Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Wymiana lub remont silnika 1.9 JTD 8v 115km

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Przerabiam temat na czasie w swoim aucie. Wyobraźcie sobie że kupiłem silnik cacy a po zmierzeniu kompresji miał ciśnienia odpowiednio : 8, 30, 30, 27 . okazało się po zdjęciu głowicy że był po klapach. Pan przyjął bez problemu motor i zaproponował inny , na miejscu okazało się że drugi też po klapach chyba bo miał 20, 25, 25, i 24. więc odzyskałem kasę i szukałem dalej. Potem kupiłem od opla i tu już miało być idealnie . Motor zaklejony plombami ciśnienia ideale więc zostało tylko założyć . Oczywiście są pewne różnice jak się potem okazało np,( inne tłoki od spodu na korbowody ,inny czujnik co zlicza obroty walu bo ten pierścień na wale z otworami do liczenia ma inną średnicę) Jednak coś mnie tknęło żeby zajrzeć do tego motoru na własne ryzyko bo coś dziwnie się obracał jak brałem kluczem za wał. I co znalazłem? dwa pęknięcia na głowicy między ssącymi a wydechem a w misce pod smokiem szmata a skąd ? no na pewno jak był myty myjką to wpadła bo sobie panowie szmatką dziurę zatkali od turbo. Jak myślicie ile bym pojezdził ?
    Stanęło na remoncie mojego motoru. Jak można dawać rękę za motor z zachodu lub UK . tam nie ma głupich . Dziwię się tylko sobie że dałem się nabić. Oczywiście tego motoru nie mogę oddać bo jak usłyszałem rozkręciłem go. Niem mam słów i siły długo zapamiętam akurat to auto.
    Zapomniałem dodać że na tłokach było sporo piachu ha ha tak piachu bo pewnie był myty na glebie
    Ostatnio edytowane przez Pawelek_S ; 01-11-2018 o 16:11

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=43407]Pawelek_S[/MENTION] dobrze że są jeszcze tacy jak Ty, którzy uczciwie napiszą jesli zrobią coś nierozsądnego, żeby przestrzec innych przed zrobieniem tego samego.

    Myślę ze w rzece go myli, albo z rozbiórki po powodzi.

    Ps. Kupowales wszystkie 3 w tym samym miejscu? Przeciez szmata nie miala jak wlecieć do miski. Ktoś się musial postarac.

    Najpewniejsza opcja to nowe częsci i dobry fachowiec.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    dokładnie najlepiej zrobic remont i troche pojezdzi.a panowie w tym silniku da się zmienić tuleje cylindra?

  4. #14
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    właśnie dlatego pisałem koledze,żeby nie kupował, samego silnika, tylko całe, jeżdżące auto z UK. po pierwsze może sprawdzić, czy jest OK, po drugie ma cały osprzęt i ewentualnie sterownik, gdyby chciał wymieniać, po trzecie jak naprawi i ma gdzie trzymać, to ma magazyn innych części, ewentualnie sprzedać to co zostało. wyjdzie mu na koniec tyle samo, co kupiłby goły słupek/silnik w nie wiadomo jakim stanie. remont silnika też dobra opcja.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Pierwszy był był na chybił, drugi w tym samym miejscu miał być na wymianę i byłem osobiście ale nic z tego nie wyszło jednak człowiek się poczuł i odddał kasę a trzeci ze znanego portalu od ludzi z reputacją niby ok.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Przez turbo szmata nie wleci do miski.
    Ściągałeś głowicę, że widziałeś te pęknięcia ?

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Nie przez turbo tylko na dole w bloku od przodu po prawej stronie patrząc jest mały otwór i musiała tam być utkana tak samo jak w głowicy były pozatykane otwory . Nie wiem jak tam się znalazła a głowicę ściągałem i mam fotki tego wszystkkiego

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    To jest możliwe.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    hmmm zatem napiszę jak sie potoczyła u mnie sytuacja

    zdecydowałem i kupiłem słupek 939 A1000 od Fiata Cromy czyli inne oznaczenie ale 99% pasowało do mojej 159 (miska olejowa nie pasuje wraz z podporą półosi długiej). Mechanik przełożył cały osprzęt oraz musiał założyć moja starą miskę olejową (od 939 A7000) i następnie założenie całego zespołu napędowego. Silnik odpalił i odpala dalej bez problemu. Przy okazji zmiany silnika oczywiście zrobiona została skrzynia (troche szumiała M32) wymienione łożyska, sprzęgło(docisk,tarcza, wysprzęglik - dwumas dobry jest więc go nie zmieniałem), no i cała reszta paski rozrządu, pompa wody, wszystkie nowe uszczelki,oleje, płyny przy okazji regeneracja alternatora,

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Ile taka impreza wyszła, jak można wiedzieć?

Podobne wątki

  1. [156 prbolem] wymiana silnika, czy remont ?
    Utworzone przez dantexco w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 22:51
  2. remont generalny czy wymiana silnika
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 20:04
  3. wymiana silnika czy remont
    Utworzone przez rafal156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 14:04
  4. 2.0 JTS remont czy wymiana silnika?
    Utworzone przez Kazik w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 09:49
  5. [156] Wymiana silnika czy remont?
    Utworzone przez dominik.m w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 11:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory