Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Rozregulowana temperatura nawiewu

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak jak pisze [MENTION=47204]bobby[/MENTION]. Dokładnie jest za lewą kratką.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    a czy w obudowie lampki sufitowej nie ma przypadkiem drugiego czujnika?

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Argosan
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 150 km
    Postów
    118

    Domyślnie

    niestety mam to samo i pytanie gdzie jest ten mieszalnik powietrza ? bo ta lawa z nawiewów to jakas drama...

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    a czy w obudowie lampki sufitowej nie ma przypadkiem drugiego czujnika?
    Nie. Jedyne co tam jest "w okolicy" związane z klimatyzacją to jest czujnik zaparowania przedniej szyby (zlokalizowany w lusterku)

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    U mnie tak jakby problem trochę samoistnie minął. Zacząłem na zimnym silniku ustawiać temperaturę na 21-23, jak silnik jest już nagrzany i zaczyna się robić ciepło w środku, zmieniam temperaturę na 17-19 i 1 bieg nawiewu i jest okej!


    Cytat Napisał marcin87k Zobacz post
    Nie. Jedyne co tam jest "w okolicy" związane z klimatyzacją to jest czujnik zaparowania przedniej szyby (zlokalizowany w lusterku)
    Czy ten czujnik może sterować szybkością nawiewu? Bo zaobserwowałem, że czasami magicznie, zmienia się mi się siła nawiewu - mam np. minimalny nawiew, a nagle wskakuje 4 bieg. Czy to możliwe, że czujnik w takim przypadku wykrywa zaparowanie szyby i zwiększa siłe nawiewu?

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    8

    Domyślnie

    Widzę że niestety nie tylko u mnie jest taki problem. U mnie występuje to troszkę inaczej. Ze strony pasażera wszystko działa jak należy natomiast ze strony kierowcy kompletnie nic nie reaguje na zmiany temperatury na klimatronika. Nawiew od strony kierowcy działa tylko na szybę i wali ciepłym a nawet gorącym powietrzem nieważne czy na klimatronika mam ustawione LO czy jakaś inna temp a od strony pasażera wszystko ok. Byłem u mechanika ale niestety miał tylko jakiś program Delphi czy coś takiego i nie udało mu się połączyć z klimatronikiem. Sprawdzil silniczki nawiewów i mówi że działają tylko po włączeniu ustawiają się w pozycji środkowej i nie reagują na zmiany z klimatronika. Też nie wiem jeszcze czym to jest spowodowane ale trzeba szukac bo już nie idzie wytrzymać z taką sauna w aucie.

  7. #17
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Przy 16 stopniach w zimowej kurtce, zawsze będzie gorąco - proponuję, przy użyciu zwykłego termometru, sprawdzić, do jakiej temperatury rozgrzeje się wnętrze, to znaczy, czy temperatura przekroczy tę ustawioną.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75 TBi Sport Plus ti
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    U mnie tak jakby problem trochę samoistnie minął. Zacząłem na zimnym silniku ustawiać temperaturę na 21-23, jak silnik jest już nagrzany i zaczyna się robić ciepło w środku, zmieniam temperaturę na 17-19 i 1 bieg nawiewu i jest okej!




    Czy ten czujnik może sterować szybkością nawiewu? Bo zaobserwowałem, że czasami magicznie, zmienia się mi się siła nawiewu - mam np. minimalny nawiew, a nagle wskakuje 4 bieg. Czy to możliwe, że czujnik w takim przypadku wykrywa zaparowanie szyby i zwiększa siłe nawiewu?
    Cześć. Tak, czujnik wykrywa zwiększoną wilgoć i żeby zapobiec zaparowaniu szyby automatyka uruchamia wszystko, co uznaje za stosowne. Nawet sprężarkę klimatyzacji. Jak wilgoć zostaje usunięta to obroty maleją i sprężarka się wyłącza.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin2 Zobacz post
    Cześć. Tak, czujnik wykrywa zwiększoną wilgoć i żeby zapobiec zaparowaniu szyby automatyka uruchamia wszystko, co uznaje za stosowne. Nawet sprężarkę klimatyzacji. Jak wilgoć zostaje usunięta to obroty maleją i sprężarka się wyłącza.
    O, tego nie wiedziałem, dzięki za info!

Podobne wątki

  1. Temperatura uruchomienia ciepłego nawiewu
    Utworzone przez miczu97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 00:19
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 14:51
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-01-2016, 12:38
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 18:35
  5. Temperatura nawiewu powietrza
    Utworzone przez dejwa1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 17:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory