Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Tarcie zacisku o felgę

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar zbiban1967
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    TKI
    Auto
    159 SW 1.8 mpi + lpg
    Postów
    109

    Domyślnie Tarcie zacisku o felgę

    Przyszedł czas na zimowe oponki ,więc wytargałem komplecik na stalówkach z garażu ,założyłem i kicha. Zacisk trze o felgę. Sprawa jest o tyle dziwna ,że w zeszłym sezonie ten sam zestaw jeżdził na alfie i nic się nie działo. Felgi oryginalne. No więc koła na bok ,zaciski wyczyszczone i okazuje się ,że zewnętrzny klocek jest zjechany z ukosa. Na obydwóch przednich kołach ta sama sytuacja. Miał ktoś taki przypadek ,jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Tłoczki niektóre mogą być zapieczone i "wyciskając" klocki robią nierównomiernie, co wpływa na ścieranie pod kątem. Musisz to sprawdzić, oczyścić i też może zreperować. To najprostsza teza ale czy prawdziwa?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar zbiban1967
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    TKI
    Auto
    159 SW 1.8 mpi + lpg
    Postów
    109

    Domyślnie

    Tłok pracuje dobrze. Zastanawiający jest fakt tarcia zacisku o felgę tak jakby odsunął się od tarczy. Czy winę mogą ponosić sprężyny montażowe klocków?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    felgi masz oryginalne AR czy jakieś dobierałeś? na pewno zacisk trze a może ta osłona metalowa za tarczą się przygięła przy wymianie (mi się tak zdarzyło i tarło o felgę)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar zbiban1967
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    TKI
    Auto
    159 SW 1.8 mpi + lpg
    Postów
    109

    Domyślnie

    Tak jak pisałem felgi oryginały ,jeżdziły w poprzednim sezonie bezproblemowo. Ewidentnie trze zacisk o felge ,zdarta farba w miejscu styku na jednym i drugim. Na letnich alusach nie było tego widać bo felga wieksza i zacisk miał luz.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar kamilos95
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    Ja bym spr odwazniki na felgach ja miałem taka sytuację gość źle najkleil i mi właśnie o felge chaczyl.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar zbiban1967
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    TKI
    Auto
    159 SW 1.8 mpi + lpg
    Postów
    109

    Domyślnie

    To nie kwestia odważników. Wyrażnie widać zdartą farbe na zacisku i feldze w miejscu styku. Wygląda to jakby zacisk przybliżył sie do felgi. I to na obydwu przednich. Totalnie zgłupiałem. Pierwszy raz widze coś takiego w mojej dość długiej "karierze" motoryzacyjnej.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Masz problem z prowadnicami oraz ułożeniem klocków. Tłok raczej będzie ok. Na pierwszy rzut przeczyść osadzenie klocków i sprawdź czy mają możliwość przesuwania się. Druga i może nawet ważniejsza sprawa to prowadnice zacisku. Jeśli się blokują to też możesz mieć taki efekt. Oddaj do zaufane go warsztatu i niech zrobią z tym porządek. Czasem może być konieczna wymiana prowadnic.
    Zrób zdjęcie zacisków ale wydaje mi się, że tego się trzeba czepić.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar zbiban1967
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    TKI
    Auto
    159 SW 1.8 mpi + lpg
    Postów
    109

    Domyślnie

    Prowadnice wyglądają na dobre ,czyste nasmarowane pastą do zacisków ATE. Wszystkie punkty osadzenia klocków nasmarowane i wyczyszczone. Zastanawiają mnie sprężyny trzymające klocek. Po ich zdjęciu tarcie było mniejsze ,wręcz znikome. Na pierwszy rzut zamówiłem nowe ,jak nie pomoże polecą nowe prowadnice.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Czy wymieniałeś klocki hamulcowe ostatnio?
    Masz zacisk pływający, po wymianie klocków zacisk przesuwa się bardziej na zewnątrz.
    Felgi stal czy alu? Jesteś w 100% pewien, że felgi są oryginalne?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Tarcie zacisku o felgę po wymianie klocków.
    Utworzone przez Alfamania w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 08:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory