Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: EGR zaspawany?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie EGR zaspawany?

    Witam,
    Mając wczoraj troszkę czasu chciałem zrobić coś dla swojej belli i postanowiłem jej wyczyścić egr. Po zdemontowaniu egr i "rozebraniu" go na dwie części okazało się że nie działa, ani drgnie mi ten mechanizm z widoczną sprężyną. I moje pytanie czy może on być jakoś zaspawany i wyrzucony programowo? Czy egr jest po prostu uszkodzony? (brak żadnych objaw). Dodam że egr przy wejściu do kolektora ssącego był w miarę czysty... A przy tym dolnym wejściu zasyfiony. Aa i jeszcze ten mechanizm sterujący ze wtyczką chodzi perfekcyjnie.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    AR 159 SW 1.9 8v 2006
    Postów
    74

    Domyślnie

    Nie wiem po co ktoś miałby go zaspawać. Jeśli nie chodzi bo jest zablokowany, a Tobie nie wyskakiwały błędy, to znaczy, że ktoś go wyprogramował. W takim przypadku on i tak nie pracuje, więc spawanie to tylko dokładanie sobie pracy.
    Ale możliwe również jest, że zablokował się w takiej pozycji, że nie utrudniał ruchu elektromagnesu, więc sam z siebie nie generowałby błędów (chyba), ale w takim przypadku poczułbyś różnicę w pracy silnika.
    Jak go masz już na stole to zalej na noc naftą, lub użyj zmywaczy do egr i zobacz czy nie ruszy.
    Ostatnio edytowane przez latawiec ; 20-01-2019 o 23:04

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    No dobra, zaleje naftą i potraktuje środkiem do egru .. Próbowałem go rozruszać, mając go na imadle, ale ani drgnie.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    Miałem zablokowany EGR w pozycji półotwartej( lub pół zamkniętej) - efekt to chmura dymu podczas przyśpieszania i duży spadek mocy. Wg mnie wyprogramowany.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    A więc zostawiłem w nafcie na noc później w benzynie ekstrakcyjnej parę godzin i nic. Nie ruszy ten mechanizm, prawdopodobnie wyprogramowany i zablokowany w pozycji zamkniętej.
    P.S przynajmniej zaslepiac nie trzeba.

Podobne wątki

  1. Zaspawany wariator??
    Utworzone przez jasimarek w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 22:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory