Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Zmiana języka menu 159 SW silnik 1.9JTD

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie Zmiana języka menu 159 SW silnik 1.9JTD

    Siemano

    Jest to mój pierwszy post w dziale technicznym i mam nadzieję, że nie od razu nie nadepnę komuś na odcisk. Jeśli temat już był to bardzo proszę od podlinkowanie i usunięcie mojego ale przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi dlatego zapytam.

    Do rzeczy. Mam wersję z radionawigacją, w menu na desce mama możliwość zobaczyć wyłącznie datę, przyciemnić podświetlenie lub ustawić "limit prędkości". Ustawiony język to niderlandzki którego nie czaję w najmniejszym nawet stopniu. Nie mam pojęcia jak przejść do ustawień. W instrukcji obsługi ściągniętej z neta jest tylko info, iż ustawienia w przypadku radionawigacji są dostępne z jej poziomu ale nie wiem jak do nich wejść. Proszę or radę bo zwariuję. Pewnie to jest jakiś banał ale na forum znalazłem wyłącznie wątki o aktualizacji i zmianie języka ale poprzez wgranie update a mnie chodzi o to, żeby przejść na angielski (chyba jest to możliwe?!).

    Dziękuję. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Jakie masz radio. Pokaz zdjęcie albo podlinkuj.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13082012527.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	127.8 KB
ID:	252809

    Zdjęć swojego nie mam ale znalazłem w necie. Wygląda identycznie.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Wciskasz przycisk "MAIN DARK" i wowczas wyswietla się menu nawigacji. Wybierasz wtedy interesującą cie funkcję. Zmiana jezyka jest jak najbardziej możliwa. Do zmiany języka komunikatow wypowiadanych przez nawigację, niezbędny jest tzw setup cd
    Ostatnio edytowane przez MikeDraven ; 09-12-2018 o 20:08

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Próbowałem bo wydawało się to logiczne ale wielkie zaskoczenie nastąpiło po naciśnięciu. Wszystko zgasło. Nie miało znaczenia czy trzymałem długo czy krótko. Więc pomyślałem, że to zabezpieczenie przed przypadkowym naciśnięciem i trzeba kombinacji klawiszy (w innych autach się z tym spotkałem) ale żadne ze stosowanych połączeń nie działało wiec zapytałem.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Zmiana języka menu 159 SW silnik 1.9JTD

    Jeżeli masz najnowszy firmware czyli niebieskie tło a nie jak na zdjęciu szare to wciskasz raz main dark i tam po ikonkach dojdziesz gdzie są ustawienia auta. Jeżeli masz tak jak na zdjęciu to nie pamietam co wyświetla się po wciśnięciu main ale chyba dzielony ekran. Nie wiem czy po wciśnięciu trip nie ma tam ustawień. Ale najważniejsza rzecz. Jak kolega wspomniał. Żeby zmienić język musisz mieć setup CD czyli płytę do zmiany języka nawigacji i języka menu. Jest na pewno gdzieś na chomiku kolegi z forum. Bez płyty nie zmienisz. I jak dobrze pamietam musi być włączony zapłon.

    Edit: Znalazłem zdjęcia. Pierwsze to nowy firmware i po naciśnięciu jednym krótkim main wyświetla się to i tam są ustawienia jak widzisz a drugie to stary firmware i po naciśnięciu trip są ustawienia jak widzisz. Żeby zmienić oczywiście setup CD.
    Jak przytrzymasz main to wygasza się ekran( funkcja dark) a jedno krótkie naciśnięcie to main.
    Ostatnio edytowane przez hagi ; 09-12-2018 o 20:58

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Uporządkujmy fakty: żebym mógł zmienić język (jakikolwiek np angielski) muszę mieć płytę z CD. Zarzucam ją i co wtedy? zczytuje automatycznie setup i pokazuje main? Ja mam ekran jak na pierwszym zdjęciu które wrzuciłem i po naciśnięciu main dark albo nie dzieje się nic albo gaśnie.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Wrzucasz płytę, klikasz main pojawia ci się dokładnie taki sam obraz jak na pierwszym zdjęciu. Prawym pokrętłem kręcisz i podświetlają ci się poszczególne sekcje po prawej stronie. Jak widać na zdjęciu ostatnia to setup, nie wiem jak w języku który masz ona brzmi. Klikasz prawe pokrętło i wchodzi w kolejne podmenu jest wybór języka. Nie pamietam jednak układu wiec bez zdjęcia tegoż podmenu nie powiem. Wydaje mi się że wyświetla się na dole opisane opcje i tam 3 to chyba język. Klikasz i z setup CD wybierasz język i masz.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Przepraszam, że pytam jak kompletny idiota ale to chyba nie czas i nie miejsce aby unosić się męską dumą. Dopytuję bo nie chcę wyważać otwartych drzwi a być może komuś ten wątek posłuży za tutorial.

    Czyli pobieram aktualizację z neta, zgrywam na płytę i powinno działać? Wiem, że to może głupie pytania ale nigdy się nie spotkałem z takim rozwiązaniem a siedzenie w necie całymi nocami i szykanie info gdzie wcześniej czy później temat kończy się stwierdzeniem: kup Passata B5 w TDI i nie będziesz miał problemów, bawi mnie średnio.

    Byłbym też wdzięczny za podrzucenie linku do działającego i sprawdzonego softu bo poczytałem trochę i okazuje się, że wiele plików w necie jest wadliwych.

    Dziękuję serdecznie.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Zmiana języka menu 159 SW silnik 1.9JTD

    Nie,tu nie chodzi o soft.
    Te wszystkie kroki które opisałem możesz zrobić już teraz z poziomu radia. Tak jak napisałem. Dojdziesz do opcji język. I tutaj aby jakby rozwinąć listę dostępnych języków musisz mieć setup CD ( jest to płyta dołączona do radia, która służy do zmiany języka. To znaczy radio ma jakby wgrany tylko jeden język. Żeby wgrać mu inny musisz go wgrać z płyty. I to tyle. Rozumiesz?

    Edit. Przeczytałem uważnie post kolegi, który pisał wcześniej i może rzeczywiście ma racje że do samej zmiany języka nie potrzeba setup CD. Może rzeczywiście tylko do WYPOWIADANYCH komunikatów w nawigacji.
    Nie pamiętam dokładnie.

    Reasumując zrób tak jak pisałem i dojdziesz do zmiany języka. Jak zmienisz to Ok a jak nie to potrzeba płyty.
    Ostatnio edytowane przez hagi ; 09-12-2018 o 21:42

Podobne wątki

  1. connect navi zmiana języka
    Utworzone przez dragon19 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-04-2017, 21:00
  2. [156] Zmiana języka w komputerze
    Utworzone przez DDEvil w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 22:54
  3. Zmiana języka na komputerze..
    Utworzone przez skwaros w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 20:39
  4. [159] Zmiana języka radionawigacji
    Utworzone przez pannamysia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 23:43
  5. Zmiana języka menu
    Utworzone przez Stiven w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory