Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Rewizja do wymiany olej

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Nie obchodzi mnie co o tym myślisz zapytałem czy ktoś już coś w tym temacie działał .Jak olej wymienia mechanik to nie ma problemu apropo filtra oleju w jtdm jest dostępny od góry wymienia się wkład.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V
    Postów
    75

    Domyślnie

    Szczerze to ja rozważam przy następnej wymianie oleju wycięcie takiej rewizji, mnie również wkurza odkręcanie miliona śrub trzymajacych osłonę, to jakaś parodia.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Nie obchodzi mnie co o tym myślisz zapytałem czy ktoś już coś w tym temacie działał .Jak olej wymienia mechanik to nie ma problemu apropo filtra oleju w jtdm jest dostępny od góry wymienia się wkład.
    No z tym mechanikiem to nie jest tak łatwo bo gdy dzwoniłem do ASO z pytaniem za ile olej wymienią to pierwsze pytanie czy mam osłonę

    Żeby nie było, że znowu marudzę na italiańskich inżynierów napiszę, że uwielbiał wymieniać olej w Alfie. Mamy wtedy dużo czasu dla siebie nie to co w tym gównianym BMW żony gdzie inspekcje ojejową robi się z poziomu manetki kierunkowskazów, a klapka rewizyjna nie pozwala na zbytnią obserwację silnika od dołu. Chyba Niemcom chodziło o to, żeby nie było pokusy kopiowania...
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Zakładając, że w 159 śrubki osłony i mocowanie tychże będą się starzeć podobnie jak w 156/166 , to szanse są na to, że mechanik olej będzie odsysać do wymiany w najlepszym wypadku. W innym, gorszym - nie wymieni po prostu, po co się ma użerać z Klientem marudzącym na wiszącą na trytytkach osłonę. A robiąc to samemu naklniemy się ile wlezie na makaronów i nigdy już nie zjemy pizzy
    Klapka do korka i filtra to genialny wynalazek. Niedawno zmieniałem olej w wozie z klapkami, no po prostu przyjemność.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Nie obchodzi mnie co o tym myślisz zapytałem czy ktoś już coś w tym temacie działał .Jak olej wymienia mechanik to nie ma problemu apropo filtra oleju w jtdm jest dostępny od góry wymienia się wkład.
    Ostatnio też się zastanawiałem jak rozwiązać wymianę oleju, żeby nie jeździć po serwisach, stać w kolejkach itp.. Wcześniej miałem dostęp do garażu z kanałem i też mnie irytowała ta osłona ale problem do przełknięcia. Niestety, aktualnie mam garaż bez kanału i wpadłem na pomysł wyssania oleju przez bagnet takim urządzonkiem - https://allegro.pl/odsysacz-wysysark...469049848.html

    W 2.4 filtr montowany jest od góry także w moim jak i twoim przypadku nie trzeba wchodzić pod auto i olej wymieniasz w 5 minut Jeszcze tego nie testowałem bo auto zimuje w garażu i na wiosnę będę wymieniał olej i się mocno zastanawiam czy nie zaopatrzyć się w taki sprzęt

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Byli tacy co zasysali olej. Cuda wianki. Syf zostaje. Później płakali na forum, że silnik zatarty, nie działa i inne problemy. Wysysarka jest dobra, gdy coś stanie się w trasie i nagle trzeba wymienić u okolicznego mechanika.
    Poza tym jak zrobicie klapkę do spuszczania oleju w szypie, to drugą zrobicie do filtra powietrza, przy prawym kole??? No chyba, że powietrza nie wymieniacie co 10,15 tysi albo 1/rok. Ale wtedy nie beczeć na forum, że Lala nie chodzi jak trzeba i "Mam Problem, pomóżcie". Raptem z 15 śrubek i problem. Jak pisze kol. magil, przynajmniej zobaczycie co pod silnikiem. Wymiana oleju, filtrów - kompletu z odkręcaniem szypy to na spokojnie 1-1,5 pracy. Baz jaj !

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Raz pojechałem na odsysanie oleju do profesjonalistów i udało im się usunąć tylko 4 litry więc nie polecam odsysarki. Osłonę zdejmuję bez kanału, założyłem profilaktycznie nowe śruby.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za naprostowanie mnie z tą odsysarką oleju , akurat co do filtra powietrza to wystarczy lekko podnieść auto i odkręcić tylko parę śrubek osłony przy filtrze i ją lekko odgiąć - nie trzeba demontować całej osłony a w przypadku odkręcenia korka oleju tak.. -.-

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Jak nikt tego nie próbował wcześniej to zrobię taka modyfikację metodą prób i błędów i wstawię fotki.

  10. #20
    dandiego
    Gość

    Domyślnie

    Ja uszkodziłem cała osłonę i w ASO chcieli 1020zl, więc kupiłem w InterCars podróbkę za 90zl i jest otwór w miejscu gdzie spuszcza się olej. Montaż w ASO 50zl netto.,

Podobne wątki

  1. [MiTo] MA do wymiany! Nieodpowiedni olej?
    Utworzone przez AlfMito w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 11-02-2017, 21:18
  2. [146] Olej do wspomagania i olej silnikowy
    Utworzone przez GladArk146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 15:26
  3. maf do wymiany????
    Utworzone przez dziun_bg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 17:09
  4. Wymiany
    Utworzone przez sydney w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 19:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory