Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Dym z przodu, aku padło

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie Dym z przodu, aku padło

    Hej,
    Czy kogoś spotkała podobna jak mnie przygoda, mianowicie:
    Na początku słyszałem dziwna pracę silnika, tak jakby pojawił się dodatkowy, cichy dźwięk (ciężko opisać, na pewno powiązany z obrotami silnika i nie powiązany z klimą).
    2 dni później, jadąc w trasie zauważyłem delikatne kopcenie się z przodu auta - gdzieś z okolic chłodnicy klimy. W tym czasie zauważyłem, że auto ciężej odpala, co w zasadzie miejsca nie powinno mieć bo wymieniłem 2tyg temu aku na nowe.
    Kolejnego dnia auto leedwo odpalilo, a po chwili zaczęło totalnie wariowac - nagle zapalaly się kolejne kontrolki a po wciskaniu start stop nie gaslo od razu, lecz po chwili. Nie odblokowalo kluczyka - po zgaszeniu nie mogłem go wyjąć. Jak jeszcze chodziło to dodając gazu wskazówka obrotomierza ani drgnęła.
    Po podpieciu kabli i prądu z innego auta wszystko zachowało się normalnie, włącznie z tym iż mogłem wyjąć kluczyk...

    I teraz pytanie czy ktoś z Was ma pomysł co mogło się podziac? Padł mi alternator? Zwarcie w instalacji?

    Jak dobrze wiecie są święta, a ja ciągle z tyłu głowy mam moja biedna Alfe i ciągle myślę co to jej się podzialo. Oczywiście od razu po wolnym jadę do mechanika ale jeśli macie jakieś pomysły albo ktoś miał podobna przygodę, zawsze taka wiedza się przyda bo może od razu go naprowadze na to co to może być bo auta potrzebuję przed weekendem...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Na początek sprawdź sobie połączenie masowe karoserii z silnikiem jest po lewej bliżej przodu patrząc z pozycji kierowcy,ori jest plecionka która z czasem potrafi się utlenić i robić różne psikusy.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Hej.Moze zadam glupie pytanie ale patrzyles czy masz pasek osprzetu?Pytam bo w zeszlym miesiacu mialem podobna akcje ale w reni.Samochod zaczal dziwnie chodzic i obrotomierz tez nie reagowal i aku padl.Po otworzeniu maski okazalo sie ze pasek sie zerwal bo stanela rolka napinacza.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Patrzyłem, był.
    Dla potomnych: Okazało się że spalił się prostownik na altku. Koszt naprawy z robocizną 230PLN. Autem przejechałem trasę z Włocławka do Krakowa wczoraj i żadnego dymu oraz ładowanie na normalnym poziomie - czyli chyba to było powodem dymienia, problem usunięty

Podobne wątki

  1. Wspomaganie padło .
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 16:37
  2. Padło turbo?? 2.0 V6 TB
    Utworzone przez 166 2.0v6 Tb w dziale 166
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 22:10
  3. padło wspomaganie w 156
    Utworzone przez bartekcivic w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 19:28
  4. Padło wspomaganie
    Utworzone przez Atryk w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 00:06
  5. Sprzęgło padło (?)
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 17:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory