Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Błąd P0203 obwód wtryskiwacza cylindra 3

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    4

    Domyślnie Błąd P0203 obwód wtryskiwacza cylindra 3

    Witam, posiadam Alfę 159 1.9 JTDm 150km 2007r.
    Tydzień temu wymieniłem olej w silniku na nowy i dzień później spotkał mnie problem a dokładnie świecąca się czerwona ikona akumulatora na desce rozdzielczej. Sprawdziłem ładowanie i odziwo wszystko jest ok, sprawdziłem klemy i są dokręcone na max. Autem jezdzilem 3 dni bez problemu aż do wczoraj. Wracając z trasy nagle wyskoczył błąd dosłownie wszystkiego skrzynia, silnik, kontrola trakcji itd. dzisiaj podłączyłem Alfę pod komputer i wyskoczył mi błąd P0203 obwód wtryskiwacza cylindra 3. Czy ktoś może pomóc i poradzić co dokładnie sprawdzić w pierwszej kolejności i jak ?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    sprawdz samo połaczenie wtrysku, 3 wtrysk lubi robic rózne cuda

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    kontakt 60+ najlepszy na bolączki elektryczne alfy

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Witam.Podejrzewam że błąd wtrysku nie jest przyczyną usterki.Prawdopodobniej wystąpił na wskutek spadku napięcia aku.Musisz jednak mieć coś nie tak z ładowaniem.Objawy zaświecania wszystkich możliwych kontrolek po kolei jest następstwem spadku napięcia aku podczas jazdy.Jak sprawdzałeś ładowanie?Przy pracującym silniku powinieneś mieć do 14V na aku.Jeśli masz niewiele ponad 12 lub mniej to nie masz ładowania.Jeśli będziesz miał ładowanie ok i dalej błąd wtrysku to w pierwszej kolejności sprawdź wtyczkę na nim.Pozdrawiam Motodoktor

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi i ładowanie to sprawdzałem miernikiem i jest 13,6 na włączonych światłach i 14,2 na wyłączonych więc chyba wszystko ok. Jutro sprawdzę ta wtyczkę oby to było to.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Masz duży spadek napięcia po włączeniu świateł. Z reguły powinien wynosić 0.1-0.2 V.
    Sprawdź kable masowe, szczególnie dokładnie ten między skrzynią a podłużnicą pod akumulatorem. Może być zaśniedziały lub przerwany.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar dantom147
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał RoNsx Zobacz post
    Witam, posiadam Alfę 159 1.9 JTDm 150km 2007r.
    Tydzień temu wymieniłem olej w silniku na nowy i dzień później spotkał mnie problem a dokładnie świecąca się czerwona ikona akumulatora na desce rozdzielczej. Sprawdziłem ładowanie i odziwo wszystko jest ok, sprawdziłem klemy i są dokręcone na max. Autem jezdzilem 3 dni bez problemu aż do wczoraj. Wracając z trasy nagle wyskoczył błąd dosłownie wszystkiego skrzynia, silnik, kontrola trakcji itd. dzisiaj podłączyłem Alfę pod komputer i wyskoczył mi błąd P0203 obwód wtryskiwacza cylindra 3. Czy ktoś może pomóc i poradzić co dokładnie sprawdzić w pierwszej kolejności i jak ?
    Cześć, taki sam błąd miałem kiedy posiadałem Vectrę C z ww silnikiem, ŚP. wujek z POLCAR Gniezno powiedział że kostka którą wpina się w 3 wtryskiwacz lubi się "luzować" nie trzymają dobrze zaciski nie pomaga ściśnięcie trzeba wymienić całą kostkę i tak zrobiłem błąd znikł. Ze względu że GM używa silników Fiata to taka usterka może trapić Alfę

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za zainteresowanie, w sobotę będę się "bawił" w naprawę Alfy i dam znać jakie rezultaty

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    tak z kostką na 3-im wtryskiwaczu wielu miało problem, jaja typu skaczące zegary i błędy norma, warto zaglądnąć, moze wtyczke rozebrać i piny podgiąć, do tego contact spray. co do połączeń masowych to też warto sprawdzić, często koroduje połaczeie kabla z aku do nadwozia w miejscu łaczenia, w 1.9 bodajże trzeba wyciągać podstawę akumulatora żeby się tam dostać wygodnie. warto byłoby tez oglądnąć kabel masowy z nadwozia na skrzynię, bo kilka osób miało z nim problem - już był w fatalnej kondycji.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Wtyczki wyczyszczone i wszystko nagle działa. Jedyne co to dalej świeci ikona akumulatora ale ładowanie jest ok, kolega mechanik podpowiedział mi, że może być jeszcze uszkodzony kabelek który wychodzi z alternatora odnośnie właśnie ładowania

Podobne wątki

  1. [159] Błąd check engine - obwód pompy paliwa, wyregulowany
    Utworzone przez Natalka159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 20:02
  2. Błąd P0651 obwód zasilania czujników (2)
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 12:26
  3. Błąd ECU P0203
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 15:51
  4. Błąd airbag 33 - obwód poduszki/kurtyny bocznej kierowcy
    Utworzone przez whitefunk w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 16:09
  5. [159] Na zimnym silniku brak mocy na wolnych obrotach. Diagnostyka - błąd 5 cylindra w 1.9?
    Utworzone przez Smigi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 08:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory