Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Zanim wymienię UPG...

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 Jtdm 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Wczoraj wieczorem dzwonił mechanik..po kilku testach wykluczył obecność spalin w układzie chłodzenia. Zostawili silnik pracujący na delikatnie odkręconym korku od zbiorniczka wyrównawczego..potem jeżdzili podobno przez dłuższy czas i po powrocie okazało się, że poziom płynu nie ruszył się..mechanik wspomniał coś o rozwierceniu owego korka i już z dokręconym powtórzyli testy. Poziom płynu w zbiorniczku nadal w normie.
    Nie chcę się jeszcze cieszyć bo brzmi to zbyt dobrze. Dzisiaj auto jeszcze zostaje na wymianę łapy silnika, bo hałasuje przy ruszania z rana.

    Potwierdzę jeszcze, czy korek był winowajcą całej tej sytuacji, jak odbiorę auto.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    u mnie w tbi korek wymienialem i nie pomoglo, okazalo sie ze zbiorniczek z tylu na zgrzewie przepuszczal - nie bylo tego widac dobrze bo odparowywal płyn

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar jarecki82
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    opolskie
    Auto
    159 1.9 JTD 150 eko OFF Panda 1.3JTD Seicento
    Postów
    28

    Domyślnie

    epsonix, ładny masz kolor Giulii, miałem Astrę G 1998 kolor OPC podobny , zrobbiłem jej 300tys.ale poszła tydzień temu na złom bo taki debil mi ją zwędził i potrzaskał, sorki ale mnie sentyment wziął po 0,4 z colą.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    dzieki, no to ladnie 20 lat i 300tys trzymac auto - musiales je bardzo lubic. co do trunku z colą, na zdrowie

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar jarecki82
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    opolskie
    Auto
    159 1.9 JTD 150 eko OFF Panda 1.3JTD Seicento
    Postów
    28

    Domyślnie

    Kupiłem taką samą tylko inny kolor mama nią jeździ teraz, to są panzerfausty blacha gruba ocynk, będzie następne 20 lat jeździć.
    Aha i nie zostawiajcie czasem kluczy w aucie bo złodziej powie że pożyczył i ..uja mu zrobią.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Przypomina mi się tako temat jak ktoś mial podobny problem w 2.4 i winowajcą okazał się zaworek w korku .
    dokładnie nie pamiętam .
    Może to będzie tania akcja UPG

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 Jtdm 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Jeżdżę już autem od soboty i wygląda na to, że winowajcą był korek zbiorniczka wyrównawczego..poziom płynu w normie, ogrzewanie działa, temp. 90c
    Także chyba obejdzie się bez wymiany UPG. Dodam, że korek wymieniłem w pierwszej kolejności, a i tak okazał się wadliwy!!

    Po wymianie łapy silnika faktycznie lepiej wchodzą biegi i ogólne odczucia z jazdy są lepsze. Natomiast przez pierwsze kilometry następnego dnia po wymianie, zawieszenie strasznie skrzypiało. Mam nadzieję, że już to nie wróci.

Podobne wątki

  1. [159] Dlugo kreci zanim odpali.
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 17:54
  2. [GTV Spider] Co się stanie jak wymienię regulator ciśnienia paliwa (3 bary) na nowy (3,5 bara)?
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2010, 15:08
  3. Jaki dystans zanim się rozgrzeje
    Utworzone przez minciu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 10:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory