Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 81

Temat: H7 LED - temat ogólny

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    "nikt nie mruga to nie oślepiam" - no aż tak pewny to bym nie był, mnóstwo osób po prostu nie ma w zwyczaju mrugać/trąbić jeśli nie ma realnego niebezpieczeństwa.

  2. #62
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    "nikt nie mruga to nie oślepiam" - no aż tak pewny to bym nie był, mnóstwo osób po prostu nie ma w zwyczaju mrugać/trąbić jeśli nie ma realnego niebezpieczeństwa.
    Racja, ale w soczewce raczej można być spokojnym o nieoślepianie innych - oczywiście w przypadku jak mamy dobrze ustawione światła - to podstawa

  3. #63
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Od kilku miesięcy jeżdzę na H7 led, nie pamiętam modelu, ale polecił mi je kolega forum.
    Jak dla mnie, żadna żarówka H7 nie da tyle światła, co Led (a przynajmniej ten co posiadam), w sumie, to żadko kiedy używam świateł drogowych,bo efekt jest jakbym zapalił świeczki
    Jeździłem też na polecanych żarówkach H7 typu tungsramy 90 -120% świeciły poprawnie, lecz z czasem traciły swoją pierwotną jasność, do tego stopnia, że gdy przepaliła się jedna z nich, to po założeniu w jej miejsce byle jakiej z marketu świeciła lepiej niż druga niby +120%. Linia odcięcia w led jest prawidłowa, dokładnie taka sama jak przy żarówce.
    Oczywiście są różne ledy i róznie świecą np. miałem wcześniej h7 led bosmy... i tutaj problem był taki, że nie dało się tego poprawnie ustawić w soczewce w 159, może w innych autach dawałoby radę ale u nas nie. Albo było plama światła 2m przed autem, a dalej ciemno albo świeciło tylko na boki, no ogólnie kiepskie to było. W obecnych niema tego problemu. Także jazda po zmroku stała się o wiele przyjemniejsza. A skoro linia odcięcia jest taka sama jak przy zwykłej żarówce, lampy ustawione na stacji diagnostycznej,więc raczej nic nie oślepia kierowców jadących z naprzeciwka.

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Od kilku miesięcy jeżdzę na H7 led, nie pamiętam modelu, ale polecił mi je kolega forum.
    Jak dla mnie, żadna żarówka H7 nie da tyle światła,
    To chyba jesteś w pierwszą osobą, która jest zadowolna w pełni z ledów. Tez mam ledy, tez polecane przez kolegę z forum, swieca poprawnie, ale w deszczu niestety jest słabo.

    Co do stwierdzenia, ze zaden halogen h7 nie da tyle swiatla co Led to zwykła żarówkę h7 z phillipsa ma 1500 lumenów, a philips led h7 1100lumenow. To że Ci sie wydaje ze jest więcej światła to tylko efekt jasniejszej jego barwy. Chyba ze wierzysz w opisy z aliexpres ze zarowka ma 10000lumenow, to wtedy nie mam pytań.

  5. #65
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Potwierdzam też mam led h7 i o ile w normalnych warunkach jest znośnie to w deszczu jest nie najlepiej, żonka ma w samochodzie xenon przy jej światłach moje h7 led to kiepski żart. Ja osobiście powoli zbieram klocki do fabrycznego xenonu innego wyjścia nie widzę.

  6. #66
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jestem świeżo po 2 dniach używania, wcześniej wspomnianych Philips'ów 2 generacji.
    Jutro je demontuję. Wczoraj miałem okazję jechać autem 50 km z tym wynalazkiem w mojej TBi. Miałem wrażenie, że auto jest zbyt szybkie i zagina fizykę, bo światło nie nadążało rozjaśnić drogi To było najdłuższe 50 km tym autem. Jednym słowem do 159 nie polecam! Zdjęcia i być może film umieszczę tutaj lub w osobnym temacie, żeby nie zagubiły się w ogromie postów.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Od kilku miesięcy jeżdzę na H7 led, nie pamiętam modelu, ale polecił mi je kolega forum.
    Jak dla mnie, żadna żarówka H7 nie da tyle światła, co Led (a przynajmniej ten co posiadam), w sumie, to żadko kiedy używam świateł drogowych,bo efekt jest jakbym zapalił świeczki
    Jeździłem też na polecanych żarówkach H7 typu tungsramy 90 -120% świeciły poprawnie, lecz z czasem traciły swoją pierwotną jasność, do tego stopnia, że gdy przepaliła się jedna z nich, to po założeniu w jej miejsce byle jakiej z marketu świeciła lepiej niż druga niby +120%. Linia odcięcia w led jest prawidłowa, dokładnie taka sama jak przy żarówce.
    Oczywiście są różne ledy i róznie świecą np. miałem wcześniej h7 led bosmy... i tutaj problem był taki, że nie dało się tego poprawnie ustawić w soczewce w 159, może w innych autach dawałoby radę ale u nas nie. Albo było plama światła 2m przed autem, a dalej ciemno albo świeciło tylko na boki, no ogólnie kiepskie to było. W obecnych niema tego problemu. Także jazda po zmroku stała się o wiele przyjemniejsza. A skoro linia odcięcia jest taka sama jak przy zwykłej żarówce, lampy ustawione na stacji diagnostycznej,więc raczej nic nie oślepia kierowców jadących z naprzeciwka.

    Co ma ustawianie świateł do źródła z którego ono pochodzi? Diagnosta Ci zmienił ogniskową albo przekręcił LED'y w soczewce? Obecnie jeździłem z najbardziej zaawansowanymi LED'ami na rynku a wcześniej też miałem okazję (nie mylić z przyjemnością) jeździć z kilkoma zestawami z rzekomej, górnej półki.
    Jeśli twierdzisz, że nie używasz drogowych,to chyba nie wiesz do czego one służą albo sam sobie zaprzeczasz. Skoro masz dobre odcięcie H7, to powinny się kończyć maksymalnie 40 metrów od auta, co nie zastępuje drogowych.
    Żeby jednak nie było, że się nie znam i nie miałem Twoich LED'ów, podaj nam ten konkretny model. Tylko najpierw pokaż zdjęcia, ewentualnie film z jazdy (najlepiej po mokrym) bo będę chciał wypróbować osobiście ten LED'y lepsze od Philipsa i Bosmy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Potwierdzam też mam led h7 i o ile w normalnych warunkach jest znośnie to w deszczu jest nie najlepiej, żonka ma w samochodzie xenon przy jej światłach moje h7 led to kiepski żart. Ja osobiście powoli zbieram klocki do fabrycznego xenonu innego wyjścia nie widzę.
    Ja mam w domu 159 z oryginalnym ksenonem (lampy po czyszczeniu i z idealnymi odbłyśnikami) oraz drugą 159 z H7 +130 Tungsram, również w lampach idealnie czystych i z odbłyśnikiem bez nalotu. Różnica między H7 a ksenonem jest spora. Ale LED Philipsa nawet przy tej żarówce +130% wygląda bladziutko.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 27-01-2019 o 10:56

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] tak z ciekawości ile te nowe philipsy maja lumenów, bo przegladajac oferte na allegro nie znalazłem takiej informacji..i zastanawiam sie czy to aby nie celowe (mydlenie oczu procentami bez konkretnego info o lumenach).

  8. #68
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał elgritone Zobacz post
    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] tak z ciekawości ile te nowe philipsy maja lumenów, bo przegladajac oferte na allegro nie znalazłem takiej informacji..i zastanawiam sie czy to aby nie celowe (mydlenie oczu procentami bez konkretnego info o lumenach).
    1500... Także szału nie ma i nie spodziewałem się. Ale to jest faktyczne 1500 mierzone z normami itd a nie 16000 od dystrybutora budżetowych, super produktów z 400% marży. Oczywiście chodzi o jedną "żarówkę". Sumowanie tego i sugerowanie 3000 nie ma sensu, bo nigdy światło obu LED'ów nie nałoży się na siebie w 100%.

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Tylko najpierw pokaż zdjęcia, ewentualnie film z jazdy (najlepiej po mokrym)
    Wiem, że strasznie słabej jakości te zdjęcia, ale tak tylko chciałem pokazać mijania,mijania+drogowe
    https://zapodaj.net/cf5926c8fd18b.jpg.html
    https://zapodaj.net/82110cbd91025.jpg.html
    Tylko właśnie przez tą jakość zdjęć chyba za dużo nie da zobaczyć...

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Wiem, że strasznie słabej jakości te zdjęcia, ale tak tylko chciałem pokazać mijania,mijania+drogowe
    https://zapodaj.net/cf5926c8fd18b.jpg.html
    https://zapodaj.net/82110cbd91025.jpg.html
    Tylko właśnie przez tą jakość zdjęć chyba za dużo nie da zobaczyć...
    Widać, że asfalt był suchy i dość dobrze oświetlają drogę. Tylko, jak się prezentują na mokrym? Widmo światła jest typowe dla LED'ów, czyli nie rozkłada się równomiernie, jak z H7 klasycznych. Powiedział bym nawet, że lewa świeci nieco dalej niż prawa... Takie zdjęcia najlepiej robić w wygaszonym parkingu podziemnym lub na placu z dużą powierzchnią asfaltową lub betonową. Sam właśnie mam jutro podjechać w takie miejsce, żeby pokazać działanie LED'ów Philipsa i zwykłych żarówek.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 27-01-2019 o 21:02

Podobne wątki

  1. [159] Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12450
    Ostatni post / autor: 08-03-2024, 11:25
  2. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  3. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory