Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: AR 159 1.9 jtdm 120KM problem z odpalaniem.

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil00512 Zobacz post
    No nic. TO zamawiam rozrusznik i zobaczymy co się będzie działo . Mam nadzieję, że problem się rozwiąże bo troszkę mnie denerwuje to kręcenie.
    To skad te korekty od rozrusznika ??? Wymienilem koncowki i alfa pali od strzala poki co wiec temat uwazam za zamkniety korekty wrocily do fabrycznych wiec

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubert.janowski Zobacz post
    To skad te korekty od rozrusznika ??? Wymienilem koncowki i alfa pali od strzala poki co wiec temat uwazam za zamkniety korekty wrocily do fabrycznych wiec
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...yskow-295.html

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    takie palenie jak tu na filmiku to myślę że to nie wina rozrusznika.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Pytanie zasadnicze od jak dawna obserwujesz u siebie taki objaw? U mnie problem z odpalaniem mam już ponad rok i zauważyłem, że im zimniej tym auto lepiej pali. U siebie znalazłem tymczasowe rozwiązanie w postaci podwójnego grzania świec przed uruchomieniem.
    Przyczyn ogólnie może być kilka: rozrusznik, świece, wtryski.
    Ja postawiłem na świece. Dziś przyszedł komplet oryginalnych i jutro odstawiam auto na wymianę. Podejrzewam, że niektóre mogą być uszkodzone (nie całkowicie spalone tylko zbyt słabo grzeją albo grzeją na środku zamiast na końcówce). Im zimniejszy silnik tym świece dłużej grzeją i z rana łatwiej odpalić. A w cieplejsze dni lub jak silnik jest ledwo letni to załączają się i od razu gasną nie wytwarzając odpowiedniej temperatury i auto się krztusi.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Czyli po wymianie końcówek wtryskiwaczy odpala u Ciebie za każdym razem? Czy zimny czy ciepły?

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Esiok10
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Pszczyna /śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo - grzanie świec nie pokazuje ikona tak do końca.. Świece za każdym razem czy zimno czy ciepło się grzeją ok 30sekund a ikona się świeci ledwo 3-5sekund. Więc mimo że auto zapali - to świece się grzeją od uruchomienia do 30sekund

    - - - Updated - - -

    Kolego a jakie żeś świece kupił? Bo też miałem problem i się okazało że świece do naszego Motora powinny mieć ok 109±1mm, a w katalogu jest mały błąd i pokazuje świece (nie podam teraz producenta) 100mm. Tak też u siebie miałem że poprzednik wymienil 2\4 na niewłaściwe, przez co na 2garach grzaly komorę, a na 2kanal świecy - wniosek walka z odpaleniem.. Wymiana wszystkich na 4 właściwe =spowodowała uśmiech na twarzy

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil00512 Zobacz post
    Witam.
    Mam problem z moją alfą. Rano jak ją odpalam po nocy jest wszystko dobrze ale po rozgrzaniu jej i ponownym odpaleniu po ok 30min-1h czasami ale nie zawsze długo kręci zanim odpali. Podczas kręcenia zaczyna już łapać i dalej kręci. Podczas takiego odpalania pojawiają się różne komunikaty takie jak np. kontrola dpf, kontrola abs. Po odpaleniu nie pali się żadna kontrolka i wszystko jest ok. Dzieje się to losowo ale coraz częściej. Może miał ktoś taki problem i jest w stanie mnie naprowadzić co może być nie tak.
    I jak ... zamiana rozrusznika pomogła...bo jestem bardzo ciekaw...daj znać...z ciekawości wyjałem rozrusznik i mam 2,2 Wata brak luzów na tulejkach szczotki ok więc co może w nim nie domagać wirnik stojan....
    zastanawia mnie to bo jeżeli coś by z nim było to troche inaczej by sie to objawialo ze rano pali a potem kreci i ni elapie albo lapie

    - - - Updated - - -

    tak mi to pomogło...tak jak opisywałem- koncowki wtrysków
    Ostatnio edytowane przez hubert.janowski ; 28-11-2018 o 13:20

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Nie wymieniłem jeszcze rozrusznika. Teraz to sam się zastanawiam co zrobić. Wyjmę go z ciekawości i też zobaczę jaką ma moc.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esiok10 Zobacz post
    Kolego a jakie żeś świece kupił? Bo też miałem problem i się okazało że świece do naszego Motora powinny mieć ok 109±1mm, a w katalogu jest mały błąd i pokazuje świece (nie podam teraz producenta) 100mm. Tak też u siebie miałem że poprzednik wymienil 2\4 na niewłaściwe, przez co na 2garach grzaly komorę, a na 2kanal świecy - wniosek walka z odpaleniem.. Wymiana wszystkich na 4 właściwe =spowodowała uśmiech na twarzy
    Kupiłem oryginalne u geparda w czarny piątek po 50 zł za sztukę. Numer katalogowy świec sprawdziłem po vin w eperze więc jest dobry.
    Dziś odebrałem auto od mechanika. Nic nie zostało zrobione bo nowe świece nie chciały wejść. Najprawdopodobniej blokuje je nagar, który się tam zebrał. Czeka mnie teraz ściąganie kolektora, żeby był dostęp do rozwiercenia nagaru (nie warto przepychać na siłę bo jakby oderwał się większy kawałek nagaru to mogłoby się to skończyć potrzebą ściągania głowicy)
    Okazuje się, że poprzedni właściciel zamontował krótsze 102 mm. Nowe mają 108 mm. No i chyba to jest przyczyna słabego palenia - grzany jest kanał świecy zamiast gniazda. Ale ostatecznie będę mógł potwierdzić dopiero za tydzień po usunięciu nagaru i wymianie świec.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil00512 Zobacz post
    Nie wymieniłem jeszcze rozrusznika. Teraz to sam się zastanawiam co zrobić. Wyjmę go z ciekawości i też zobaczę jaką ma moc.
    w sumie to jeżeli oczekujesz najtanszych rozwiazan które może pomogą to sprawdz ten rozrusznik jak radza ale ja bym zregenerowal a nie wymienial na inny przeciez kiedys ta alfa dobrze palila prawda ja swoj zregeneruje możesz jeszcze załozyć zaworek zwrotny na przewod paliwowy z baku niektórym to też pomaga czujnik temperatury wody tez wymiany swiec żarowych nie rozumiem bo też ponoć pomaga. Ale do sedna u mojego brata w grande punto 1.3 byly tez takie problemy z odpalaniem ale mial do wymiany dwumas. ale u niego korekty na cylindrach sie nie zmienialy mimo zamiany wtrysków wymieniliśmy i problem się skonczył korekty także wróciły do normy. u mnie poki co alfa po wymianie koncowek odpala bez problemu chodzi ciszej.

    - - - Updated - - -

    a ja mysle ze to nie to....te silniki pala bez swiec zarowych jak sa w dobrym stanie...jak pali ci po calej nocy na mrozie to na pewno nie swiece

Podobne wątki

  1. Problem z odpalaniem GT 1.9 JTDm
    Utworzone przez SzymonP. w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2018, 13:02
  2. [159] 1.9 JTD 120KM problem z odpalaniem
    Utworzone przez mate2121 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-04-2018, 17:20
  3. [159] 2.4 jtdm 200 , problem z odpalaniem, zasypuje błędami :(
    Utworzone przez falko29 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 19:17
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 15:02
  5. [159] AR 159 JTDM 8V Problem z odpalaniem
    Utworzone przez otex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory