Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Temat: przytarcie i wgniecenie błotnika (naprawa z OC) - jaka jest procedura naprawy AR?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW
    Postów
    49

    Domyślnie

    jasio79 masz rację, sami z siebie chętnie nie dają - pytanie brzmi czy warto się kopać o ok 1,4k zł po sądach.
    Ich wycena 1,7k, ASO 3,4k, ale zrobili korektę na 3,1k - coraz bardziej zastanawiam się nad bezgotówkówką.. :/
    Nie orientowałem się jak wygląda sprawa z firmami od odszkodowań, ale może to być dla nich za mała kwota by się w to bawić.

    bera5 - TUW - więc wiadome że będzie ciężko..

  2. #22
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał antydepresanty Zobacz post
    jasio79 masz rację, sami z siebie chętnie nie dają - pytanie brzmi czy warto się kopać o ok 1,4k zł po sądach.
    Ich wycena 1,7k, ASO 3,4k, ale zrobili korektę na 3,1k - coraz bardziej zastanawiam się nad bezgotówkówką.. :/
    Nie orientowałem się jak wygląda sprawa z firmami od odszkodowań, ale może to być dla nich za mała kwota by się w to bawić.

    bera5 - TUW - więc wiadome że będzie ciężko..
    To zależy czy chcesz mieć zrobione dobrze (ASO bezgotówkowo) czy kopać się z koniem i na własną rękę szukać kogoś, kto to naprawi i liczyć, że zostanie kilka zł.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał antydepresanty Zobacz post
    jasio79 masz rację, sami z siebie chętnie nie dają - pytanie brzmi czy warto się kopać o ok 1,4k zł po sądach.
    Ich wycena 1,7k, ASO 3,4k, ale zrobili korektę na 3,1k - coraz bardziej zastanawiam się nad bezgotówkówką.. :/
    Nie orientowałem się jak wygląda sprawa z firmami od odszkodowań, ale może to być dla nich za mała kwota by się w to bawić.

    bera5 - TUW - więc wiadome że będzie ciężko..
    Jeśli zrobili ci korektę na 3,1k powinni ci tę kasę dać do ręki niezależnie czy przedstawisz faktury czy nie. Kancelaria która ściąga od nich kase weźmie od ciebie 10-15% wartości przedmiotu sporu plus od ubezpieczalni koszty zastępstwa procesowego i to jest ich zarobek. Tego typu sprawy wygrywa się w 99,99%. Jak masz kogoś znajomego prawnika niech ci podbije pismo pieczątką, wzór gdzieś mam na mailu moge ci wysłać, zazwyczaj jak widzą pismo przedprocesowe z kancelarii rura im mieknie, z Tobą nie będą wogóle rozmawiać tylko spuszczą na drzewo.

    Patrząc po uszkodzeniach koszty naprawy to:
    - malowanie felgi koło 200-250 bez faktury
    - błotnik 350 max 400 zł
    - lusterko pierdoła powinieneś się zamknąć w 150

    Od tego uderzenia nie miał ci się jak skrzywić sworzeń czy wahacz, bardziej bym szukał po tylnej tulei w wahaczu(tej dużej bo teoretycznie mogła się naderwać choć to mało prawdopodobne) lub drążku kierowniczym lub koncówce.
    Masz wątpliwości jedź na geometrie, koło oberwało więc powinni ci zapłacić za badanie/ustawienie

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW
    Postów
    49

    Domyślnie

    jasio79, jeśli masz gdzieś wzór to poproszę Cię w wolnej chwili o niego. Podeślę Ci adres mailowy przez PW.
    Wahaczami się nie przejmuję i tak wrzuciłem tydzień temu oba dolne od Ciebie - planowałem to wcześniej więc i tak czekały

    magil, założenie było właśnie takie by zrobić to później - akurat teraz extra kwota by się zdała. Niemniej, jak widzę jak to idzie to zaczynam myśleć o ASO..

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Pytam bo sam w walczę z PZU. I tak się zastanawiam jak to jest: Państwo które jest głównym udziałowcem PZU (gdzie kasę trzepią przedstawiciele aktualnie nam panujący) ustanawia obowiązkowe ubezpieczenia OC straszy karą za jego brak a następnie takie PZU odmawia wypłat odszkodowań. Toż to istna maszynka do zarabiania pieniędzy. Ma to charakter zorganizowanej grupy ... jakiej proszę sobie dopisać.
    Pozdrawiam poszkodowanych

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czy to PZU czy inny prywaciarz, wszyscy są tak samo nastawieni na trzepanie kasy tylko.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Ok tylko inni "nie stanowią" prawa. A główny udziałowiec ma na nie wpływ. Proponuje nie ubezpieczać w tym towarzystwie

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    PZU nie stanowi prawa. Jest taka sama firmą jak inni i tak samo jest nastawiona na zysk.
    Odpowiedzialność z tytułu OC reguluje ustawa a nie OWU jak w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych więc każdy będzie patrzył żeby skasować jak najwięcej kasy i wypłacić jak najmniej.
    Jak będę miał chwilę o robię dokumentację mojej szkody pisma procesowe i wezwania. Moze komuś się przyda na przyszlosc

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Pytam bo sam w walczę z PZU. I tak się zastanawiam jak to jest: Państwo które jest głównym udziałowcem PZU (gdzie kasę trzepią przedstawiciele aktualnie nam panujący) ustanawia obowiązkowe ubezpieczenia OC straszy karą za jego brak a następnie takie PZU odmawia wypłat odszkodowań. Toż to istna maszynka do zarabiania pieniędzy. Ma to charakter zorganizowanej grupy ... jakiej proszę sobie dopisać.
    Pozdrawiam poszkodowanych
    No ale jak odmawia? Zaniża czy wcale nie chce wypłacić?

    Co oznacza zaniżone odszkodowanie w przedmiotowym przypadku? Jasio79 napisał, że likwidacja tej szkody to 800 pln...niech będzie 1000. Czytam, że ubezpieczyciel proponuje 1700, a potem 3100 jak będą rachunki. Zaniżanie?

    Sam ubezpieczam auta od ponad 20 lat. Mam aktualnie 4, motocykl i skuter. Składki to dla mnie spory koszt, ale na szczęście ostatnie propozycje są o ok 40-50% niższe. Szok...a może po prostu dbanie o koszty, aby móc takim jak ja "bezszkodowcom" zapewnić niższe składki? Ja popieram firmy, które dbają o swoje i tym samym moje koszty.

    Nie miałem nigdy problemów z wysokością odszkodowania.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Ubezpieczyciel nie ma prawa uzależnia wysokości odszkodowania od przedstawienia rachunków. O to chodzi

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wycena naprawy tylnego błotnika z OC
    Utworzone przez thunder w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-12-2019, 18:49
  2. Jaka jest cenna naprawy turbiny ?
    Utworzone przez corneli1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-09-2015, 08:04
  3. Jaka procedura odpowietrzenia pompy ABS?
    Utworzone przez tryme w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 19:21
  4. Zerwany pasek rozrządu - procedura naprawy V6
    Utworzone przez bloksi w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 21:26
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 18:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory