Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: Chip tuning i inne programy

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    nie chce kombinowac - interesuje mnie jednorazowe, bezpieczne usprawnienie silnika. Nie jestem jakims ścigantem

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    nie chce kombinowac - interesuje mnie jednorazowe, bezpieczne usprawnienie silnika. Nie jestem jakims ścigantem
    Użytkownicy 170 KM skarżą się na słaby dół, więc lepiej chyba zrobić bezpieczny żwawszy soft.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    jesli mam wersję 2,0 jtdm 136Km to da się wgrać program fabryczny z wersji 170 KM?
    Czy lepiej wgrac nowy program? Ekologia zostaje...
    Jaki jest najwy ższy bezpieczny przyrost Km i Nm?
    Tak jak pisali koledzy, to " podniesienie " ma twoim sofcie. Też mam fabryczne 136 z pełną EKO. Tuner " zrobił" lepszy dół i teraz jest 197/430 chociaż na forum jest kolega Rybakjm, który ma jeszcze więcej wyciągnięte ze 136 i na tej samej skrzyni co ja, czyli niby gorsza c634

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    Tak jak pisali koledzy, to " podniesienie " ma twoim sofcie. Też mam fabryczne 136 z pełną EKO. Tuner " zrobił" lepszy dół i teraz jest 197/430 chociaż na forum jest kolega Rybakjm, który ma jeszcze więcej wyciągnięte ze 136 i na tej samej skrzyni co ja, czyli niby gorsza c634
    Kiedy wgrałeś tego wirusa i jak się skrzynia sprawuje? Bo ona niby max 350nm wytrzyma i wiem, że [MENTION=53506]ryba[/MENTION]kjm przejechał już dużo na nowym sofcie i nie ma problemów, ale jakoś boje się, że to odosobniony przypadek :/
    Też mam 2.0 i 136KM i też bym chciał podkręcić silnik, bo w kombi masa robi swoje i niestety słabawo się zbiera (zwłaszcza po przesiadce z Astry H GTC 1.9 JTD 120KM)

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Kiedy wgrałeś tego wirusa i jak się skrzynia sprawuje? Bo ona niby max 350nm wytrzyma i wiem, że [MENTION=53506]ryba[/MENTION]kjm przejechał już dużo na nowym sofcie i nie ma problemów, ale jakoś boje się, że to odosobniony przypadek :/
    Też mam 2.0 i 136KM i też bym chciał podkręcić silnik, bo w kombi masa robi swoje i niestety słabawo się zbiera (zwłaszcza po przesiadce z Astry H GTC 1.9 JTD 120KM)
    w 2016 gdzieś około połowy, zrobiłem już około 30 tyś i żadnych problemów po wirusie. Haczy mi 1i2 ale to było od poczatku i te typy podobno tak mają, teraz będę robił uszczelkę smoka, przy okazji wymienię olej i zobaczę czy dalej mi haczy.
    Jesteś pewny co do swojej skrzyni, w 136 były też f40 ale chyba do 2010r.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    w 2016 gdzieś około połowy, zrobiłem już około 30 tyś i żadnych problemów po wirusie. Haczy mi 1i2 ale to było od poczatku i te typy podobno tak mają, teraz będę robił uszczelkę smoka, przy okazji wymienię olej i zobaczę czy dalej mi haczy.
    Jesteś pewny co do swojej skrzyni, w 136 były też f40 ale chyba do 2010r.
    Tak, zaraz po zakupie kazałem mechanikowi wymienić olej - zlał jakieś 1.8l ze skrzyni + mam napis FPT na skrzyni.
    I właśnie o dziwo, przed wymianą oleju wydawało mi się, że wszystkie biegi wchodzą idealnie, a po wymianie, zaraz po rozruchu wydaje mi się ze 2ka lekko haczy, ale później już jest lepiej.

    Co do Twojego programu to mega fajny wynik. Zmieniałeś tylko soft, czy pozbyłeś się też EKO?

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Tak, zaraz po zakupie kazałem mechanikowi wymienić olej - zlał jakieś 1.8l ze skrzyni + mam napis FPT na skrzyni.
    I właśnie o dziwo, przed wymianą oleju wydawało mi się, że wszystkie biegi wchodzą idealnie, a po wymianie, zaraz po rozruchu wydaje mi się ze 2ka lekko haczy, ale później już jest lepiej.

    Co do Twojego programu to mega fajny wynik. Zmieniałeś tylko soft, czy pozbyłeś się też EKO?
    masz skrzynie FPT C635, ta sama co w Giuliettach. W Giuliettach 2010 i chyba poczatek 2011 byl jakis problem ze skrzyniami - wejdz na forum Giulietty i poszukaj. mozliwe ze tam byl jakis TSB na to. wlasnie chodzilo o to ze nizsze biegi ciezko wchodzily a konczylo sie to tez czasem awaria wybieraka, wymiany oczywiscie to nie bylo rozwiazanie. temat zyl glownie w 2011r, jednak w ostatnich 2 tygodniach byly jakies chyba posty (albo ktos z innego watku o zakupie giulietty uzywanej do niego linkowal, cos wlasnie o tym komus odpowiadalem).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Tak, zaraz po zakupie kazałem mechanikowi wymienić olej - zlał jakieś 1.8l ze skrzyni + mam napis FPT na skrzyni.
    I właśnie o dziwo, przed wymianą oleju wydawało mi się, że wszystkie biegi wchodzą idealnie, a po wymianie, zaraz po rozruchu wydaje mi się ze 2ka lekko haczy, ale później już jest lepiej.

    Co do Twojego programu to mega fajny wynik. Zmieniałeś tylko soft, czy pozbyłeś się też EKO?
    Mam pełne EKO, jeżdżę często za granicę i trochę boję sie tamtejszych kontroli, a pomału u nas chcą się brać za brak EKO więc nie chciałem ryzykować.Gościu który mi to robił twierdzi, że nie poprawia softu który przyjechał do niego, tylko pobiera orginał do danego samochodu i go przerabia, boi się że ktoś coś mógł zmieniać i potem wyjdą "cuda" a nie chce mu się sprawdzać, czy ktoś coś grzebał. Twierdzi, że większość tunerów tak robi, a on ma softy w cenie abonamentu, który płaci ALientechowi i pracuje na ich programach.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    Mam pełne EKO, jeżdżę często za granicę i trochę boję sie tamtejszych kontroli, a pomału u nas chcą się brać za brak EKO więc nie chciałem ryzykować.Gościu który mi to robił twierdzi, że nie poprawia softu który przyjechał do niego, tylko pobiera orginał do danego samochodu i go przerabia, boi się że ktoś coś mógł zmieniać i potem wyjdą "cuda" a nie chce mu się sprawdzać, czy ktoś coś grzebał. Twierdzi, że większość tunerów tak robi, a on ma softy w cenie abonamentu, który płaci ALientechowi i pracuje na ich programach.
    O, to ciekawe. Chyba w 99% jak ktoś zmienia soft to wywala EKO
    Jeździsz głównie trasy czy często też po mieście? Rozumiem, że przez te 30tkm nie było żadnych problemów z DPFem i EGRem?
    Ile zapłaciłeś za ten program?

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    O, to ciekawe. Chyba w 99% jak ktoś zmienia soft to wywala EKO
    Jeździsz głównie trasy czy często też po mieście? Rozumiem, że przez te 30tkm nie było żadnych problemów z DPFem i EGRem?
    Ile zapłaciłeś za ten program?
    Jeżdżę głównie w trasach(80/20) , po mieście rzadko , nie miałem żadnych problemów z EKO do tej pory, za program zapłaciłem 600 zł ale to po znajomości

Podobne wątki

  1. 159 1.9 16v - chip tuning
    Utworzone przez Forches w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 11:02
  2. CHIP Tuning JTD?
    Utworzone przez samsung12 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:42
  3. Chip tuning 1.8 TS
    Utworzone przez Plemek4 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 22:59
  4. chip tuning 2.4 JTD
    Utworzone przez burmistrz1987 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 09:38
  5. Chip tuning
    Utworzone przez Michele87ar w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory