Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Alfa Romo 159, 1.9 jtdm - przeciekający przewód wspomagania nr części.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa 159, 1.9 150 km jtdm
    Postów
    3

    Question Alfa Romo 159, 1.9 jtdm - przeciekający przewód wspomagania nr części.

    Cześć wszystkim.

    Od dłuższego czasu męczę się z kablem od wspomagania mojej alfy. Zaczął przeciekać jakiś rok temu, nic nie dało zakucie kabla (rok temu u jednego), kilka miesięcy u innego mechanika. Z kabla cieknie a ja ciągle dolewam nowy płyn, do tego zaraz muszę zrobić przegląd a silnik cały ubabrany. Postanowiłem kupić nowy przewód chociaż wiem, że koszt to nawet 600 zł.

    I teraz moje pytanie ktoś wie jaki jest numer tej cześć i ewentualnie gdzie ją można zamówić? (posłużyłem się zdjęciem z forum, bo mój kabel "mechanik" już tak obj***ł, że wygląda inaczej)
    Z góry dzięki za podpowiedzi.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	222.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	208.6 KB
ID:	252272

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Znajdź Tani Fiat na Alledrogo, mi oferowali kilka dni temu ten przewód za 420 zł. Też muszę wymienić bo leci w tym samym miejscu. Numer części 60697953 ale to potwierdź po VIN.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Esiok10
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Pszczyna /śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Tez walczylem z tematem.. Kolego pytanie czy to do 8v czy 16?.podpowiem że mi się udało dostac po 3miesiacach szukania na allegro... Jakby tego było mało. Przewód z 16v pasuje do 8v, trzeba lekko stuningowac obudowę silnika z góry

  4. #4
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Ja będę oddawał do zakucia, mój też cieknie

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Esiok10
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Pszczyna /śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Ja swój w pierwszej wersji zakulem. Ale coś na wolnych obr przy kręceniu kierownica coś buczalo, przy dodaniu lekko gazu - ok już było.. Podobno się zakuc nie da poprawnie. Mam do załatwienia Ori za 550zl. Ale na szczęście udało się dopaść używany-nie ukrywam że ciężki temat się doczekać na aukcji.. Ale jakby co to swój zakuty, szczelny mogę odsprzedać,tyle że w moim przypadku coś buczalo wspomaganie na wolnych obr przy manewrowaniu kierownicą - podkreślam że tylko na wolnych obrotach

    - - - Updated - - -

    Kolego zakucie to loteria.. Nawet na fiacie mi powiedziano że się zakuc udaje poprawnie w 15%. Zawsze zakucie to 50zl nowy 550zl, ryzyko jest. Ale jak policzysz że mechanik za wymianę weźmie 50zl zakucie 50zl nowy olej 50zl to już Masz 150. Bedzie buczec - to szukasz na allegro - poniżej 140 ciężko, plus ponowna wymiana 50zl to masz 350zl - 400. Może lepiej od razu kupić Ori?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Kombinujecie...
    Jak wyżej napsiałem, Tani Fiat na Alledrogo, to jest ASO z Suwałk. Koszt 420 zł za nowy ori.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Esiok10
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Pszczyna /śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Bo każdego co się boryka z wężem jest nie do przyjęcia jak za kawałek węża można 420zl dać, szukają taniej - ewentualnie liczą że się uda,, poprawnie,, zakucie

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    No tak, ale temat był walkowany, albo buczy, albo drży albo dalej leci, ktoś coś kombinował z przekładniem dławików ale z tego co pamietam z marnym skutkiem. Obawiam się że to poprostu pozorna oszczędność jak ktoś wcześniej zauważył. Chyba jedyna rozsądna tańsza opcja to używka.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Esiok10
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Pszczyna /śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Potwierdzam, też już byłem na etapie kupna nowego - aczkolwiek tak długo jeździłem aż wskoczyła używka.
    Przekonałem się,jak i mój mechanik że mimo przełożenia Ori dlawikow w tych samych odstępach co w Ori wężu =nie da się,, podrobic poprawnie,, fabryki

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa 159, 1.9 150 km jtdm
    Postów
    3

    Domyślnie

    Chodzi oczywiście o Alfę 159 1.9 JTDm 150 km 16 v (2007 rocznik - sedan). Co do oszczędności to tak opłaca się zakuć kabel, ale jest to rozwiązanie na chwilę, przy przypływie większej gotówki lepiej wymienić niż się babrać (a nóż zakuty kabel strzeli w podróży).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Radziundzio Zobacz post
    Znajdź Tani Fiat na Alledrogo, mi oferowali kilka dni temu ten przewód za 420 zł. Też muszę wymienić bo leci w tym samym miejscu. Numer części 60697953 ale to potwierdź po VIN.
    Zaraz sprawdzę i zapytam, mam nadzieję, że będzie podobna cena

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-02-2016, 23:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory