Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 101

Temat: Wywalilo olej przez bagnet..

  1. #81
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Uwieblam texty - "wymieni pół auta". Które pół? Z przodu, tyłu, czy lewej ewentualnie prawej?

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_159 Zobacz post
    Uwieblam texty - "wymieni pół auta". Które pół? Z przodu, tyłu, czy lewej ewentualnie prawej?
    ten z przodu pod maską a duzy serwis to wymiana klocków olejów i płynu chłodniczego :-D

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_159 Zobacz post
    Uwieblam texty - "wymieni pół auta". Które pół? Z przodu, tyłu, czy lewej ewentualnie prawej?
    Nie wiem co kolega uwielbia,ale chyba nie rozumie sarkazmu mojej wypowiedzi. Nie wiem tylko czy forum sluży do snucia niezrozumiałych uwag i wyciągania pojedynczych słów z całości wypowiedzi, czy do merytorycznych i pomocnych treści, szkoda pisać. A dodatkowo robienie złośliwych uwag pozostawię do przemyślenia przez kolegę slaweks piszącego "piękną" polszczyzną (tu pozwoliłem sobie na kolejny sarkazm bo widzę , że koledzy dobrali się w tandem). Pozdrawiam prosząc o merytorykę.
    Ostatnio edytowane przez maroz ; 30-11-2018 o 22:18

  4. #84
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Merytoryka jest taka Polacy zarabiają mało i za cene 15tyś chca mieć samochód marzeń czyli skóra 300KM + pneumatyka Bezwypadkowy a remont silnika uznają to wymiana oleju raz na 30tyś kilometró i oczywiście wcześnijszy właściciel mówił "nowy rozrząd nowe płyny klocki itd... itp..." i morda świerzo kupującego się cieszy jak to po pracy powie żonie że jedzie na ryby a tak naprawdę podjedzie pod ginnazjum i na widok jego wypasionej fury z gatunku "IGŁA SALON POLSKA BEZWYPADOWY PIERWSZY WŁAŚCICIEL" zabraknie miejsc żeby pomieścić te wszystkie niunie. Do rzeczy jeśli ktoś chce mieć solidny samochód którym chce pojeździć trwale i ma 15tyś to kupuje coś za 7-10tyś i wkłada 8-5tyś i jeżdzi bezproblemowo te kilka lat martwiąc się eksploatacja opony płyny hamulce dziury na drodze. A jeśli chce mieć auto które z tego rocznika średnio kosztuje 20tyś+ a kupuje za 15 to albo liczy się z tym że ta IGŁA to mina jakich pełno lub wkłada na start 5tyś i czeka co dalej. I niech każdy zapamięta że w przekręconym silniku +300tyś nie wystarczy wymiana koncówek wtrysków w gararzu i silnik nieodzyska dawnej świętości bo zawory się same nie dotra usczelniacze nie wymienią pierścienie tłokowe i panewki też niespuchną sprzegło się kewlarem nieobije, a nikt co trochę wsadził pieniedzy i wody nie leje przy sprzedarzy prezentów nikomu robić nie bedzie bo sam tych pieniedzy które wsadził w ten samochód pod choinkę nie dostał.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maroz Zobacz post
    Nie wiem co kolega uwielbia,ale chyba nie rozumie sarkazmu mojej wypowiedzi. Nie wiem tylko czy forum sluży do snucia niezrozumiałych uwag i wyciągania pojedynczych słów z całości wypowiedzi, czy do merytorycznych i pomocnych treści, szkoda pisać. A dodatkowo robienie złośliwych uwag pozostawię do przemyślenia przez kolegę slaweks piszącego "piękną" polszczyzną (tu pozwoliłem sobie na kolejny sarkazm bo widzę , że koledzy dobrali się w tandem). Pozdrawiam prosząc o merytorykę
    I czy to sarkazm sam kupuję tylko OEM cześci i wiem ile to potrafi kosztować otwieram allegro przegladam wachacze i na górze cena od najnirzszej i te najtansze kupiło 30 osób a te po 500zł+ nikt Sprawdz sam i jak później ten wachacz urwie się na torach to co "Alfa to złom" nie tak?

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    No przecież mówimy o tym samym, nie popieram żadnych prac na skróty w aucie, ale taki mamy rynek aut używanych w kraju. Kupujący w większości przypadków chcą być w cudzysłowie oszukiwani i żyć w iluzji kupionej okazji. W większości przypadków wynika to z braku środków na zakup wymarzonego auta i jednoczesnej chęci jego posiadania. Ostatecznie kończy się to często całkowitą klapą i prowizorycznymi naprawami. Równie często mimo dość skrupulatnego sprawdzenia auta (kupionego w odpowiedniej cenie) wpakujemy się na minę (auta mają już swój wiek i przebieg) i mimo sukcesywnego eliminowania usterek (na częściach OE, dobrych zamiennikach) ładujemy się w duże koszty na pograniczu opłacalności napraw auta (koszt części i praca, brak kompetentnych fachowców). Dlatego racjonalnie myśląc o kosztach eksploatacji, należy używać podzespołów jak mówisz OE lub najbardziej do nich zbliżonych, w tym regenerowanych (oczywiście tylko tych które się da, wykluczam np. dwumas itp), bo jakość zastosowanych w nich materiałów jest dalece lepsza niż zamienników. Chyba, że nasze auto jest jedynie do jazdy weekendowej i mamy środki na bawienie się jego dopieszczanie (wariant idealny, a na co dzień mamy wóz firmowy). Eksploatacja codzienna i użytkowa auta często weryfikuje nasze możliwości i czas poświęcany autu. Ponadto większość ludzi nie jest znawcami niuansów eksploatacji danego auta, a znalezienie dobrego mechanika też jest problemem. Wiedza na forach oczywiście jest dostępna tylko przeciętnemu forumowiczowi często nie chce się jej poszukać, woła dopiero ratunku jak coś się posypie, ale takie są uroki codziennego życia. Podsumowują w autach, których koszty napraw przekraczają jego wartości, należałoby podjąć kluczową decyzję czy warto? Tylko co wtedy z zainwestowaną w auto gotówką? Odpowiedź: wcisnąć auto komuś po zrobieniu w warsztacie typu krzak "na sprzedaż" (oczywiście nie preferuję takiego postępowania).
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez maroz ; 01-12-2018 o 22:17 Powód: Korekta

  6. #86
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroz Zobacz post
    Podsumowują w autach, których koszty napraw przekraczają jego wartości, należałoby podjąć kluczową decyzję czy warto? Tylko co wtedy z zainwestowaną w auto gotówką? Odpowiedź: wcisnąć auto komuś po zrobieniu w warsztacie typu krzak "na sprzedaż" (oczywiście nie preferuję takiego postępowania).
    I to właśnie tak jest a karma często wraca sami życzymy śmierci i ciężkich chorób rodzinie osoby co nasz oszukała a jak to się samemu zrobi, bo jak ja mam to nie oszukać jak ktoś mnie oszukał nie bede gorszy nie dam się zrobić, i później jest że auto to złom bo robione na słowo, a trzeba pamietać że leasing jest tak obliczony że firma wie jaki przebieg i kiedy sprzedarz takiego auta jest opłacalna i z jakim przebiegiem i trzeba nieraz zapytać takich ludzi pośrednio bo takie informacje to nie tajemnica handlowa.

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    A i to że każdy sprytnu handlarz co urzywa magicznych słów "IGŁA, OKAZJA, PIERWSZY WŁAŚCICIEL, BEZWYPADKOWY, SALON POLSKA, SERWISOWANY DO KOŃCA W ASO, NISKI PRZEBIEG, GWARANCJA PRZEBIEGU. ma pod ogłoszeniem taką wzmiankę że niniejsze ogłoszenie niestanowi oferty handlowej w myśl art. itd... itp.. A po co bo jest sprytny i wie że może pisac głupoty jakie chce obiecywać w oczy i gadać wszystko żeby tylko sprzedać i sąd mu nic za to nie zrobi bo niemoże wykorzystać tego ogłoszenia jako dowodu w sprawie.

  8. #88
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post

    wiesz co na akademi medycznej odemnie bycia filologiem nie wymagali a egzaminy min. z neurologi ustne miałem gdzie się dowedziałem co to są wybiurcze deficyty parcjalne radzę poczytac może wtedy ci wstyd nie bedzie bo mi nie jest, co do autora to ma pretensje do marki a sam szukał okazji i się teraz nauczy kui nastepny samochód za spore pieniądze skrópulatnie sprawdzi i dalej bedzie żył w przekonaniu żę to wina ALFY a nie braku rozumu.
    Tak się zastanawiam.... na egzaminie z neurologii się dowiedziałeś o deficytach parcjalnych? Dowiedziałeś? To był na pewno egzamin?
    Czyli jeżeli nie byłeś zdiagnozowany wcześniej - a tego typu deficyty diagnozuje się w podstawówce, najpóźniej w gimnazjum - to do matury pisemnej podszedłeś jak każdy zwykły uczeń. Jakim cudem zdałeś polski, bez zaświadczeń z poradni? Jakim cudem zdałeś biologię i chemię na poziomie rozszerzonym, i to bardzo dobrze zdałeś, bo na medycynę trzeba mieć topowe wyniki, maturę pisemną, gdzie jest mnóstwo skomplikowanych terminów, określeń i wzorów, jeśli nawet kropki nie potrafisz postawić we w miarę właściwym miejscu w zdaniu?
    Chyba, że to na medycynie u Jerzego Zięby, to OK.

    Kończę, bo jestem astronautą i lecę na misję.

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Na medycynę potrzeba fizykę chemię ,biologie podstawę i rozszerzenie a jak już przeczytałeś wiki co to jest to już teraz wiesz a zaświadczenie miałem już w technikum bo nauczycielka z polskiego niebyła "baranem" jak ty i wiedziała że skoro patrzy w dzienik i widzi że elektrotehnika matematyka fizyka chemia 5 a ja robie błędy jeden po drugim to coś niegra, a jak byś niedoczytał to plastycznośc mózgu krztałtuje się do 12 roku życia tak żeby zrozumiał do kiedy jest czas na próbę naprawy tego co nauczyciele po wieczorówkach nieumieli dostrzec, powiem ci poczytaj trochę o tym więcej w jakiś opracowaniach np u jakiegoś profesora zwyczajnego z pediatrii o ile jesteś w stanie odczytać bez wiki co ten tytuł znaczy i jaka jest chierarchia, bo ja mogę robić byk na byku ale genezy jak widać do dziś nie potrafisz zrozumieć.
    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Tak się zastanawiam.... na egzaminie z neurologii się dowiedziałeś o deficytach parcjalnych? Dowiedziałeś? To był na pewno egzamin?
    Czyli jeżeli nie byłeś zdiagnozowany wcześniej - a tego typu deficyty diagnozuje się w podstawówce, najpóźniej w gimnazjum - to do matury pisemnej podszedłeś jak każdy zwykły uczeń. Jakim cudem zdałeś polski, bez zaświadczeń z poradni? Jakim cudem zdałeś biologię i chemię na poziomie rozszerzonym, i to bardzo dobrze zdałeś, bo na medycynę trzeba mieć topowe wyniki, maturę pisemną, gdzie jest mnóstwo skomplikowanych terminów, określeń i wzorów, jeśli nawet kropki nie potrafisz postawić we w miarę właściwym miejscu w zdaniu?
    Chyba, że to na medycynie u Jerzego Zięby, to OK.

    Kończę, bo jestem astronautą i lecę na misję.

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Aż się ciśnie na usta zacytować klasyka, odrobinę parafrazując : " Pan to nie z medycyny A raczej z wydziału kultury i sztuki. Jak się ma taka sztukę przed sobą to trudno zachować kulturę..."

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wymiana oleju przez bagnet
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 20:01
  2. wyciek oleju przez bagnet
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 14:27
  3. bierze olej ,ale nie przez pierscienie i uszczelniacze
    Utworzone przez qtaz83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 21:31
  4. [159] Wyrzuciło olej przez bagnet
    Utworzone przez radzik2908 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 09:55
  5. [147] Olej wessany przez turbine
    Utworzone przez cinek2006 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory