Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Totalne problemy z odpaleniem silnika jak zimny 1.9 jtdm 16v

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Dla mnie to wygląda na brak kompresji. Jeśli odpala lepiej jak jest ciepło to pierwszy test to pomiar ciśnienia sprężania.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa 156, Alfa 159
    Postów
    10

    Domyślnie

    "Mechanicy" jak widzieli jaką marka do nich przyjechałem to na dzień dobry było biadolenie o alfach lawetach itp. (być może mnie olali bo nic im nie płaciłem), garażu niestety nie posiadam, ale w letnie dni jak rano odpalałem to było o niebo lepiej niż na filmiku ale też musiałem troszkę pokręcić żeby zapaliła. Coraz bardziej właśnie myślę o niskiej kompresji ale gdzie by uciekała ( autko nie pobiera oleju ani płynu chłodniczego )???

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrszp6 Zobacz post
    "Mechanicy" jak widzieli jaką marka do nich przyjechałem to na dzień dobry było biadolenie o alfach lawetach itp. (być może mnie olali bo nic im nie płaciłem), garażu niestety nie posiadam, ale w letnie dni jak rano odpalałem to było o niebo lepiej niż na filmiku ale też musiałem troszkę pokręcić żeby zapaliła. Coraz bardziej właśnie myślę o niskiej kompresji ale gdzie by uciekała ( autko nie pobiera oleju ani płynu chłodniczego )???
    Nie musi. Zniszczona gładź cylindra/zniszczne gniazda zaworowe przez klapke od kolektora. Jeśli takowe informację się potwierdzą to szukaj słupka na wymianę. I moja rada nie baw się w remonty

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #14
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    albo uszczelki pod wtryskami. kolega pisał wyżej, że klapki wycięte.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 23-01-2019 o 12:01

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Wycięte czy same się wyciely. Czy może poprzedni właściciel wyciął pozostałe po część już sama się usunęła. Auto ma od niedawna więc można uznać że w silniku może być różnie. Pomiar kompresji robi się stosunkowo łatwo i tanio. Natomiast idąc dalej jeśli to klapki będą powodem rozwazalbym zwrot auta. Skoro są usunięte to nie miało prawa nic wpaść A jeśli jednak to jest to zatuszowanie informacji.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Sprawdź świece pod względem długości.
    U mnie też były problemy z odpaleniem (trochę inaczej się to objawiało, ale jednak). Koniec końców wyszło, że świece... chociaż wszystkie były sprane i grzały idealnie.
    Niektóre katalogi alfy zawierały błąd i podawały złe wymiary świec... i takie właśnie założył u mnie poprzedni właściciel. Miałem 102mm, a kupione po eperze miały 109mm. Po wymianie nawet przy -18 alfa odpala na dotyk. Jest na forum o tym cały temat więc musisz poszukać sobie czy dotyczy to tylko 8V czy też było w 16V.
    Druga sprawa to cofające się paliwo... też jest o tym temat. Za parę złotych można założyć zaworek zwrotny na przewody i wykluczyć pompę paliwa pod tym względem.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    z tymi świecami w 8v to prawda też tak miałem.ale czy w 16v też są dwie długości chyba nie.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek 2 Zobacz post
    z tymi świecami w 8v to prawda też tak miałem.ale czy w 16v też są dwie długości chyba nie.
    w 16V nie ma problemów/błędów z długością świec, są natomiast w 8V jak i w niektórych 2.4JTDM 20V.
    [MENTION=78729]Piotrszp6[/MENTION]
    ja bym jeszcze sprawdził kable masowe z aku na budę (często koroduje łączenie z budą) jak i ten z budy na skrzynię - były przypadki poprzepalanych/naderwanych.

    jakie obroty ma rozrusznik? zloguj z MESa czy AlfaOBD jak kręci (rozumiem że masz interfejs/program?) - ma robic bodajże >150obr silnika na minutę podczas kręcenia minimum (to taka wartość z głowy, może się mylę poszukaj). w razie czego do regeneracji - wyjęcie/włożenie kilkadziesiąt zł, regeneracja ze 200+ jak wymienisz wszystkie potencjalnie nawalające komponenty.

    ciśnienie paliwa też zloguj, znów nie pamiętam dokładnie ale jakoś powyżej 300bar mi się kołacze po głowie podczas kręcenia (spróbuj znaleźć gdzieś dokładne info)

    a tak w ogóle to nowy temat był niepotrzebny, jest już ileś tematów i cała lista porad które w większości tu już padły (choć może i coś jeszcze by się znalazło?).

    - - - Updated - - -

    o, daleko szukać nie trzeba, tu przypadek ewidentny, ale w wielu innych po prostu aku dostaje mniejszego kopa:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...a_masowe_.html
    na to zasyfiony stary rozrusznik który ciężej się kręci i problemy z odpalaniem gotowe.

    I jeszcze spróbuj wlać do baku SkyDD - czasem też pomaga.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa 156, Alfa 159
    Postów
    10

    Domyślnie

    kable masowe sprawdzałem i czyściłem, rozrusznik też mam w kręgu podejrzanych (choć na moje ucho kręci dobrze), być może coś z układem paliwowym (sam już nie wiem, nie jestem expertem w tych sprawach), forum przeszukałem ale nie znalazłem taki przypadek jak u mnie, no nic jak zrobi się cieplej to podjadę zmierzyć kompresje (oby tylko to nie było powodem trudnego rozruchu)

  10. #20
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Piotrze, taka sugestia,
    nie wiem dlaczego sam próbujesz diagnozować auto, bo w ten sposób będziesz się z tematem bujał dość długo. nie pisałeś gdzie mieszkasz, ale w zakładkach forów regionalnych są namiary na serwisy cieszące się przynajmniej przyzwoitą opinią. jeśli nie masz w okolicy zaufanego warsztatu, to ja umówiłbym się z kimś polecanym z forum, umówił się i pojechał do specjalisty nawet ze 300km. jeden dzień powinien wystarczyć przynajmniej na zdiagnozowanie problemu, a być może i usunięcie (no chyba,że jest tak jak pisał olo_84 - sam usuwałeś te klapy, czy poprzednik tak powiedział?). jak policzysz sobie wszystkie koszty stracony czas i nerwy, to i tak taka wycieczka ci się opłaci. a jak będziesz sam jeździł od jednego fachowca do drugiego i posiłkując się forum sam coś dłubał, to możesz tylko skomplikować sytuację, bo ktoś coś nie dociśnie, skasuje istotne logi w komputerze, czy zrobi jakiegoś innego babola i w ogóle nie dojdziesz z autem do porządku.
    sam ze swojego informatycznego doświadczenia wiem, że naprawianie po kimś to przynajmniej 2 razy tyle pracy, i takich zadań podejmuję się w ostateczności. a nawet jak ktoś za pierwszym podejściem nie naprawi, to warto do niego wrócić, bo już ma dość mocno rozkminiony temat, a pojedziesz do następnego, to on będzie zaczynał od początku. Ja przynajmniej informacje od poprzednich "naprawiaczy" traktuję z duża rezerwą (nauczony latami doświadczenia). i lepiej weź się za temat teraz gdy jest na zewnątrz -10, bo auto będzie się dość szybko studzić i można jednego dnia zrobić kilka prób/ testów. poczekasz do wiosny i będziesz szukał usterki "widmo".
    ps doraźnie powinieneś odpalać auto przy pomocy Plaka, żeby móc gdzieś pojechać, bo z tego twojego filmiku przy -1 była lipa, to przy -10 z pół godziny będziesz się męczył i nie wiem, czy ci akumulatora starczy.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 24-01-2019 o 10:44

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm Pojawiające się co jakiś czas problemy z odpaleniem
    Utworzone przez mati-ck w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2017, 17:13
  2. [Giulietta] Giulietta JTDm 2.0 po wymianie silnika trudnosci z odpaleniem
    Utworzone przez CetnaR w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 10:04
  3. AR 156 1.8 Problem z odpaleniem gdy zimny
    Utworzone przez kam02 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 01:12
  4. [159] 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku
    Utworzone przez bober331 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 20:13
  5. ALFA 145 TS ? Zimny silnik ma problemy z wejściem na obroty
    Utworzone przez krzysiek290785r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2007, 11:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory