Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zupełnia inna pomoc przy zakupie 2.0 Jtdm 170

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    58

    Domyślnie Zupełnia inna pomoc przy zakupie 2.0 Jtdm 170

    Witam , jestem nowy piszę tutaj ponieważ nie znalazłem informacji na ten temat jaki próbuję uzyskać informacji , jeśli nie znalazłem nie zauważyłem i piszę kolejny ten sam post przepraszam i licze na wyrozumiałość . Sprawa wygląda tak chcę kupić alfę romeo 159 2.0 Jtdm 170 KM 2009 rok

    i mam sporo pytań:
    -na co zwrócić uwagę przy zakupie ? (byłem oglądałem ją , wygląda bardzo ładnie podłoga zakonserwowana brak rdzy . drobne odpryski na lakierze )
    -jakieś triki typu : ściągniecie korka sprawdzenie ciśnienie ręką wyciągnięcie bagnetu ? Mógłby ktoś to opisać jak zdrowy silnik pracuje?
    -Auto ma chyba słaby akumulator ponieważ słabo zakręciło na początku i dość duża czarna chmura wydobyła się z tłumika (za drugim razem nie było dymu i odpaliła normalnie)
    -Jaki kolor oleju ma zdrowy silnik 2.0 jtdm na bagnecie bo już nie wiem czy czarny czy jasny ? mógłby ktoś to wytłumaczyć ?
    -Auto jest z 2009 roku więc skrzynie to F40 czy m32 ?
    -sprzęgło łapie równo od połowy , zero drgań . ma łapać równo od połowy czy od samej podłogi ?
    -jak sprawdzić czy turbo jest w dobrej kondycji ?
    -Najbardziej zależy mi na jakiś trikach jak w łatwy sposób zorientować się czy silnik jest zdrowy czy szrot ... auto ma niby 250 tyś przebiegu nie wiem jak sprawdzić podam vin może ktoś mi pomoże . ZAR93900007262268
    -zero jakichkolwiek wycieków
    -Silnik jest po płukance zalany jest Motulem 5w-30

    Panowie proszę o wyrozumiałość jeśli zadałem bez sensu pytania na prawdę zależy mi bardzo na waszej pomocy nie chcę nadziać się na minę . liczę na waszą pomoc oczywiście odwdzięczę się , jakiś przelewik na zlocie piwo , cokolwiek .. Posiadałem 2 lata temu alfę 147 JTD 8v 115 km była super .. teraz znów pragnę alfę .. na prawdę liczę na was i jeszcze raz przepraszam jeśli piszę głupoty bądź się powtarzam ..
    Ostatnio edytowane przez kondradek124 ; 21-12-2018 o 22:18

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Nie odpowiem na wszystkie pytania, ale najlepiej wybrać się z komputerem i sprawdzić chociażby częstotliwość wypaleń DPfu czy też korekty wtrysków.
    Kolor oleju powinien być czarny, bo to diesel i olej po wymianie szybko ciemnieje.
    Po zakupie obowiązkowo wymiana uszczelki ssaka oleju, przydałoby się też przyglądnąć panewkom.
    W połączeniu z tym silnikiem nie było skrzyń biegów M32. Tutaj są skrzynie F40, lub częściej spotykane C635. Obie bdb, zdolne przenosić spore momenty, zdecydowanie lepsze niż M32, ale z racji przebiegu wymień w niej po zakupie olej.
    Turbiny nie powinno być słychać, powinna być sucha.
    Klapy wirowe w 2.0 się nie urywają, ale możesz je dla świętego spokoju wyłączyć programowo lub usunąć.
    2.0 to moim zdaniem najlepszy diesel pod maską 159.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To auto to import handlarza?
    Jeśli tak, to pewnie trochę stoi i nie była przeganiana. Dlatego może mieć słaby akumulator i to będzie powodem wolnego kręcenia.
    Co do samego silnika - sprawdzenie korekt wtryskiwaczy po przejażdżce może co nieco powiedzieć (silnik rozgrzany, wszystkie odbiorniki energii wyłączone).
    Przy pierwszym uruchamianiu silnika obserwować kontrolkę ciśnienia oleju. Zaraz po uruchomieniu powinna zgasnąć. Jej mruganie po uruchomieniu silnika to problem ze smarowaniem i znak zapytania odnośnie kondycji silnika. Nie wiadomo jak długo jeździ ze słabym smarowaniem. Jeśli ten problem nie występuje, to wymiana uszczelki smoka pompy oleju powinna być priorytetem zaraz po zakupie.
    Skrzynia biegów. Na początku produkcji była montowana F40, w najmłodszych rocznikach najprawdopodobniej będzie już skrzynia C635. M32 nie była montowana z 2.0.
    Jeśli przebieg jest prawdziwy to i tak w niedalekiej przyszłości możesz spodziewać się konieczności wymiany turbosprężarki czy sprzęgła, prawdopodobnie z kołem dwumasowym. Te podzespoły przy dobrym traktowaniu wytrzymują średnio nie więcej niż 300 tyś. km.
    VIN możesz rozszyfrować - na stronie głównej tego działu jest podklejony temat.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    Więc tak DPFA to auto nie ma , EGRA też nie . klapy wirowe ma usunięte fizycznie to auto jest lekko puknięte i stoi od 3 miesięcy nikt nim nie jeździł . Sprzęgło dwumasa wysprzęglik wymienione rok temu . "turbiny nie powinno być słychać " tzn ? jaki ma mieć dzwięk ? Dzięki za tą informację "Po zakupie obowiązkowo wymiana uszczelki ssaka oleju, przydałoby się też przyglądnąć panewkom." sprawdzę "Przy pierwszym uruchamianiu silnika obserwować kontrolkę ciśnienia oleju. Zaraz po uruchomieniu powinna zgasnąć. Jej mruganie po uruchomieniu silnika to problem" dziękuję za te informacje i pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    a w jaki sposób mam rozszyfrować ten VIN nie bardzo wiem :/

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    tak dokładnie , to ta

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    Wytłumaczycie jak to z tym vinem ?

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondradek124 Zobacz post
    Wytłumaczycie jak to z tym vinem ?
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ie_nr_vin.html

    A co do samego auta. Belki się nie prostuje, to jest element konstrukcji, który ma za zadanie pochłonąć energię uderzenia - chciałbyś jeździć ulepem?
    Zdjęcia są słabej jakości, ale wygląda na to, że maska jest uszkodzona w okolicy motylka - tego nie wyprostujesz.
    Reflektory naprawione - zapewne założone nowe mocowania. Przy kolizji często lubi pękać wkład w środku reflektora, trzeba się dokładnie przyjrzeć sprawie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] Pomoc przy zakupie.
    Utworzone przez darek n w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-12-2017, 18:42
  2. Alfa Romeo BRERA - pomoc przy zakupie pierwszej Alfy.Prośba o pomoc przy oględzinach
    Utworzone przez Alficzka<3 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 07:42
  3. [159] Pomoc przy zakupie 159
    Utworzone przez Ceasro w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 22:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory