Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Brak podświetlenia wskazówki prędkościomierza i obrotomierza

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie Brak podświetlenia wskazówki prędkościomierza i obrotomierza

    Witam wszystkich Forumowiczów,

    To mój pierwszy post, jako że posiadaczem Alfa Romeo jestem dopiero od kilku tygodni. Mam mały, ale uciążliwy problem w swojej 159-tce z 2007 r.: brak podświetlenia wskazówek prędkościomierza i obrotomierza. Ogólnie liczniki podświetlone są równomiernie na czerwono, we wskaźnikach na panelu również wskazówki świecą, wszystkie liczby widać ładnie, natomiast wskazówki panelu głównego nie naświetlają się, co utrudnia odczyt prędkości i obrotów w nocy i jest dość uciążliwe. Czy ktoś miał podobnie? Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
    Pozdrawiam

  2. #2
    dandiego
    Gość

    Domyślnie

    Żarówki pierwsze przychodzą na mysl.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    W 159 nie ma żarówek tylko diody SMD. Pewnie przepalone. Trzeba wylutowac, kupić jakiś angielski licznik za trzy dychy i przełożyć diody do swojego. Nie będą się wtedy roznic barwą
    Ostatnio edytowane przez MikeDraven ; 06-12-2018 o 08:04

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR 159
    Postów
    37

    Domyślnie

    Mam podobny problem u siebie, z tym że nie działa podświetlenie połowy prędkościomierza. Kupiłem panel z zegarami od turbo temp. płynu i ilości paliwa, ale okazało się, że mają podświetlenie w kolorze czerwonym. Sprzedawca poleciał w kulki bo mówił, że podświetlenie jest białe, jak sprawdziłem okazało się że jest czerwone. Więc mam liczniki z czerwonym podświetleniem na sprzedaż

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Próbowałem wymienić diody, ale okazało się że problem związany jest z płytką całego licznika, nie było możliwości naprawy za pomocą lutownicy (świeciłaby jedna wskazówka cały czas po prostu), dlatego kupiłem oryginalny licznik. Niestety, oryginalny przebieg mojego samochodu to 242 tys z groszami, natomiast na nowym liczniku jest to ponad 245 tys... Chciałbym dostosować przebieg na liczniku do rzeczywistości, ale mechanicy za taką usługę liczą sobie drogo (200 zł wzwyż). W jaki sposób mógłbym to zrobić samodzielnie? Czy jest taka opcja? Znajomy ma całe oprogramowanie do peugeotów i wiem że tym sprzętem był w stanie coś takiego zrobić, pytanie czy istnieje coś podobnego dla Alfy. Pytam z ciekawości, ponieważ ostatecznie pewnie będę musiał mechanika zasponsorować. Pozdrawiam

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Serio 3000 km zrobi różnice wartą wydania 200 zł? A nie lepiej zgłosić wymianę licznika? Nie wiem czy za to coś się płaci.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Ponieważ na nowym liczniku masz większy przebieg, to nic nie musisz robić, nic zgłaszać - nikt się nie doczepi, bo i nie ma podstaw, ot przejechałeś 3kkm więcej.
    Natomiast jak Cię to drażni (mnie by drażniło, w drugim aucie po zmianie licznika podbiłem u speca przebieg żeby się zgadzał z moim), to jedź do kogoś od korekty liczników - lepiej wydać nawet te 2 stówki i mieć spokój niż kombinować (można przy odrobinie pecha uwalić licznik).

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli zgłosi to będzie miał w papierach, że tych dodatkowych 3000 nie przejechał
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    No to przy takim przebiegu, to już wybitnie nie warte zachodu

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi
    cóż, 3 tysiące to niewiele i pewnie faktycznie zostawię to tak jak jest, lub jesli bede mial na zbyciu jakies 100 zl (znalazlem w tej cenie usluge rowniez) to skoryguje gdzie zglosic wymiane licnzika? Tak naprawdę chcialbym po prostu zeby stan licnzika zglaszal sie ze stanem faktycznym, zeby nikt nie zarzucil mi nigdy kombinacji przy przebiegu gdyby to bylo mniej niz jest w rzeczywistosci, tez bym chcial skorygować kilometry, zwlaszcza ze teraz mrugaja one na wyswietlaczu :/

Podobne wątki

  1. [159] dziwna praca wskazówki prędkościomierza
    Utworzone przez domelmen w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-02-2015, 11:51
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-01-2015, 17:49
  3. [145] Błędne wskazania obrotomierza i prędkościomierza!!
    Utworzone przez jupass w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 11:56
  4. Wskazówki obrotomierza i predkościomierza
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 20:18
  5. wymiana żarówki podświetlenia obrotomierza
    Utworzone przez spoker w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 23:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory