Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Problem z biksenon w alfa 159

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie Problem z biksenon w alfa 159

    Witam wszystkich. Mam problem z biksenonami w mojej belli. Problem polega na tym że podczas poziomowania się zostały na dole i nie chcą się podnieść do góry. Jak włoży się kluczyk to widać jak by chciały wykonać poziomowanie ale niestety zostają na dole. Czy miał ktoś taki problem. Ja w tym temacie jestem laik.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Sprawdź czy obydwa czujniki przy wahaczach są podpięte i czy ich połączenie z zawieszeniem nie jest uszkodzone lub wypięte. Spróbuj odłączać kostki od tych czujników na włączonym zapłonie i światłach. Masz kabel diagnostyczny pod OEBD?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Sprawdź czy obydwa czujniki przy wahaczach są podpięte, czy przypadkiem kostka nie jest uszkodzona i czy ich połączenie z zawieszeniem nie jest uszkodzone lub wypięte. Spróbuj odłączać kostki od tych czujników na włączonym zapłonie i światłach. Masz kabel diagnostyczny pod OEBD?
    Niestety nie mam kabla myślę o kupnie oraz programie do diagnozy. Teraz jestem w pracy więc nie mam dostępu do samochodu do czwartku.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    mazda 323f, alfa 159 2.2, alfa 147 1.6ts
    Postów
    68

    Domyślnie

    Przy górnym wahaczu chyba lewym jest taki łącznik od poziomowania. Popsikaj tam jakimś smarem. Może się zastał.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufens Zobacz post
    Przy górnym wahaczu chyba lewym jest taki łącznik od poziomowania. Popsikaj tam jakimś smarem. Może się zastał.
    Ok . Sprawdzę

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Ewentualnie któryś z czujników padł

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Sprawdź czy obydwa czujniki przy wahaczach są podpięte i czy ich połączenie z zawieszeniem nie jest uszkodzone lub wypięte. Spróbuj odłączać kostki od tych czujników na włączonym zapłonie i światłach. Masz kabel diagnostyczny pod OEBD?
    kostek łatwo się nie wypina nawet jak zdemontujesz czujnik, lubią pęknąć zatrzaski. lepiej nie ruszać jak nie trzeba.

    Najłatwiej sprawdzić przez OBD - kupić na allegro ELM327 BT taki za 40zł od PMFactory do Fiat/AR z usuniętym rezystorem terminującym, do tego adapter TYp1/zielony 15ł też od PMFactory i na komórkę z androidem zainstalować AlfaOBDDemo.

    Inna możliwość to zmierzyć napięcia jakie dochodzą do lewej lampy, do tej płaskiej wtyczki od poziomowania na górze. Skalpelkiem dziubnąć trochę izolacji na jednym kablu powrotnym od przedniego czujnika (2 pin) i jednym od tylnego czujnika (pin 5) i zmierzyć napięcie do masy. Powinno być coś pomiędzy powiedzmy 1.5 a 3V jeśli auto stoi w miarę poziomo. Jeśli masz coś bliżej 0.5 lub 5V to albo coś nie tak z czujnikiem albo połączeniem (najczęściej wtyczka). Ja miałem i problem z wtyczką przy czujniku (musiałem kupić inną z jakiegoś tam losowego auta która pasuje, uciąć swoją i dosztukować nową) i raz czujnik się rozszczelnił i przestał działąć (do tego bardzo ciężko chodził).

    Oczywiście jest sprawa potem kalibracji (po wymianie koniecznie) - to już tylko przez OBD (zapisanie wartosci napięć dla auta ustawionego poziomo).

    Tu jest więcej o tym wszystkim, są schematy w pdf itp (punk 7 są 4 pdfy):
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...yskiwaczy.html
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    kostek łatwo się nie wypina nawet jak zdemontujesz czujnik, lubią pęknąć zatrzaski. lepiej nie ruszać jak nie trzeba.

    Najłatwiej sprawdzić przez OBD - kupić na allegro ELM327 BT taki za 40zł od PMFactory do Fiat/AR z usuniętym rezystorem terminującym, do tego adapter TYp1/zielony 15ł też od PMFactory i na komórkę z androidem zainstalować AlfaOBDDemo.

    Inna możliwość to zmierzyć napięcia jakie dochodzą do lewej lampy, do tej płaskiej wtyczki od poziomowania na górze. Skalpelkiem dziubnąć trochę izolacji na jednym kablu powrotnym od przedniego czujnika (2 pin) i jednym od tylnego czujnika (pin 5) i zmierzyć napięcie do masy. Powinno być coś pomiędzy powiedzmy 1.5 a 3V jeśli auto stoi w miarę poziomo. Jeśli masz coś bliżej 0.5 lub 5V to albo coś nie tak z czujnikiem albo połączeniem (najczęściej wtyczka). Ja miałem i problem z wtyczką przy czujniku (musiałem kupić inną z jakiegoś tam losowego auta która pasuje, uciąć swoją i dosztukować nową) i raz czujnik się rozszczelnił i przestał działąć (do tego bardzo ciężko chodził).

    Oczywiście jest sprawa potem kalibracji (po wymianie koniecznie) - to już tylko przez OBD (zapisanie wartosci napięć dla auta ustawionego poziomo).

    Tu jest więcej o tym wszystkim, są schematy w pdf itp (punk 7 są 4 pdfy):
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...yskiwaczy.html
    Ok dzięki

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    [MENTION=73908]darek n[/MENTION] rozwiązałeś problem?

    Ja mam pytanie co do działania ksenonów. Czy po każdorazowym włączeniu powinny wykonać test mechanizmu podnoszenia (ta sekwencja góra-dół). U mnie po włączeniu świateł nie widać żeby coś się działo. Świecą bardzo dobrze, test poziomowania działa elegancko - ustawiają się w każdej z trzech pozycji. Liczba kroków po wyłączeniu to 24,5. Po włączeniu świateł ustawiają się w pozycję 20,5 i tak zostają. Świecą przed maskę. Wrzucam parametry:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181230_115808.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	165.5 KB
ID:	253361

    Napięcie czujnika tył nie jest zbyt wysokie?
    Dodam, że nie ma błędów z modułu. Kalibracja świateł nie kończy się powodzeniem - pojawia się informacja o niepowodzeniu, mimo że wszystko wygląda na sprawne. Czujnik przód jest cały, natomiast nie mogłem zlokalizować tylnego - znajduje się po lewej stronie auta?
    Ostatnio edytowane przez magil ; 30-12-2018 o 16:17
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Tylni jest też z lewej strony ale mocowany do belki. Musisz wjechać na kanał lub podnieść samochód. Sam podnośnik - ewentualnie, ale musisz zdjąć lewe koło. I wcisnąć głowę. W brerze jest widoczny - jak zmieniałem opony na zimowe to widziałem (przynajmniej tak mi się wydaje).
    Podnieś tył lewarkiem i porównaj parametry. Jeśli będą takie same, to oznaka że zgubiłeś przegub lub czujnik jest uszkodzony.
    Mogła go rdza zjeść.

Podobne wątki

  1. Alfa 147 problem.
    Utworzone przez Vanitas w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2015, 18:57
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 18:18
  3. problem esp abs alfa 156 1,9 jtd 16v
    Utworzone przez haribo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 01:13
  4. [Brera] ksenon biksenon
    Utworzone przez Dandel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory