Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: Problem z biksenon w alfa 159

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Tak. Napiecia powinny byc bardzo podobne przy nie obciazonym bagazniku. Miedzy 2.2V a 2.5V

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    często są z przodu i 1.6 albo 1.8, wystarczy że jest powiedzmy 1.5 do 3V w neutralnej pozycji. potem puszcza się kalbrację
    [MENTION=25095]magil[/MENTION], u Ciebie totalnie masz rozjechane wartości mierzone wg tych zapisanych podczas poprzedniej kalibracji, przestaw ciut tylny (mniej więcej tak żeby główne ramię czujnika było wzdluż czujnika przy nieobciążonym samochodzie - możesz posiłkować się MESem podczas ustawiania. potem puszczasz kalibrację, czyli przepisanie wartości bierzących jako dane kalibracyjne. dopiero jak to zrobisz to śrubami na lampach ustawiasz wysokość lamp (najlepiej za free na SKP)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    często są z przodu i 1.6 albo 1.8, wystarczy że jest powiedzmy 1.5 do 3V w neutralnej pozycji. potem puszcza się kalbrację
    Zauwaz iz zakres czujnikow poziomu jest od 0.5 do 4.5 V ( sprawdz sobie mesem z odpietym ciegnem).

    Wszystkie auta co mialy fabryczne zawieszenie mialy ustawione czujniki w/w zakresie jako punkt neutralny

    Zreszta w eLearn jest wykres poziomowania.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    może nie kojarzysz ale z czujników to już zrobiłem prawie doktorat robiłem retrofit xenonów z dorabianiem wiązek pierwszy na forum (zrobiłem duży manual w zrób to sam) - kiedyś też na stole przetestowałem sobie porównawczo oba czujniki przedni i tylny (inne numery części), statycznie się nie różniły, mechanicznie też - pisałem o tym w pierszym kwartale 2016r w wątku o czujnikach.

    tak, 2.5V teoretycznie powinno być idealnym napięciem, ale co z tego jak różne tolerancje komponentów, siadnięty albo modyfikowany zawias, inny silnik czy wyposażenie (masa) itp robią różnicę w normalym ugięciu, i stąd są inne wartości wstępne. zobacz u magila co miał wpisane w kalibracji - oba po 1.7V - pewnie fabryczne kalibrowanie? w mojej JTDm był przód 1.8V a tył chyba 2.3V, ale po latach też zmieniły się normalne wartości o jakieś 0.2V i sobie zrobiłem nową kalibrację.
    W Tbi jak założyłem przód miał 2.3V a tył ustawiłem na 2.5V ale przy dociąganiu śruby zmienił się na 1.7V. to jest OK, więc nawet nie poprawiałem - robisz kalibrację i regulujesz światła. byle nie przesadzać z odchyłką początkową - idealnie jest być oczywiście ok tych 2.5V nominalnie, ale czasem się nie za bardzo da (tył można wyregulować, ale z przodu wiele nie zdziałasz bo pozycja jest wymuszona przez uchwyt), z praktyki wiem że częściej fabryczne kalibrowanie w 159 było ok 1.8-2.3V (dobrych ileś aut z xenonami miałem podpięte do kompa, paru uzytkownikom tez pomagałem w retrofitach zdalnie więc spływały do mnie informacje przy okazji) - dlatego z praktyki stwierdzam że wartości typu 1.5-3V nominalnie są OK

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Zreszta w eLearn jest wykres poziomowania
    wiem bo studtiowałem to wszystko dokładnie w 2015, to dotyczy sytuacji idealnej. gdyby ori trzymały te 2.5V to nie potrzeba by było kalibracji i wartości z kalibracji nie odbiegałyby tak bardzo od 2.5V jak odbiegają w rzeczywistych samochodach (żaden nie miał modfyfikowanego zawieszenia, a miałem do czynienia z ok 7-8 159, różne wersje, różne lata)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Z tym pierwszym na forum to nie ma co się rozpędzać

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    dorabiałeś wszystkie wiązki? bo tych co tylko wsadzili lampy i czujniki to było parę osób. a jeśli byli tacy co robili wiązki to OK, ale nikt się nie pochwalił, nikt nie napisał manuala (odsyłam tu, napisane wszystko krok po kroku, dobrych ileś osób wg niego robiło potem: http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...yskiwaczy.html)

    z resztą nie to był cel mojej wypowiedzi, chodziło o to że mam dobre doświadczenie akurat w kwestii xenonów/czujników jeśli chodzi o 159 (do tego jeszcze B&M, PDC bo je też dorabiałem w 159 na ori gratach + wiązki)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    No wiem wiem. Obserwowałem twój temat. To ta 159 co robiłem musiała mieć zwykły zawias. Przy obniżonym jest mniej. Spoko

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    ja nie miałem styczności z żadną 159 z obiżonym zawiasem,a wszystkie miały napięcia bierzące i te z kalibracji w przedziale 1.6-2.3V, często była tez różnica znaczna pomiędzy kalibracją a tym co aktualnie czujnik pokazywał - pewnie siadał zawias, albo jakiś mechanik coś ruszał.

    mniejsza o to, ustawić trzeba czujniki żeby najlepiej było ok 2.5V, tyłem można wyregulować, z przodem nic się nie zrobi bo nie ma regulacji. potem reszta procedury kalibracja w MES i ustawienie świateł na SKP i jest tip-top
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Kolego epsonix nie irytuj się. Ja tylko staram się być precyzyjny pamiętając twoje mailowe zapytania do mnie w tej sprawie. B&M i PDC też dolutowywałem.
    Pozdrawiam kolegę i pozostałych forumowiczów

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    spoko,ale serio nie kojarzę żeby kogokolwiek na forum przede mną robił xenon od zera. pamietam ze rozmawialem z paroma forumowiczami ale kazdy mial juz wiazki w aucie i sorawa byla znacznie prostsza a przede wszystkim mniej pracochłonna. nie twierdze ze jest to tez jakies osiągnięcie, ale z drugiej strony jesli ja bym tym sie nie zajął to pewnie kilkilu innych forumowiczow tez nie zrobiloby tego retrofita u siebie - traktuje to jako taki moj forumowy wkład, chyba jeden z bardziej ważnych za te blisko 5k postow

    btw. wszystkim szczesliwego nowego roku

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Tego nie wiemy czy jakby kolega się tym kompleksowo nie zainteresował czy inni nie dali by rady. Ja oczywiście zawsze służę radą.
    Przyłączam się do życzeń
    pozdrawiam forumowiczów

Podobne wątki

  1. Alfa 147 problem.
    Utworzone przez Vanitas w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2015, 18:57
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 18:18
  3. problem esp abs alfa 156 1,9 jtd 16v
    Utworzone przez haribo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 01:13
  4. [Brera] ksenon biksenon
    Utworzone przez Dandel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory