Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Temat: Nowy Akumulator do Brera/159 1.75 tBi

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    a uwazasz ze krzywa ladowania to linia prosta?

    Zrodlem prądu jest przeciez alternator.
    Ja nie muszę nic uważać, ktoś to przecież kiedyś zbadał.
    http://www.elektro.info.pl/artykul-g...1&zdjecie=1204

    Alternator jest źródłem prądu o określonej maksymalnej wydajności.

    Wcześniej miałem na myśli ten link, naprawdę proponuję poczytać, żeby niepotrzebnie nie powielać już opisanych kwestii
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1552731.html
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    napisz wprost co próbujesz przekazac, albo z czym sie nie zgadzasz bo nie rozumiem o co Ci chodzi.

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    jak masz jedną droge do przejechania dlugości 50 km, a inną 100 km to jadąc tym samym tempem ta druga trasa zajmie proporcjonalnie więcej czasu.

    Jak odkręcisz kran i lejesz wode do malej butelki i do duzej, to chociaz tempo uplywu wody jest takie samo to dużą butelkę dłuzej się napelnia. Nie jest tak?

    Podobnie alternator wytwarza okreslony ladunek elektryczny który będzie magazynowany w "baterii".

    Tempo i czas to dwie rozne rzeczy.
    Generalnie wszystko co tu napisałeś w kontekście stosowania mniejszego i większego akumulatora w tym samym aucie jest nieprawdziwe. A odpowiedź masz w linkach, które podałem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Generalnie wszystko co tu napisałeś w kontekście stosowania mniejszego i większego akumulatora w tym samym aucie jest nieprawdziwe. A odpowiedź masz w linkach, które podałem.
    z czym konkretnie się nie zgadzasz?
    ze akumulator o większej pojemnosci od stanu rozladowania będzie ladowal sie dluzej?


    czy moze z tym ze wiekszy (o większej pojemnosci) akumulator w pelni naladowany ma wiekszy zapas ladunku elektrycznego?

    a moze jestes zdania ze alternator nie bedzie w stanie naladowac do pelna akumulatora o wiekszej pojemnosci?
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 07-11-2018 o 20:37

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    [MENTION=47204]bobby[/MENTION], napisałem przecież powyżej z czym się nie zgadzam. Czegoś nie rozumiesz?
    Jesteś chyba inteligentnym gościem, przynajmniej tak wnioskuję po wpisach na forum. Domyślam się, że już wpadłeś na to, że Twoje rozumowanie było błędne, więc proszę Cię - nie odwracaj kota ogonem.
    Link do wiedzy w pigułce podałem wyżej. Jeśli masz jakieś pytania, postaram się pomóc znaleźć na nie odpowiedź. Jeśli nie, nie widzę sensu takiej dyskusji.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Powaznie. Czytalem ten link który podesłales. Nadal nie za bardzo rozumiem do czego piles.
    Jesli do sedna proporcjonalnosci to moge sie z Tobą zgodzić, chocby ze wzgledu na charakterystykę krzywej ladowania akumulator 2 razy większej pojemnosci nie będzie się ładował "od zera" do pełna dokładnie 2 razy dluzej.

    (jednak kiedy oba akumulatory sa "srednio naladowane" vide krzywa rozladowania, to nie będzie jakichś spektakularnych różnic w ilosci Ah "przybywających" do nich, w tym samym czasie.
    Jesli w tej kwestii masz inne zdanie to wytlumacz mi dlaczego. Sama róznica oporów wewnętrznych akumulatorów na poziomie setnych lub dziesiatych częsci Ohma nie wydaje mi się przyczyną dla której w obwodzie miałby finalnie plynąc prąd większy o wielkośc całych Amperów.
    Jeśli uwazasz inaczej, napisz dlaczego- mozliwe ze coś mi umyka. )

    Ale zdajesz sobie sprawę, że alternator ma regulator, ze puszcza tyle ładunku* ile potrzebuje to co jest podłączone ( o ile przy danych obrotach jest w stanie tyle wyprodukować), i to nie jest tak ze alternator o wydajnoaci 140A jak wkręcimy silnik na obroty to naladuje akumulator o pojemnosci 140Ah w godzinę. Zgadzamy się tu? Czy masz osobne zdanie?

    Tak realnie, prąd ładowania akumulatora w czasie jazdy to z reguły coś koło 5-7A.
    Na jedną próbę odpalenia auta w zaleznosci od rozrusznika, silnika, oporów etc idzie 1.3 do 2 Ah, z reguly zeby to odzyskac potrzeba 10-15 minut jazdy. Zgadzamy się w tej kwestii?
    Znów jeśli moze w tym miejscu coś pomijam, to śmiało.

    (zeby ktoś nie zarzucił, slowo "ładunek" i jego "przemieszczanie się" jest pewnym uproszczeniem, ale bez znaczenia dla tych rozwazań)
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 07-11-2018 o 22:01

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    PS. ePer nie przewiduje mniejszego aku od 60 Ah, więc nie wiem skąd hurtownia go wzięła.
    Jak sprawdziłem dla VIN mojej TBI to ePer pokazywał kompatybilne wszystkie aku czyli od 60 do 90Ah. W aucie miałem 60Ah i naprawdę do TBi nie ma potrzeby przesadzać - ludzie do diesli łądują 75Ah w górę, do TBi 75 to więcej niż potrzeba.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 Q4 TI
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Bardzo dobrze, ale miałem go tylko miesiąc Opinie ma dobre, w dodatku to rodzima firma. To był Jenox Gold.
    Aha rozumiem dobry i miesiąc no właśnie sporo pozytywnych opinii na ich temat czytam a o samej firmie usłyszałem od wujka dzięki za opinię!

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze oryginalny z fabryki i siedzi 60ah. I jak widać od prawie 8 lat inny większy nie był potrzebny

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Ja mam jeszcze oryginalny z fabryki i siedzi 60ah. I jak widać od prawie 8 lat inny większy nie był potrzebny
    Ja też nie widzę potrzeby wkładania niczego, co ma powyżej 64 Ah. 68-72 już ważą więcej, są droższe a i tak nie wykorzysta się ich pojemności.
    U mnie 62 działa od 2 lat. Mam dodatkowe wyposażenie, które potrzebuje nieco więcej prądu a nawet po 3 dniach postoju przy temperaturach rzędu -15 -20 nie miałem problemu z odpalaniem.

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Nowy akumulator
    Utworzone przez Rafał K. w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-03-2022, 14:19
  2. Nowy akumulator
    Utworzone przez Marcin.t w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 21:42
  3. Rozładowany nowy akumulator
    Utworzone przez Marco21 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 11:25
  4. nowy akumulator
    Utworzone przez Sulerz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 09:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory