Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: problem z DPF

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    alfa 159 2.0 Jtdm 2010
    Postów
    16

    Unhappy problem z DPF

    Witam.
    Wiem,że ten temat już wielokrotnie był poruszany,ale nie znalazłem odpowiedzi.
    W kwietniu kupiłem 159 z Belgii.Przejechałem ok 4000km. i było oki W lipcu padła mi turbina. Kupiłem po regeneracji drugą. Mechanik mi wstawił i powiedział ,że muszę jeszcze dokupić czujnik w DPf taki w kształcie litery L. kupiłem oryginalny używany od insignii, bo ponoć taki sam, oczywiście po konsultacji z moim mechanikiem ,który parę lat pracował w serwisie alfy. Od tego czasu mam ciągle problem z filtrem cząstek stałych. Wyskakuje mi info że trzeba wypalić dpfa po angielsku i jeszcze kontrolka taka mała na wyświetlaczu.Zapala się na ok 20 km,po czym gaśnie.Przejadę ok 50km i znów się zapala i tak w kółko. Pojechałem do mojego mechanika który próbował wypalić mi kompem. Niestety przerwał ,bo filtr rozgrzał się aż do białości. Jego diagnoza ,że jest zapchany w 60% i muszę kupić drugi, najlepiej używkę od innej 159, bo jest już za mocno zapchany i nie da się wypalić.
    Poczytałem w internecie i znalazłem info ,że samemu można wyczyścić owy filtr. Jest tego dużo. Wymontowałem go. Kupiłem profesjonalną chemie. Jednak moim zdaniem, jak go obejrzałem otworem od temp. to wyglądał przyzwoicie ,zero nagaru.Przelałem pod ciśnieniem wyszła czysta woda. Zalałem tą chemią, odczekałem zgodnie z instrukcją-przelałem wodą i dalej była czysta. Dla pewności jeszcze preparatem k2. Sytuacja taka sama jak 2 poprzednie. Zamontowałem go i nic się nie zmieniło. Dodam jeszcze ,że przed wymontowaniem zwiększył mi się poziom oleju ponad maksimum ,czyli idzie mi ropa do silnika.
    Może mi ktoś pomoże.
    DPf na pewno nie jest zapchany

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    A co pokazuje komputer jakie parametry? Poziom zapchania,interwały?przed wymianą turbo było ok tzn.normalnie się wypalał dpf?co ile km? Czyli jak dobrze rozumiem to od tamtego czasu nie miałeś normalnego procesu wypalania dpf? Jeżeli proces wypalania jest nagminnie przerywany to niewielkie ilości ON dostają się do silnika.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Procent zapełnienia nie jest podstawą do wymiany filtra. Szkoda że ten mechanik tego nie wie.
    Czy w ECU zapisuje się jakiś błąd?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Dokładnie tak,wogóle z dpf w alfie to jest ciężki temat. U mnie ostatnio przepaliła się plecionka i jeździłem tak z konieczności dwa dni po czym zaczęło walić błędem P1206 plus tryb awaryjny. Wymieniłem plecionke i wystarczyło dwa dni by dpf zwariował,waliło błędem plus tryb awaryjny,a jak wiadomo z błędem nie odbędzie się proces wypalania. Więc laptop w łapę i w drogę,co chwile na autostradzie waliło błędem a ja go kasowałem i tak kilka razy aż w końcu uruchomił się proces wypalania,po czym znów wyskoczył P1206 plus tryb awaryjny,tym razem go nie kasowałem tylko pedał w podłogę...po trzech minutach jazdy tryb awaryjny sam się dezaktywował a Bella odzyskała power-a. Dpf wypalił się do końca(11%) skasowałem P1206 i jest cacy. Taka anegdotka może się komuś przyda w przyszłości. Pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    alfa 159 2.0 Jtdm 2010
    Postów
    16

    Domyślnie

    Przed turbo nawet nie zauważałem wypalania, a przejechałem jakieś 5 tyś. Mechanik mi powiedział po wymuszonym wypaleniu przez kompa( który w połowie przerwał z powodu rozgrzania się dpf do białosci) ,żebym kupił używkę oryginalna z belli 159. Wtedy było przed wypaleniem ok 60%. Jak pisałem wymontowałem go i na moje oko w środku jest w niezłym stanie ,ale dla pewności przemyłem go chemią. I tym bardziej mnie zdziwiło, bo jeszcze przed czyszczeniem, swobodnie przepływa i na dodatek czysta. Zalałem dla pewności profesjonalnym środkiem za ok 150 zł. i dalej leciało czyste jak przed. Jak wczoraj wracałem na ekspresówce. Zapaliła mi się znów info po angielsku na wyświetlaczu ,że dpf jest zapchany, oraz kontrolka żółta tłumika z dymem. Przejechałem tak ok 30 km. i zgasła. Na razie przejechałem ok. 45 km. i jeszcze się nie zapaliła. Wypalanie u mnie jest co ok. 50, 60 km. I już było 2 razy po czyszczeniu.
    Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz, a mianowicie wcześniej świecił się błąd w samochodzie. Jest taka wiązka z przodu silnika pod turbo z boku po lewej stronie dpf( osłona tej wiązki była podtopiona więc ją naprawiłem) i albo zbieg okoliczności, ale błąd zniknął.
    Ostatnio edytowane przez sadzia1980 ; 22-10-2018 o 09:15

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    alfa 159 2.0 Jtdm 2010
    Postów
    16

    Domyślnie

    Przejechane 50 km . znów się zapalił napis "Antipollution filter clogget" wtedy nie traci mocy, tylko wskaźnik turbiny (jak puszczę pedał gazu) zamaszyście spada do dołu i podnosi się spalanie.
    Czy może być tak ,że kończy się już filtr DPF i czas kupować jakąś dobrą używkę?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Sprawdź te parametry najpierw, bo inaczej to możemy sobie wróżyć.
    I podejrzane jest, że DPF przestał działać poprawnie od momentu wymiany czujnika... Może on coś fixuje. Czemu w ogóle go kupowałeś? Stary wyzionął ducha?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    alfa 159 2.0 Jtdm 2010
    Postów
    16

    Domyślnie

    Dzis pojadę pod kompa .A czujnik kazał kupić mi mechanik, bo ponoć tamten walnięty był. Kupiłem od insignia ponoć taki sam tylko kabelek trochę krótszy.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Kolego sprawdz sobie jeszcze taki wezyk z tworzywa ktory idzie od dpf do zaworu cisnienia mialem podobna sytuacje co ty i okazalo sie ze byl stopiony na odcinku okolo 5cm i co wypalanie walil bledami i przerywal wypalanie.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    alfa 159 2.0 Jtdm 2010
    Postów
    16

    Domyślnie

    Wyjmowalem Pdf i żadnego takiego wężyka tam niema. Mam 159 po lifcie czyli filtr z przodu jak brata. Idą tam dwa czujniki jedną z góry to chyba sonda,drugi to czujniki temp.(w kształcie litery L) i dwa wężyki tylko że metalowe. Ja bym obstawiam, że błędnie mi czyta pomiar zapchania. Tylko który to czujniki i jak to sprawdzić?
    Ostatnio edytowane przez sadzia1980 ; 24-10-2018 o 09:55 Powód: Literowka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???
    Utworzone przez kandy82 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 19:27
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory