Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Jak rozłączyć kompresor klimy?? Help..

  1. #1
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie Jak rozłączyć kompresor klimy?? Help..

    Mam taki problem, że będąc ostatnio na wyjeździe zdechła mi sprężarka klimy.. zatarła się.. charakterystyczne głośne wycie. Nic tam, wyłączyłem i jeździłem bez klimy. Wczoraj wróciłem i dzisiaj po odłączeniu na chwilę akumulatora.. sprężarka jak się załączyła, tak już nie rozłącza się po wyłączeniu klimatyzacji.. Odłączenie przekaźnika T05 nic nie daje.. cały czas po dodaniu gazu wyje.. Czy jest jakiś patent, żeby ją rozłączyć zanim załatwię nowy kompresor? Macie ktoś pomysł??

    ..aaa, czynnik już spuściłem mając nadzieję, że to załatwi mój problem doraźnie ..myliłem się
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    Może sprzęgło sprężarki Ci zdechło a nie sama sprężarka.

  3. #3
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Raczej sprężarka.. przerabiałem to już 3 lata temu jak mi się poprzednia zatarła.. to strasznie wyje.. tylko nie wiem czemu w ogóle się załącza.. Teraz patrzyłem to tylko na wolnych obrotach nie hałasuje.. dotknięcie gazu powoduje straszny hurgot.. Nie ma pomysłu czemu ona się włącza..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Dziwne bo tym elektrosprzeglo steruje, jak nie masz napięcia na nim to nie powinno kleić. Może zeczywiscie to łożysko na sprzęgle a nie sprężarka.

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Kolego pewnie padły ci łożyska na kole pasowym sprężarki nic z tym nie zrobisz musisz dać sprężarkę do naprawy to koło napędza wał sprężarka pewnie nie pracuje skoro nie ma napięcia na cewkę elektromagnesu ale jak się zacierała temperatura uszkodziła łożyska i stąd ten hałas.Musisz mieć świadomość że jazda samochodem z taką usterką grozi poważną awarią.

  6. #6
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Sprężarka działała do tej pory dobrze, choć w pablogarage mówili, że się poci.. i w jednej chwili zaczęła hurgotać.. wyłączyłem kilime i kilka dni tak jeździłem bez problemu.. Może macie rację, że to łożysko umrzało gdy próbowała się załączyć klima, a sprężarka była zatarta.. i teraz klekocze cały czas.. Druga ewentualność to, że sprzęgiełko się zablokowało i sprężarka cały czas działa.. bo dźwięki wydaje jakbym sznurek z puszkami ciągnął za sobą.. totalnie nieregularne odgłosy jakby coś w tej sprężarce latało luzem..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    alfa 159 2.4 jtdm
    Postów
    4

    Domyślnie

    czesc sprzegło alba tarcza kompresora miałem to samo w srode , na wolnych cisza a po dodaniu gazu straszny hałas ,, dzis odbieram kompresor z naprawy i bedzie po temacie, łozysko by ci cały czas szumialo a nie tylko po dodaniu gazu , zeby jezdzic bez klimy i tak musisz odkrecic kompresor boi sprzegła nie sciagniesz , przynajniej u mnie w 2.4 tak jest

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Q4
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicek87 Zobacz post
    przynajniej u mnie w 2.4 tak jest
    podejrzewam że będziesz miał tak samo jak ja w swoim 2.4, tu pominięcie klimy chyba nie wchodzi w grę, z klimy zdaje się być napędzany alternator
    w 1.9 chyba jest zupełnie inaczej rozwiazany cały napęd

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.png
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	68.0 KB
ID:	251965

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio321 Zobacz post
    podejrzewam że będziesz miał tak samo jak ja w swoim 2.4, tu pominięcie klimy chyba nie wchodzi w grę, z klimy zdaje się być napędzany alternator
    w 1.9 chyba jest zupełnie inaczej rozwiazany cały napęd

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.png
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	68.0 KB
ID:	251965
    Co z tego że napędza alternator sprzęgło jest w środku tego podwójnego koła pasowego i rozłącza samą sprężarkę.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Q4
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Co z tego że napędza alternator sprzęgło jest w środku tego podwójnego koła pasowego i rozłącza samą sprężarkę.

    Cytat Napisał kicek87 Zobacz post
    zeby jezdzic bez klimy i tak musisz odkrecic kompresor boi sprzegła nie sciagniesz
    jeśli dobrze zrozumiałem to kolega sugerował usuniecie kompresora a w 2.4 się chyba nie da. Kolega wyżej pisał ze nie może rozłączyć samego sprzęgła

Podobne wątki

  1. kompresor klimy
    Utworzone przez kiepas96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 16:33
  2. Kompresor klimy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 19:42
  3. [155] Kompresor klimy
    Utworzone przez siwy144 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 12:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory