Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: MPI - Dimmer, Night Mode Problem

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie MPI - Dimmer, Night Mode Problem

    Alfa Romeo 159 1.8 MPI

    Witam, czy ktoś miał kiedykolwiek problem z "Night Panel Mode" - chodzi tu o tryb autostradowy, włącza mi się to co po chwilę (wtedy jest tylko jeden zegar - prędkościomierz podświetlony) gdy go wyłączę plusem tam gdzie steruje się Dimmerem, włącza się ponownie.

    Zaczyna się od problemu z Dimmer, regulacja podświetlenia włącza się automatycznie, zniżając podświetlenie zegarów do minimum, a po chwili mam "Night panel on" i świeci tylko prędkościomierz.

    Nie wiem jak się za to zabrać, co jest za to odpowiedzialne, Sciągłem klamry z aku, sprawdziłem żarówkki, bespieczniki ale to nie pomogło. Nie wiem czy cała rączka (tam gdzie są migacze, dimmer) jest do wymiany, może zegary - w prędkościomierzu jest czujnik odpowiedzialny za ściemnianie, czy może jakiś przekażnik jest za to odpowiedzialny.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Obstawiam przełącznik w manetce.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    alfa romeo 159 2.0 jtdm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Wg mnie to przełącznik w manetce. Jakiś styk pod przyciskiem minus, albo przycisk się blokuje wyciśnięty.
    Czujnik oświetlenia nie włączy sam z siebie trybu night mode więc tutaj bym nie szukał.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Ok, przełącznik w manetce - czy jest możliwość wymiany tylko tego jednego lewego członu (manetka) żeby nie ściągać kierownicy, czy to jest czasem ze sobą zespolone i trzeba całość?

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Są zespolone.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Jak masz sedana to musisz mieć manetke od sedana bo sportwagon dodatkowy włącznik wycieraczki na tylnej klapie. Mam taka manetke od sedana ale od wersji bieda. Z prawej strony nie ma przycisków od komputera pokładowego. Lewa jest taka sama jak przy bogatej wersji.

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Samą lewą manetkę da się wymienić tylko trzeba rozkręcić przełącznik. Lewa manetka jest połączona z centralną częścią przełącznika wtyczką

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Foty manetki.

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Odkręcasz taśmę AirBag, odkręcasz czujnik kąta skrętu. Potem odkręcasz cztery śruby które trzymają obie części obudowy. Rozpoławiasz przełącznik i manetka praktycznie sama wyskoczy. Bardzo często urywają się/pękają kabelki łączące manetkę z płytą główną przełącznika i dzieją się różne cuda. Ja dołożyłem po około 1,5cm długości na każdym kabelku (bo fabrycznie są bardzo napięte/krótkie) i wszystko zaczęło działać.

    Składanie w odwrotnej kolejności. Za pierwszym razem ciężko mi było trafić manetką we wszystkie punkty o które powinna ona "zaczepiać"

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    159 Sportwagon 1.8 MPI
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil_pk Zobacz post
    Odkręcasz taśmę AirBag, odkręcasz czujnik kąta skrętu. Potem odkręcasz cztery śruby które trzymają obie części obudowy. Rozpoławiasz przełącznik i manetka praktycznie sama wyskoczy. Bardzo często urywają się/pękają kabelki łączące manetkę z płytą główną przełącznika i dzieją się różne cuda. Ja dołożyłem po około 1,5cm długości na każdym kabelku (bo fabrycznie są bardzo napięte/krótkie) i wszystko zaczęło działać.

    Składanie w odwrotnej kolejności. Za pierwszym razem ciężko mi było trafić manetką we wszystkie punkty o które powinna ona "zaczepiać"
    Czesc,

    Naprawiles to bez sciagania kierownicy? Moglbys troche dokladniej opisac procedure? U mnie nie dzialaja przyciski od menu, + i - na manetce kierunkowskazu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-03-2017, 00:26
  2. Problem z przyciskami MODE KM + -
    Utworzone przez rawcio17 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 20:40
  3. [Giulietta] [diagnostyka] ECU 8GMF -prośba o sprawdzenie parametru UniAir electrovalve mode.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 05:06
  4. przycisk mode
    Utworzone przez maziarek1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 21:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory