Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Szarpanie silnika, Check, błąd skrzyni Q-tronic, ASR, VDC i wariujący wskaźnik paliwa

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm 150 km
    Postów
    1

    Angry Szarpanie silnika, Check, błąd skrzyni Q-tronic, ASR, VDC i wariujący wskaźnik paliwa

    Witam,

    Zakupiłem swoją pierwszą 159 Jtdm 150km ze skrzynią Q-tronic (podobno z małym + na 180 koni). Na jeździe próbnej wszystko pracowało idealnie. Jedynie kilka dni wcześniej (podobno) wyskoczył błąd z ładowania. Wcześniejszy właściciel stwierdził, że ładowanie jest i to "jakiś kabel". A więc kupiłem... wracając do domu po 60 kilometrach kilka razy samochód szarpnął. Po dojechaniu do domu odczekałem chwilę i się przejechałem... było coraz gorzej. Zadzwoniłem do sprzedającego ale twierdzi, że tak nie miał. Na następnego ranka odpalam i... w silniku łomot, pracuje nie równo... ruszam od razu Check engine, następnie błąd skrzyni biegów i auto na 2 biegu tylko jedzie, następnie ASR + VDC i Hill Holder a na koniec wariujący wskaźnik paliwa..............

    Dzwonię do sprzedającego ale typowa rozmowa z handlarzem... " Ja jeździłem tasy wszystko ok... idź do sądu itd". Sprzedawał z danych mamy i jeszcze mniejsza kwota na umowie wiec pierwsze co powiedział " dałeś mi 8 000 zł i tyle odzyskasz". Ale to pomińmy...


    Chcę samochód naprawić i jeździć pytanie czy wszystkie błędy nie są spowodowane faktycznie ładowaniem... Pojutrze auto odstawiam do specjalistów od Alfy... zobaczymy.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Widząc podejście sprzedającego powinieneś zauważyć, że coś jest nie tak.
    Ile zapłaciłeś faktycznie?

    Zobaczysz co stwierdzi fachowiec, nie ma co spekulować. Brak ładowania to kontrolka akumulatora na wyświetlaczu, jednak ja bym się spodziewał przede wszystkim problemów ze skrzynią.
    Ta nierówna praca silnika oraz wskaźnik paliwa - do sprawdzenia kostki wtryskiwaczy i któraś na pewno do naprawy/wymiany.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    pewnie jak zwykle na 3-cim

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    Nierówna praca silnika (na P?) i wskaźnik to raz=wtryskiwcze , aa szarpanie biegami to dwa +kontrolka skrzyni =cus somsiedzie ze skrzynią.Oby to tylko była "głupia" kostka. Napisz na forum jak rozwiazałes sprawę... Jestem bardzo ciekaw co jej dolega, jestem dobrej myśli. Powodzenia

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Błąd Esc, Hill Holder, wariuje wskaźnik paliwa.
    Utworzone przez Usiat w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-10-2018, 14:03
  2. Szalejący wskaźnik paliwa i szarpanie auta
    Utworzone przez Miloszu w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2017, 13:06
  3. wariujący wskaźnik temperatury
    Utworzone przez Wuziu w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 18:31
  4. Wariujący wskaźnik paliwa czy tak duże spalanie. PROBLEM!
    Utworzone przez x69xxx69x w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 19:58
  5. Wariujący wskaźnik paliwa
    Utworzone przez QBUS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 22:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory