Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Problem ze wspomaganiem blokuje kierownice, zatrzymuje pompę wspomagania

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 2006
    Postów
    3

    Domyślnie Problem ze wspomaganiem blokuje kierownice, zatrzymuje pompę wspomagania

    Witam wszystkich. Jestem Posiadaczem Alfy 159, 1.9, 2006. Jest to moja pierwsza alfa, mam ją 3 tygodnie i na wycieczce zawiodło mnie wspomaganie, chyba maglownica.

    przy odpalonym silniku przy nieruszaniu kierownica pompa kręci się na pasku wszystko jest ok. w momencie przekręcania kierownicy blokuje ją, a pompa wspomagania się zatrzymuje w taki sposób że aż przypala pasek ani drgnie. Początkowo myślałem że to problem z pompą czyli szybka wymiana i po sprawie, ale wtedy wogóle by sie niekręciła. Wydaję mi się ze to problem z maglownicą, lub może być jakiś przewód załamany i blokuje ciśnienie z pompy.
    Czy ktoś z was miał taki problem??

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 2006
    Postów
    3

    Domyślnie

    dodam że znalazłem na forum wzmiankę o zbiorniczku który powodował różne problemy ze wspomaganiem, czy to też może mieć wpływ?
    ps. pomózcie bo od poniedziałku do piatku jestem w trasie i tylko w sobote mam czas na naprawy a auto juz tydzień stoi;/

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Zacznij od wymiany zbiorniczka. U mnie pomogło. Przed wymianą dodatkowo pompa wyła jak kręciłem kierownicą.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    Na 99% to nie przez zbiorniczek jak potrafi pompę zablokować. Kolega chyba nie zdaje sobie jakie tam jest ciśnienie. Wcześniej by ten zbiornik rozwaliło gdyby on blokował powrót. (ja się przekonałem jak wymieniłem płyn i odpiąłem wąż od powrotu do zbiornika. Wyrwało go z buteleczki i chlapało po komorze silnika, komedia) moim zdaniem to jednak pompa nawala i jej przelewy. Pompa zaczyna przelewać płyn jak krecisz kołami. Wcześniej na sucho też leje ale nie tak mocno jak krecisz. Pewnie coś z zaworami, wybacz z takie słownictwo ale mechanikiem nie jestem. Może coś Cię to naprowadzi.

    //edit
    Ewentualnie możesz sprawdzić napinacz paska łatwo się do niego dobrać.
    Ostatnio edytowane przez shockwave93 ; 23-09-2018 o 07:28

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Potwierdzam. Wymieniłem zbiorniczek i strzykawką przedtem usuwałem płyn. Później jeszcze wyciągałem płyn ale bez odkręcania przy maglownicy. Tyle ile zeszło. Nowy zbiorniczek i zalałem Mobilem ATF 320. Od tej chwili, a mija prawie 1,5 roku - żadnego problemu ze wspomaganiem. Może mas syf w układzie i dlatego blokuje.

Podobne wątki

  1. [Brera] Pompa wspomagania zatrzymuje się kontakcie wody z paskiem wspomagania
    Utworzone przez bellaBrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-12-2017, 09:21
  2. kto wyciągał pompę wspomagania w jtd?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 16:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory