Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Reperaturki progów Alra Romeo 159

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 Sportwagon 2.4JtdM
    Postów
    6

    Domyślnie Reperaturki progów Alra Romeo 159

    Witam,

    Czy jest tu ktoś kto pomoże ogarnąć reperaturki progów do 159? Konkretnie chodzi mi o ostatni odcinek ponieważ ruda weszła 10cm od końca więc nie ma potrzeby wymiany całego.
    Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Radze wymienić cały. skoro rdza dostała się do progu, będzie szła dalej. Poszukaj na allegro, kiedyś widziałem cały próg oryginał w dobrej cenie
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    10 cm to dla dobrego blacharza żaden problem, żeby sobie samemu reperaturkę dorobić. Najważniejsze , żeby pozbyć się chorej blachy, ustalić przyczynę korozji (np brak odpływu) a potem wszystko dobrze zabezpieczyć. Jeśli się na tym nie znasz i nie potrafisz skontrolować to blacharz i tak "odwali lipę"
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 Sportwagon 2.4JtdM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Panowie, tak jak pisałem w wątku. Nie chcę porad czy blacharz odwali lipę czy nie bo robi mi to kuzyn. Nie chcę też wymieniać całego progu bo reszta jest zdrowa. Jeśli jest ktoś kto ma wiedzę gdzie ogarnąć reperaturkę końcówki progu to proszę o kontakt. Nie wiem czy w ogóle jest coś takiego do 159. Ale w innych markach można kupić końcówkę progu zamiast całego.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł Zobacz post
    Panowie, tak jak pisałem w wątku. Nie chcę porad czy blacharz odwali lipę czy nie bo robi mi to kuzyn. Nie chcę też wymieniać całego progu bo reszta jest zdrowa. Jeśli jest ktoś kto ma wiedzę gdzie ogarnąć reperaturkę końcówki progu to proszę o kontakt. Nie wiem czy w ogóle jest coś takiego do 159. Ale w innych markach można kupić końcówkę progu zamiast całego.
    Tutaj dobrze ktos poradzil. Jesli tylko blacharz ma fach, to sam dorobi z solidnego materialu ten kawalek i nikt sie z zewnatrz nie pozna, a dorobiony kawalek przeżyje reszte auta.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł Zobacz post
    Panowie, tak jak pisałem w wątku. Nie chcę porad czy blacharz odwali lipę czy nie bo robi mi to kuzyn. Nie chcę też wymieniać całego progu bo reszta jest zdrowa. Jeśli jest ktoś kto ma wiedzę gdzie ogarnąć reperaturkę końcówki progu to proszę o kontakt. Nie wiem czy w ogóle jest coś takiego do 159. Ale w innych markach można kupić końcówkę progu zamiast całego.
    Nie kupisz reperaturki bo 159 nie rdzewieje.

    Tu masz blacharza artystę ze Śląska...ale on weźmie więcej niż warta jest 159

    https://www.youtube.com/watch?v=naki40c8ypI
    Ostatnio edytowane przez quba ; 18-09-2018 o 19:07
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Jeśli koniecznie chcesz kupić, to dostępne są nowe całe progi, lub samą końcówka w używce. W grę wchodzi jeszcze 3 opcja, o której mówili koledzy- samoróbka. Mi wstawili z jednej strony używkę ale podejewam że wystarczy to tylko na max kilka lat. Jeśli robiłbym to ponownie, to decydowałbym się na cały nowy próg u dobrego fachowca.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Tak tak. Wymień cały próg i bo masz rdzawke na odcinku 10cm. Widać że macie zero pojęcia o blacharce. Po co rozwiercac i spawac 100 zgrzewow fabrycznych? Dopiero wtedy będzie rdzewiec. Kup używana próg w dobrym stanie. Wytnij zardzewialy element. Dopasuj nowy kawalek. Trzeba będzie odwiercic może 10-15 zgrzewow. Zalej to potem epoxydem od środka i na zewnątrz. Pomaluj. Zakonserwuj środkiem valvoline do profili wewnętrznych i gotowe.

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez stuntmachine ; 19-09-2018 o 12:07

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Panowie. Dobrry blacharz nie robi tego z puszki po piwie tylko z blachy samochodowej. Jezeli nie jest mocno.zjedzony to wytnie chorą blachę , wstawi kawalek nowej , moze ocynuje ją o zakonserwuje. Kupno uzywanego progu to trochę ryzyko bo zalazka rudej nie widac a za rok wyjdzie.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Dobrego blacharza ze świecą szukać. Jak już coś wlazło do progu to trzeba by skontrolowac stan obu progów na całej długości. U mnie ewidentna rdza była na końcówce progu z tyłu a na reszcie wydawało się czysto. Teraz, po roku jak zaglądałem to z drugiej strony z tyłu tez juz coś się zaczyna. Przody to samo lekko wypiaskowane. Niby w sŕodku są jakieś przegrody ale jaki to daje efekt to nie wiem. Jak rozmawiałem z blacharzem, który nie jest za tani i w mojej ocenie zna się na rzeczy, to mówił że z reguły jak coś się zaczęło dziać to marna szansa, że reszta jest w idealnym stanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 00:09
  2. 164 reperaturki
    Utworzone przez paradox8 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-03-2007, 23:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory