Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Blokada kierownicy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    2

    Domyślnie Blokada kierownicy

    Witam,
    od 6 miesięcy mam unieruchomiony samochód. Chodzi o Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 KM 2011 rok.
    Uszkodzeniu uległa elektroniczna część Blokady kierownicy i od tego czasu samochód nie odpala.
    Dodam, iż mieszkam w Gdańsku, mam zwiedzone wielu elektryków, speców od blokad kierowniczych i nikt nie dał rady odpalić Alfy.
    Zakupiłem używaną blokadę kierownicy o tych samych parametrach, niestety (z tego co mówił elektryk) samochód się zblokował i nie daje sobie wgrać innej blokady, a próby naprawienia starej zakończyły się fiaskiem. Podobno jedyne rozwiązanie to zestaw startowy, niestety nigdzie nie mogę znaleźć do tego silnika.

    Czy miał ktoś podobny problem ?
    Czy ktoś miałby możliwość załatwienia takiego zestawu ?
    Jakieś inne pomysły rozwiązania problemu ?

    Pozdrawiam
    Adrian

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Co na to ASO? Przynajmniej mają sprzęt do tego. Po wymianie kompletnego mechanizmu blokady trzeba go programować, znajduje się w nim moduł a la immo, który tak samo uniemożliwia uruchomienie silnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    Kolega [MENTION=4833]maly_777[/MENTION] może da radę pomóc. Spróbuj napisać na pw do niego.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jest duży temat o tym. w mojej nie padła elektronika, ale zacinała się mechanika i nie przełączała mikrostyków wykrywających pozycję, auto było jakby w pozycji zablokowanej. jesteś pewien że to nie będzie ta historia? u mnie zacinała się w pozycji jak dla zamkniętego samochodu, stąd w ogóle nie pozwalała włączyć stacyjki czy większości komputerów - tylko TEG reader działał a na wyświetlaczu bodajże pojawiał się w którymś momencie komunikat (w większości przypadków przycinała się w otwartej pozycji lub gdzieś po środku i pozwalała odpalać tylko wyskakiwał komunikat). u Ciebie włącza się stacyjka/rozrusznik itp?
    jako rozwiązanie na szybko wystarczyło u mnie zewrzeć 2 piny mikrostyka w blokadzie do tego wyjąłem trzpień blokujący kierownicę. potem kupiłem inną nową blokadę i przełożyłem do niej moją elektronikę (trzeba było tylko obrócić piny silniczka, bo była zmiana ok 2006r).
    tu masz mój post, warto pewnie poczytać cały wątek. http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1896046

    jak padła elektronika to nową podobno trzeba zaprogramować pod dane auto. nie wiem czy tylko ASO to zrobi czy np [MENTION=4833]maly_777[/MENTION] też może. nie wiem też czy ASO jest w stanie zaprogramować jakąś używkę, czy musi być świeża/czysta blokada - w razie czego koszt to ok 1000zł za samą blokadę wg mojej wiedzy.

    - - - Updated - - -

    jeszcze jedno, widzę że na allegro ciągle (bo linka wklejalem w grudniu 2017 na forum) jest oferowana ta nowa blokada za śmieszne pieniądze, może komuś się przyda:
    https://allegro.pl/modul-sterownik-k...816601959.html
    mają 3szt j
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    U mnie kiedyś pomogło przelutowanie tzw zimnych lutow i zaczęło działać. Jakie masz objawy? Wkładasz klucz i co się dzieje? Kontrolki się zapalają? Słychać jakiś dźwięk blokady? Wciskasz start i nie kreci? Kontrolki gasną po wciśnięciu start? Napisz coś wiecej.

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    Polece ci elektryka ktory nie ma zadnych opinii i jest kozakiem.
    Ale mega dlugie terminy on uratowal wiele zyc.
    jest na przerobce.
    https://www.trojmiasto.pl/Samochodow...ek-o31843.html
    mi uratowal zycie. Czujnik skretu mialem do wymiany. mial tak obcykane wszystko ale w Skodzie ale znal sie na all .

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2017, 07:53
  2. 156 Kontrolka akumulatora i blokada kierownicy
    Utworzone przez InadaKyou w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 10:29
  3. [159] Problem z blokada kierownicy
    Utworzone przez grzes9 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 22:28
  4. Nie działa blokada kierownicy
    Utworzone przez PatrykNE w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 11:08
  5. blokada rozrządu
    Utworzone przez aniucha05 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 12:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory