Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Problem z biksenon w alfa 159

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    [MENTION=73908]darek n[/MENTION] rozwiązałeś problem?

    Ja mam pytanie co do działania ksenonów. Czy po każdorazowym włączeniu powinny wykonać test mechanizmu podnoszenia (ta sekwencja góra-dół). U mnie po włączeniu świateł nie widać żeby coś się działo. Świecą bardzo dobrze, test poziomowania działa elegancko - ustawiają się w każdej z trzech pozycji. Liczba kroków po wyłączeniu to 24,5. Po włączeniu świateł ustawiają się w pozycję 20,5 i tak zostają. Świecą przed maskę. Wrzucam parametry:
    Załącznik 253361

    Napięcie czujnika tył nie jest zbyt wysokie?
    Dodam, że nie ma błędów z modułu. Kalibracja świateł nie kończy się powodzeniem - pojawia się informacja o niepowodzeniu, mimo że wszystko wygląda na sprawne. Czujnik przód jest cały, natomiast nie mogłem zlokalizować tylnego - znajduje się po lewej stronie auta?
    Włącz światła a potem dopiero włóż kluczyk wtedy zobaczysz ten ruch o który ci chodzi.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Włącz światła a potem dopiero włóż kluczyk wtedy zobaczysz ten ruch o który ci chodzi.
    Witaj. No niestety nie rozwiązalem problemu. Ma może ktoś tel do Tomka z Autka.pl
    Elektronik który robił mi z tym problemem chciał mnie naciągnąć na kasę 300 zł. Stwierdził że wymienił moduł i jest dobrze że nie zawsze się poziomuja. Co jest bzdurą. Niestety jest tak jak było . Kazałem mu żeby mi oddał stary moduł bo daję do ekspertyzy. Chłop się wystraszył i oddał kasę.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  3. #33
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek n Zobacz post
    Witaj. No niestety nie rozwiązalem problemu. Ma może ktoś tel do Tomka z Autka.pl
    Elektronik który robił mi z tym problemem chciał mnie naciągnąć na kasę 300 zł. Stwierdził że wymienił moduł i jest dobrze że nie zawsze się poziomuja. Co jest bzdurą. Niestety jest tak jak było . Kazałem mu żeby mi oddał stary moduł bo daję do ekspertyzy. Chłop się wystraszył i oddał kasę.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Napisz do niego pw [MENTION=17515]Tomek_KRK[/MENTION]
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek n Zobacz post
    Witaj. No niestety nie rozwiązalem problemu. Ma może ktoś tel do Tomka z Autka.pl
    Elektronik który robił mi z tym problemem chciał mnie naciągnąć na kasę 300 zł. Stwierdził że wymienił moduł i jest dobrze że nie zawsze się poziomuja. Co jest bzdurą. Niestety jest tak jak było . Kazałem mu żeby mi oddał stary moduł bo daję do ekspertyzy. Chłop się wystraszył i oddał kasę.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    telefon do niego (ostatni raz dzwoniłem ze 3.5 roku temu) wyślę Ci zaraz na PW.

    Co do tego że xenony zostają na dole, podejżewam któryś czujnik padł/rozłączył się lub we wtyczce nie kontaktuje (weszła woda i skorodował) i tak system się zachowuje.

    oczywiście łatwiej się robi z interfejsem, trochę dziwię Ci się że przez 4 tygodnie czasu nie zaopatrzyłeś się w taki - najłatwiej ELMa 327 na Bluetooth (z usuniętym rezystorem- pod fiat/alfa) i adapter typ 1/zielony (40+20zł z PMFactory na allegro) do tego instalujesz AlfaOBD Demo na komórkę z androidem i za szybciutko diagnozujesz (tak przynajmniej zakładam, nie używałem akurat AlfaOBD do xenonów, ale pewnie ma te same parametry co MES na PCta). Możesz też próbować wpinać się voltomierzem w kable od lewej lampy (zrobić mikro nacięcie izolacji (potem zaizolować, z wtyku F010B (6 pinowy podpięte tu są oba czujniki) - nie pamietam z głowy kolejności na 100% (chyba piny 1-3 to przedni czujnik 1 to +5V, 2-sygnał z czujnika, 3 masa, potem 4-6 to samo dla tylnego - łatwo wyczaisz voltomierzem, ewentualnie jakby na 2 było 0V, to przy odłączonej klemie omomierzem do masy który to właśnie masa) - napewno pisałem w wątku o czujnikach poziomowania gdzieś na wiosnę 2016 jak wygląda pinout, może pisałem też w manualu jaki podlinkowałem w poście #7. Jak się upewnisz co do pinoutu we wtyczce F010B to mozesz sobie odpiąć wtyczkę F010B dobrać jakieś kabelki z pinami, podpiąć te ok5V (ot choćby 3 szeregowo podłączone paluszki, nowe powinny przy małym obciążeniu dać blisko 5V) i sprawdzić co dostajesz z czujnika (ja tak sprawdzałem czujniki, z zewnętrznego zasilacza). Czujniki możesz odpiąć(dźwigienkę, o ile nie masz strasznie pokorodowanych śrub) i pokręcić nimi - zobaczyć czy zmienia się w zakresie od ok 0.5 do ok 4.5V z pozycją 2.5V gdy ramie czujnika jest wzduż czujnika.

    Prosta robota na pół godzinki i już będziesz wiedział czy lampa dostaje dobry sygnał zwrotny z czujnika.

    PS. Mi padł jeden z czujników po 2 latach, przed sprzedażą TBI wymieniałem (łącznie z dźwigienkami bo były tak skorodowane ze ani odkręcic, a po dotknięciu przegub kulowy się rozłączył).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar MacStefi
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Karolin/Szamotuły/Wronki/Wlkp
    Auto
    AR 145 1.6 TS 120KM ,AR 159 SW 2,4JTDM 200KM,AR 147 1,6 TS 105KM 2001r, AR 147 1.6 TS 105KM 2005r
    Postów
    47

    Domyślnie

    mam pytanie takie troche poza tematem,czy w 159/brera byla dostepna opcja doswietlania zakretow i bi -xenony??
    Alfa,Honor,Ojczyzna!!!

  6. #36
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał MacStefi Zobacz post
    mam pytanie takie troche poza tematem,czy w 159/brera byla dostepna opcja doswietlania zakretow i bi -xenony??
    Doświetlenie zakrętów nie, biksenon miała każda (w tym sensie, że nie było reflektorów ksenonowych z nieruchomą przesłoną).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    telefon do niego (ostatni raz dzwoniłem ze 3.5 roku temu) wyślę Ci zaraz na PW.

    Co do tego że xenony zostają na dole, podejżewam któryś czujnik padł/rozłączył się lub we wtyczce nie kontaktuje (weszła woda i skorodował) i tak system się zachowuje.

    oczywiście łatwiej się robi z interfejsem, trochę dziwię Ci się że przez 4 tygodnie czasu nie zaopatrzyłeś się w taki - najłatwiej ELMa 327 na Bluetooth (z usuniętym rezystorem- pod fiat/alfa) i adapter typ 1/zielony (40+20zł z PMFactory na allegro) do tego instalujesz AlfaOBD Demo na komórkę z androidem i za szybciutko diagnozujesz (tak przynajmniej zakładam, nie używałem akurat AlfaOBD do xenonów, ale pewnie ma te same parametry co MES na PCta). Możesz też próbować wpinać się voltomierzem w kable od lewej lampy (zrobić mikro nacięcie izolacji (potem zaizolować, z wtyku F010B (6 pinowy podpięte tu są oba czujniki) - nie pamietam z głowy kolejności na 100% (chyba piny 1-3 to przedni czujnik 1 to +5V, 2-sygnał z czujnika, 3 masa, potem 4-6 to samo dla tylnego - łatwo wyczaisz voltomierzem, ewentualnie jakby na 2 było 0V, to przy odłączonej klemie omomierzem do masy który to właśnie masa) - napewno pisałem w wątku o czujnikach poziomowania gdzieś na wiosnę 2016 jak wygląda pinout, może pisałem też w manualu jaki podlinkowałem w poście #7. Jak się upewnisz co do pinoutu we wtyczce F010B to mozesz sobie odpiąć wtyczkę F010B dobrać jakieś kabelki z pinami, podpiąć te ok5V (ot choćby 3 szeregowo podłączone paluszki, nowe powinny przy małym obciążeniu dać blisko 5V) i sprawdzić co dostajesz z czujnika (ja tak sprawdzałem czujniki, z zewnętrznego zasilacza). Czujniki możesz odpiąć(dźwigienkę, o ile nie masz strasznie pokorodowanych śrub) i pokręcić nimi - zobaczyć czy zmienia się w zakresie od ok 0.5 do ok 4.5V z pozycją 2.5V gdy ramie czujnika jest wzduż czujnika.

    Prosta robota na pół godzinki i już będziesz wiedział czy lampa dostaje dobry sygnał zwrotny z czujnika.

    PS. Mi padł jeden z czujników po 2 latach, przed sprzedażą TBI wymieniałem (łącznie z dźwigienkami bo były tak skorodowane ze ani odkręcic, a po dotknięciu przegub kulowy się rozłączył).
    Dzięki za pomoc. Tel otrzymałem.
    Niestety dalej problem nie rozwiązany oczywiście z braku wolnego czasu. Ja w 80 procentach przebywam poza granicami kraju. Na wtorek jestem umówiony na warsztacie w Krakowie z elektronikiem co się tym zajmuje. Na sobotę jest mi pilnie potrzebny ten samochód A ja oczywiście do soboty w pracy. Syn ma się zająć dalej tym problemem.
    PS. Jak będzie wiadomo co było przyczyną dam znać.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  8. #38
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ja mam pytanie co do działania ksenonów. Czy po każdorazowym włączeniu powinny wykonać test mechanizmu podnoszenia (ta sekwencja góra-dół). U mnie po włączeniu świateł nie widać żeby coś się działo. Świecą bardzo dobrze, test poziomowania działa elegancko - ustawiają się w każdej z trzech pozycji. Liczba kroków po wyłączeniu to 24,5. Po włączeniu świateł ustawiają się w pozycję 20,5 i tak zostają. Świecą przed maskę. Wrzucam parametry:


    Napięcie czujnika tył nie jest zbyt wysokie?
    Dodam, że nie ma błędów z modułu. Kalibracja świateł nie kończy się powodzeniem - pojawia się informacja o niepowodzeniu, mimo że wszystko wygląda na sprawne. Czujnik przód jest cały, natomiast nie mogłem zlokalizować tylnego - znajduje się po lewej stronie auta?
    W końcu mialem chwilę. Poluzowała się śruba obejmy, obejma przesunęła się w tył i zgięło ramię uchwytu, w końcu pękło.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190112_124457.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	90.7 KB
ID:	253972
    Nie miałem przy sobie klucza do auta, ale zakładam, że to jest przyczyna problemu. Zastosowałem rozwiązanie tymczasowe, żeby ustawić dźwignię czujnika we właściwej pozycji.

    Może ktoś ma na sprzedaż samą obejmę zakładaną na stabilizator?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #39
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jednak wybrałem się dziś na spacer. Samo przestawienie dźwigni spowodowało oczywiście zmianę napięcia czujnika, ale nie wpłynęło na pozycję świateł. Dopiero po kalibracji światła ustawiły się poprawnie (mam tablicę do ustawiania wysokości w garażu ).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190113_163439_1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	157.5 KB
ID:	253975
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Alfa 147 problem.
    Utworzone przez Vanitas w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2015, 18:57
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 18:18
  3. problem esp abs alfa 156 1,9 jtd 16v
    Utworzone przez haribo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 01:13
  4. [Brera] ksenon biksenon
    Utworzone przez Dandel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory