Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Silnik 3.2 brera

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Interpunkcja ....błagam.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    brak
    Postów
    9

    Domyślnie

    coś jeszcze chciałbyś dodać napisać, nie wiem pochwalić się czymś brakuje ci ludzi którzy chcą cię wysłuchać ? to pisz śmiało może innym nie będziesz dupy zawracał. Wejdz sobie w tego kapća i pojeździj troche może przejdzie ci ból dupy .

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Ten silnik opracowany był przez australijskiego Holdena należącego do GM, jakośc...bez komentarza
    20 litrów w mieście to rzeczywiście nie jest paliwożernośc.
    Dźwięk silnika? Mając rodowód w marce Busso to jest dramat.
    Mam na podjeździe dwa tylnonapędowce różnych marek o rozkładzie 50/50. Prowadzenie Alfy mnie rozśmiesza.
    Coś jeszcze?
    A Busso w ciężkiej budzie ile w mieście spali??! Czy Busso, do którego porównujesz ma napęd Q4??
    Pofatyguj się, odszukaj właściciela 3.2 Q4 w Twojej okolicy. Niech weźmie Cię chociaż na fotel pasażera i przewiezie dynamicznie Twoje cztery litery po okolicy. Przekonasz się jak ten JTS brzmi, jak się prowadzi, to zmienisz zdanie. A wiem co piszę, bo miałem już wcześniej trzy inne wersje silnikowe. W tym przypadku rozkład mas jest lepszy i jedyne, czego by sie chciało, to fotele z lepszym trzymaniem bocznym, bo auto znakomicie łyka zakręty. Także polecam dać na wstrzymanie z powielaniem mitów
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #24
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    obejrzałem tą pierwszą brerę i powiem ci, że:
    1. tylko jedno zdjęcie z zewnątrz (no chyba, że coś nie umiem wyklikać) i widać na nim wygięta maskę - ciekawe jak reszta.
    2. ta kierownica + fotel - to nie jest zużycie na 138kkm. a jeśli ktoś tak zajechał wnętrze w 138kkm, to nie chcę widzieć w jakim stanie jest reszta auta.
    3. auto sprzedaje firma/komis. Jakby w silniku było coś prostego to sami by naprawili i sprzedali 2x drożej, więc ja założyłbym raczej wymianę/generalkę jednostki.
    4. ta cena biorąc pod uwagę stan i koszty ze Szwajcarii (oprócz akcyzy masz jeszcze VAT), to poszukałbym uszkodzonej w Niemczech lub we Włoszech. Na dzień dobry będziesz do przodu o VAT, a i koszty lawety będą niższe (przynajmniej z Niemiec).
    ta druga jest po diagnozie- i tez mocno przeceniona
    wbrew pozorom, wg mnie najbardziej warta jest uwagi ta trzecia. Bo jeśli nalatała 300kkm, to znaczy, że była dbana i serwisowana częściej niż instrukcja pisze. Tylko to kremowo-czerwone wnętrze....fuuuuj.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Na wstępie przepraszam za ot. Jestem świeżym użytkownikiem tego forum, ale śmieszy mnie postawa użytkownika quba który ewidentnie nie miał żadnej styczności z silnikiem 3.2 jts a jedynie powiela czyjeś dziwne wymysły na które można natknąć się w różnych tematach. Nazywanie kogoś kto szuka samochodu z uszkodzonym silnikiem masochistą a następnie pisanie, że prowadzenie alfy go rozśmiesza (wg profilu użytkownik posiada alfę 159, nie wiadomo po co trzymać taką taczke ) to dla mnie czysta hipokryzja.
    Silników idealnych nie ma. Co prawda nigdy nie miałem do czynienia z busso, ale z tego co wiem te silniki również miały swoje bolączki...

    Wracając do tematu. Silnik jest kolizyjny. W sumie to nigdy nie miałem do czynienia z silnikiem bezkolizyjnym i zastanawiam się kiedy ktoś ostatnio taki silnik produkował.
    arturocereza jeżeli chciałbyś coś jeszcze wiedzieć to pisz, na jakieś konkretne pytania łatwiej jest odpowiedzieć niż ogólnikowo opisywać silnik...

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar bacax89
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    159 SW Ti 3.2 V6 Q-tronic Q4
    Postów
    56

    Domyślnie

    Witam! Szukając auta z napędem na obie osie, miałem do wyboru tylko dwa silniki 2.4 i 3.2. Diesel jakoś mnie nie przekonał, zdecydowałem się na 3.2 i nie żałuje. Gdybym miał kupować teraz również szukał bym JTS a. A użytkownik quba to tak jedzie na ten silnik bo może kiedyś taki miał i wpieprzył się na minę i teraz nie może tego przeżyć. Jeśli już chcesz się czegoś dowiedzieć o tym silniku to tak jak wyżej, pytaj o konkretne tematy z nim związane. Na pewno się więcej dowiesz.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    brak
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za odpowiedź, naszczęście są tu normalni ludzie którzy potrafią coś wnieść do rozmowy xD

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Zabawne, że właściciel klekota ma czelność wypowiadać się o brzmieniu silnika (które w 3.2 jest bardzo przyjemne).

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    GDYNIA
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2,2 JTS 185KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    No tak już jest z niektórymi ,człowiek oczekuje rzetelnej odpowiedzi to go niszczą opowieściami dziwnej treści ,pamiętam jak sam szukałem 7 lat temu dla siebie jtsa, na aledrogo były tylko trzy sztuki,strasznie chciałem własnie 3,2 , no ale przez pół roku nic się nie pokazało ,to kupiłem 2,2 i jestem zadowolony z wyboru,zazdroszczę wam tego paliwożernego ,ciężkiego nieudanego silnika.Pozdrawiam wszystkich nie ma co się denerwować ,najważniejsze żeby kolega potrzebujący pomocy dostał od nas jakieś wskazówki.

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [Brera] Brera 2,4 jtdm - Warszawa (info jakby ktoś chciał oglądać)
    Utworzone przez lukaszsz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 19:16
  3. [Brera] Brera 3,2 Radom - czy ktoś widział???
    Utworzone przez lukaszsz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-12-2017, 18:52
  4. [Brera] Brera 3,2 JTS - błąd odczytu ciśnienia oleju - zimny silnik
    Utworzone przez Fryzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-05-2016, 04:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory