązkę i sprawdzę do jakiego ciśnienia dobija przy kolejny włożeniach kluczyka.
    Cześć,

    chciałbym zapytać jak uporałeś się z problemem pompy?

    Od dwóch tygodni jestem właścicielem swojej Alfy i zauważyłem w niej całkiem podobny problem - kiedy silnik jest zimny - odpala mi bez problemu. Kiedy jest rozgrzany - również.

    Problem jest gdy auto postoi te 2-3 godziny. Wtedy kręci z 5-6 s rozrusznikiem zanim odpali.

    Zgodnie z eLearnem sprawdziłem czujnik temperatury i zmiany jego rezystancji - wszystko ok. Z czujnikiem RPM też wszystko ok.

    Podejrzenie padło na ciśnienie paliwa w obwodzie niskiego ciśnienia.

    Na zimnym silniku poziom ciśnienia to 1.5 bara, w trakcie rozruchu dobijane jest do 6, rozruch trwa około 2 s.
    Na silniku ok. 70 stopni, ciśnienie 1.7 bara, kręci koło 5 s i ciśnienie powoli narasta, przy około 5 barach zapłon zaskakuje.
    Przy drugiej próbie zapłonu 10 minut po tej cśnienie w układzie 6 barów, zapłon od kopa.
    Godzinę później 55 stopni, ciśnienie znowu 1.5 bara, dobiłem przez MES do 6 i odpala w sekundę.

    Wiem, że trochę nieprzemyślane te pomiary, ale próbuję cokolwiek sensownego wymyślić. Pompka do wymiany?

  4. #84
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Witam,
    Tak udało mi się w końcu rozwiązać problem. Winna okazała się pompa paliwa. Po zakupie kolejnej (udało mi się kupić "prawie" nową pompę) problem zniknął. Niezależnie od temperatury już od pierwszego włożenia kluczyka nabija i trzyma książkowe ciśnienie w układzie.
    Z opisu który podałeś wynika że pompa już niedomaga i wygląda to podobnie do sytuacji z moją drugą pompą.
    Tak z ciekawości jaki przebieg ma samochód?

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Dzięki wielkie! W takim razie zacznę się rozglądać za nową, a na razie będę odpalać na 3 włożenia kluczyka.

    Przebieg obecnie 99600. Z tego co sprawdziłem to raczej oryginalny.

Podobne wątki

  1. [146] Mocowanie baku paliwa
    Utworzone przez Jester w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 11:21
  2. Czyszczenia pompki paliwa w baku
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 09:46
  3. Pompa paliwa w baku z beznzyny do diesla?
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 20:16
  4. Woda w baku paliwa
    Utworzone przez ziulek61 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 08:19
  5. pompa działa ale nie w baku
    Utworzone przez MaxiCaas w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 19:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory