Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Na wyższych obrotach - - check

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Sidu
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa GT, Alfa 159
    Postów
    58

    Domyślnie Na wyższych obrotach - - check

    Pojawił się problem a mianowicie gdy wkręcam silnik na wyższe obroty i je dłużej przytrzymuje na 5 lub 6 biegu wyskakuje check.


    - Została wymieniona turbina,
    - wymieniony zawór overbest,
    - czujnik ciśnienia przeczyszczony
    - przepływomierz wyczyszczony
    - intercooler sprawny nie słyszę żadnych gwizdow powietrza aby była gdzieś uszkodzona
    - jedynym mankamentem jest mały ubytek oleju na opasce (zostanie wymieniona ale to już po świętach) ale myślę że to nie może być przyczyną


    Gdzieś pewnie przeladowuje ale gdzie szukać przyczyny - w turbinie- turbo kupione używane

    Alfa 159 1.9 jtdm 150km.
    Ostatnio edytowane przez Sidu ; 23-12-2018 o 13:38

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Skoro przeładowuje to geometria turbo....a moze spadek ciśnienia paliwa?Podstawa to podłączenie kompa...i zczytanie błędów.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Miecioiwino
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9JTDM 150KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Przed wymianą podłączył bym pod MES-a i odczytał błędy, nakieruję Cię to w jakim układzie szukać przyczyny bądź zawęzi krąg poszukiwań

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    na początek skupmy się na ciśnieniu. podłącz się z MES lub AlfaOBD i zrobób loga ciśnienie doładowania oczekiwane i rzeczywiste, porównaj - test od powiedzmy 1500obr pedał do dechy i do odcięcia 4 może 5 bieg - musisz sobie to zrobić na jakiejś pustej autostradzie (odpowiednia pora żeby ruch był minimalny, warunki podogodwe bo będziesz grzał może i do ~200).
    czyszczenie MAP często nic nie daje i trzeba czujnik wymienić, jest idento zamiennik z Boscha 0281006076 o ile pamiętam cena ok 80zł to żebyś się nie bawił w używki albo kupowanie na siłę oficjalnego czujnika za 200-400zł (w zależności czy ten z końcówką 437 czy 845). jest o tym wątkek, wklejałem pdfy ze specyfikacjami itp, brać nowszy tani nieoficjalny zamiennik - sprawdziłem w TBi działał super.

    jak coś nie tak z przebiegami obu ciśnień to może wężyki nieszczelne (po obu stronach overboost-a)?

    BTS, nie sprecyzowałeś czy te wszystkie rzeczy wymieniłeś już po wystąpieniu błędów czy część wcześniej...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Sidu
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa GT, Alfa 159
    Postów
    58

    Domyślnie

    Przepraszam, że nie odpisywałem ale w ostatnim czasie miałem parę problemów rodzinnych i nawet wyleciało mi to zgłoś.

    To tak, te wszystkie czynności były przeprowadzane po wyświetlaniu cheeku.

    Wszystko było ok póki nie wymieniłem filtrow i oleju. Skusilem się na tańszy zamiennik filtra paliwa od tego momentu pojawiły się problemy. Ale szukałem przyczyny gdzie indziej jak wyżej pisalem.

    Zawór overbest zakładałem używany lecz
    z innego samochodu i nic się nie zmieniło nadal błąd wyskakiwal.

    W tym tyg. podjadę i podłączenie pod komputer, zobaczymy co on mi powie.
    Ale myślę że pies jest pogrzebany tak jak pisze motodoktor1 będzie to spadek ciśnienia paliwa, filtr nie jest wstanie dostarczyć odpowiedniej ilości. Bo gdy nie przyspieszam gwałtownie to bład nie wyskoczy., przy jeździe normalnej wszystko jest ok. Nawet gdy błąd wywali nie odczuwam żadnej różnicy spadku mocy.

Podobne wątki

  1. [156] Engine check na wyższych obrotach
    Utworzone przez Shayu w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2017, 15:42
  2. Brak mocy na wyższych obrotach
    Utworzone przez iglak w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 18:55
  3. [159] [159] 1.9 JTS trzęsie sie na wyższych obrotach.
    Utworzone przez dragun w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 07:19
  4. Brak mocy na wyższych obrotach
    Utworzone przez arek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 19:00
  5. [156] Dławi się przy wyższych obrotach
    Utworzone przez Patricko w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 09:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory