Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: AR 159 1.9 jtdm 120KM problem z odpalaniem.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    14

    Domyślnie AR 159 1.9 jtdm 120KM problem z odpalaniem.

    Witam.
    Mam problem z moją alfą. Rano jak ją odpalam po nocy jest wszystko dobrze ale po rozgrzaniu jej i ponownym odpaleniu po ok 30min-1h czasami ale nie zawsze długo kręci zanim odpali. Podczas kręcenia zaczyna już łapać i dalej kręci. Podczas takiego odpalania pojawiają się różne komunikaty takie jak np. kontrola dpf, kontrola abs. Po odpaleniu nie pali się żadna kontrolka i wszystko jest ok. Dzieje się to losowo ale coraz częściej. Może miał ktoś taki problem i jest w stanie mnie naprowadzić co może być nie tak.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil00512 Zobacz post
    Witam.
    Mam problem z moją alfą. Rano jak ją odpalam po nocy jest wszystko dobrze ale po rozgrzaniu jej i ponownym odpaleniu po ok 30min-1h czasami ale nie zawsze długo kręci zanim odpali. Podczas kręcenia zaczyna już łapać i dalej kręci. Podczas takiego odpalania pojawiają się różne komunikaty takie jak np. kontrola dpf, kontrola abs. Po odpaleniu nie pali się żadna kontrolka i wszystko jest ok. Dzieje się to losowo ale coraz częściej. Może miał ktoś taki problem i jest w stanie mnie naprowadzić co może być nie tak.
    No ja

    - - - Updated - - -

    Cos takiego mam ale jestem na etapie wymiany koncowek wtrysku poczytaj moje posty z innych tematow

    - - - Updated - - -

    https://youtu.be/PChaI1UuH6w

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    ale też działo sie u ciebie to po rozgrzaniu czy tylko na zimnym rano?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Wymiencie sobie rozruszniki te z 2,4. I temat wam się rozwiąże

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Wymiencie sobie rozruszniki te z 2,4. I temat wam się
    rozwiąże

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    A co ma do tego rozrusznik...jak jest - 15 to pali od strzala i krecila slabo niby wieksze obroty ma

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kamil00512 Zobacz post
    ale też działo sie u ciebie to po rozgrzaniu czy tylko na zimnym rano?
    Tak jak u ciebie tez sie dzialo dokladnie tak pali jak na tym filmiku. Rano idpalam zgasze za 10 min i za jakis czas jest problem z odpaleniem...zobacze po wymianie tych koncowek. Jutro zaloze jeszcze dwie i wloze wtryski i moze zdaze sprawdzic

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Wymień to się przekonasz. Wcześniej była tendencja na podnoszenie dawki startowej, która to jest zależna od panującej temperatury na zewnątrz. Temat ten był już wiele razy walkowany

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Wymień to się przekonasz. Wcześniej była tendencja na podnoszenie dawki startowej, która to jest zależna od panującej temperatury na zewnątrz. Temat ten był już wiele razy walkowany

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    To czym sie roznia te rozruszniki bo przy temp ok 20 stopni po nocnym postoju tez jest problem...i co kopci bo chce mu sie rozrusznik od 2.4 wczesniej nie kopcil a aku mialem stary teraz mam nowy

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Esiok10
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Pszczyna /śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Rozrusznik z Motora 2.4 ma mniej o jeden czy dwa zęby przez co szybciej kręci. Przy dieslu musi być mocny start.. Tes miałem przypadłość ciężkiego palenia. Wymieniłem rozrusznik na 2.4 (posiadam motor jak w temacie 1.9 8v) ale za wiele to nie pomogło. Wziąłem następnie wykrecilem świece żarowe się okazało że katalog błędne dane podaje, 2z 4 były za krótkie o 9mm - poprzednik wymienił jak widać nie wszystkie. Świece w moim przypadku rozwiązaly problem. Takie cuda rok temu.. Na zimę od grzania PTC (żona robi krótkie odcinki autem a jak to kobieta musi mieć ciepło - padł aku). Wymiana dała efekt zadowalający. Może warto podladowac akumulator.. Tydzien temu też coś odpalanie się pogorszyło, podladowalem aku i jest tak jak powinno być. Ja bym najtańszy krok pierw zrobił - podladowac akumulator

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esiok10 Zobacz post
    Rozrusznik z Motora 2.4 ma mniej o jeden czy dwa zęby przez co szybciej kręci. Przy dieslu musi być mocny start.. Tes miałem przypadłość ciężkiego palenia. Wymieniłem rozrusznik na 2.4 (posiadam motor jak w temacie 1.9 8v) ale za wiele to nie pomogło. Wziąłem następnie wykrecilem świece żarowe się okazało że katalog błędne dane podaje, 2z 4 były za krótkie o 9mm - poprzednik wymienił jak widać nie wszystkie. Świece w moim przypadku rozwiązaly problem. Takie cuda rok temu.. Na zimę od grzania PTC (żona robi krótkie odcinki autem a jak to kobieta musi mieć ciepło - padł aku). Wymiana dała efekt zadowalający. Może warto podladowac akumulator.. Tydzien temu też coś odpalanie się pogorszyło, podladowalem aku i jest tak jak powinno być. Ja bym najtańszy krok pierw zrobił - podladowac akumulator
    Mniej zebow to mniejsza zebatka na brndixie i mniejsze obroty...no nic wymienilem koncowki zalozylem wtryski odpalilem chodzi ciszej zgasilem i znow tak odpala ale bez dymu moze musi sie to ulozyc zobaczymy co bedzie

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubert.janowski Zobacz post
    Mniej zebow to mniejsza zebatka na brndixie i mniejsze obroty...no nic wymienilem koncowki zalozylem wtryski odpalilem chodzi ciszej zgasilem i znow tak odpala ale bez dymu moze musi sie to ulozyc zobaczymy co bedzie
    Jak może mieć mniej zębów. Przecież by w tedy nie pasował. Z 2,4 przede wszystkim jest mocniejszy. Te z 1,9 są dobrane na styk z upływem czasu daje się to odczuć

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

Podobne wątki

  1. Problem z odpalaniem GT 1.9 JTDm
    Utworzone przez SzymonP. w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2018, 13:02
  2. [159] 1.9 JTD 120KM problem z odpalaniem
    Utworzone przez mate2121 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-04-2018, 17:20
  3. [159] 2.4 jtdm 200 , problem z odpalaniem, zasypuje błędami :(
    Utworzone przez falko29 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 19:17
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 15:02
  5. [159] AR 159 JTDM 8V Problem z odpalaniem
    Utworzone przez otex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory