Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 101

Temat: Wywalilo olej przez bagnet..

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał 919rafal Zobacz post
    Dla mnie alfa to zlom.robie sprzedaje,kupuje D5 albo passata.zamykam temat.
    A dla mnie miałem kilka samochodów z każdej marki i alfa na lawecie nidy niebyła a byłem nie tylko w polsce ale jak już pisałem jak się kupi okazję tak się ma na własne zyczenie tu ktoś przyrzeźbi tak ktoś popsika żeby nie skrzypiało i się popchnie a dwumase to jak ktoś jeździł by wyczół wczesniej czy cieknąca maglownicę widac gołym okiem, poprostu kupiłeś taniej a teraz płacisz 2 razy ja tam sporo u siebie zrobiłem i zainwestowałem wiecej niż ty ale w coś a nie w naprawianie i morda mi się cieszy jak nowe xc90 t8 400Km objeżdzam jak chcę samochodem za mniej niż 30tyś atuto za cenę dobrego mieszkania, a porównanie rozwiązania jednowachaczowego do wielowachaczowego lub zamulonych silników to tych z potencjałem nijak się ma do żeczywistości i kup sobie s60R wiem bo miałem to zobaczysz ile blok kosztuje jak peknie na 3 cylindrze lub amortyzator to porównasz.

    - - - Updated - - -

    Albo polecam zakup BMW f10 z 4.4 v8 biturbo majstersztyk :-D

  2. #42
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=34240]Whiplash[/MENTION] Takie pastuchy skończyły się wraz z 1.9TDI gdzieś w okolicy 2005r. pomijając fakt,że mają trwałe jednostki napędowe, to niestety, ale w zasadzie każdy egzemplarz ma dość zaawansowaną korozję (przednie nadkola to standard). a nowsze z pierwszą generacją 2.0TDI/2.0TFSI.... no cóż kolega sobie kupi, i później będzie na forum VAG-a zakładał podobne tematy. volvo rzeczywiście lepsza opcja, ale za dobre volvo trzeba zapłacić. dużo więcej niż za alfę i pasata, który też jest od alfy wyraźnie droższy porównując roczniki. w każdym razie życzę koledze więcej szczęścia i rozwagi przy kolejnych zakupach.
    ps. sławek zainstaluj sobie jakiś słownik/korektor błędów, bo mądrze piszesz, ale takie byki, że aż oczy bolą .
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 26-11-2018 o 19:16

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał 919rafal Zobacz post
    Dla mnie alfa to zlom.robie sprzedaje,kupuje D5 albo passata.zamykam temat.
    Części do tego auta trochę kosztują, więc wszelkie okazje za 15 tysi powinny włączyć czerwone światło lub spowodować dokładniejsze sprawdzenie sprzęta. Taka cena najczęściej oznacza tanie utrzymanie, co zemści się w przyszłości.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    159
    Postów
    44

    Domyślnie

    Ok zlom nie zlom.ile ma kosztowac 10 letni samochod z jakims marnym 1.9 disel.40000?maglownica napewno nie ciekla,dwumas-sprzeglo bylo ok ale powiedzmy to czesci eksploatacyjne.volvem jezdzilem 4 lata i nawet nigdy mi sie zadna kontrolka nie zaswiecila zadnego bledu.tez kupilem 10 letnie z podobnym przebiegiem.no nie wiem czy kupilem takiego zloma bo przez pierwsze 25000km wymienilem tylko termostat,nie wiem dla mniie alfa to cos jak chinski skuter haha.swoja raz tylko holowalem teraz na wymiane silnika.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Sporo.
    Brudno pod maską to norma, ale tutaj po prostu widać ten przebieg.
    A miałeś volvo....
    i wcale nie drwię. Uważam Alfę 159 za największą swoją porażkę. To czwarta moja Alfa i najgorsza. To w ogóle mój najgorszy samochód porównywalny z moją pierwszą wpadką 20 lat temu zwaną Audi V8.
    Marudzisz w każdym wątku jak stara baba u lekarza - sprzedaj, zapomnij.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał 919rafal Zobacz post
    Ok zlom nie zlom.ile ma kosztowac 10 letni samochod z jakims marnym 1.9 disel.40000?maglownica napewno nie ciekla,dwumas-sprzeglo bylo ok ale powiedzmy to czesci eksploatacyjne.volvem jezdzilem 4 lata i nawet nigdy mi sie zadna kontrolka nie zaswiecila zadnego bledu.tez kupilem 10 letnie z podobnym przebiegiem.no nie wiem czy kupilem takiego zloma bo przez pierwsze 25000km wymienilem tylko termostat,nie wiem dla mniie alfa to cos jak chinski skuter haha.swoja raz tylko holowalem teraz na wymiane silnika.
    15 tysięcy w przypadku tego auta prawie zawsze oznacza kłopoty, co zostało już poruszane na tym forum. 2-mas był wcześniej wymieniany? Jest jakaś historia serwisowa tego auta, faktury?

    Poza tym wszędzie jak wół jest napisane, że z tego silnika klapki należy bezwzględnie usunąć, Ty chciałeś poczekać jeszcze 30 000 km do wymiany rozrządu. Ale oczywiście nie włączyła Ci się lampka, że jeśli czekasz z wywaleniem klapek to może nie warto przez te 30 000 walić 200 km/h, ponieważ mogą się urwać.

    Był tu kolega, który w 2.0 JTDm miał kontrolkę ciśnienia oleju, ale również czekał z wymianą uszczelki smoka do następnego serwisu olejowego. Oczywiście fura musiała od razu po zakupie przyjąć wirusa na 200+ kuni. Efekt pęknięty tłok.

  6. #46
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Rafał, ile ma kosztować 10-letnie auto? Dość prosto to określić. Jeśli szukasz auta z wyższej półki, a taką jest w Polsce segment D, to aut które wyjechały z polskich salonów jest na rynku wtórnym mniej niż 10%. Pozostałe 90% pochodzi z importu. Wejdź sobie na mobile.de lub autoscout24.de i poszukaj auta które cię interesuje od osób prywatnych i zobaczysz po ile niemcy rozsądne egzemplarze sprzedają ( te niezadbane lądują za połowę tej ceny u turka, później w naszym komisie, a następnie przewijają się w takich wątkach na forach). jak już sobie porównasz, to zastanów się, czy na pewno polski komis to właściwe miejsce do kupowania 10-letniego auta. w ogóle jakiegokolwiek auta. i ile powinno kosztowac auto w rozsądnym stanie - prywatny też za darmo dobrego auta nie odda.
    wrzuciłem ci tu dla porównania BMW w wersji 330xd (nie ma tego za dużo, ale ładnie widać jak się ceny kształtują. oraz przebieg - one do polski jadą na wstecznym)
    https://www.mobile.de/pl/samochod/bm...n:147,fwd:true
    https://www.otomoto.pl/osobowe/bmw/s...%5Bcountry%5D=

    ps. weź pod uwagę, że na te BMW jest 18% akcyzy.... a i tak średnio są u nas tańsze.

    Znam jednego Kubę z Krakowa też straszny maruda. To przez imię, czy smog?
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 26-11-2018 o 19:38

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    159
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_159 Zobacz post
    Marudzisz w każdym wątku jak stara baba u lekarza - sprzedaj, zapomnij.

    - - - Updated - - -



    15 tysięcy w przypadku tego auta prawie zawsze oznacza kłopoty, co zostało już poruszane na tym forum. 2-mas był wcześniej wymieniany? Jest jakaś historia serwisowa tego auta, faktury?

    Poza tym wszędzie jak wół jest napisane, że z tego silnika klapki należy bezwzględnie usunąć, Ty chciałeś poczekać jeszcze 30 000 km do wymiany rozrządu. Ale oczywiście nie włączyła Ci się lampka, że jeśli czekasz z wywaleniem klapek to może nie warto przez te 30 000 walić 200 km/h, ponieważ mogą się urwać.

    Był tu kolega, który w 2.0 JTDm miał kontrolkę ciśnienia oleju, ale również czekał z wymianą uszczelki smoka do następnego serwisu olejowego. Oczywiście fura musiała od razu po zakupie przyjąć wirusa na 200+ kuni. Efekt pęknięty tłok.
    Dwumas byl podobno 40000km przed sprzedaza brak faktury(mogl wystarczyc tylko na 80000km?)turbina regenerowana rok przed sprzedaza.o klapkach przeczytalem dopiero po wymianie rozrzadu,dlatego nie usunalem.jak przez 40tys nie odpadly myslalem ze i nie odpadna haha.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    oj tam oj tam ja kupiłem 6letni za 5800EU z peknieta głowicą z serwisu miał wtedy 232tyś przebiegu i rok już stał a wtedy w Pl takie za mniejsze pienadze były "nówki igły okazje" proponuje na kolejny samochód zakup Mondeo MK3 lub MK4 na cdti tam to sobie końcówke wymienisz jak dzwigiem wyrwą wtrysk z głowicy lub jak ci się z samochodem zapali alternator, wiem bo przechodziłem i alfa przy tym to tak jak bym nigdy nie musiał zaglądać, i w zyciu bym nie kupił rzadnego auta 10 letniego w klasie D premium za 15tyś zł.

  9. #49
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Dwumas dobrze jeżdżony wytrzymuje 300kkm bez łaski. jak ktoś katuje auto na 6 biegu 1200obr, to mu padnie szybko.

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    159
    Postów
    44

    Domyślnie

    Dobra robie swoja i wystawiam za 23000 zeby nie bylo ze za tania.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wymiana oleju przez bagnet
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 20:01
  2. wyciek oleju przez bagnet
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 14:27
  3. bierze olej ,ale nie przez pierscienie i uszczelniacze
    Utworzone przez qtaz83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 21:31
  4. [159] Wyrzuciło olej przez bagnet
    Utworzone przez radzik2908 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 09:55
  5. [147] Olej wessany przez turbine
    Utworzone przez cinek2006 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory