Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Wymiana gum stabilizatora

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MyPPx
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Okolice Krakowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    315

    Domyślnie Wymiana gum stabilizatora

    Witajcie, będę wymieniał gumy przedniego stabilizatora w swojej 159, będę się (mordował) bez opuszczania sanek. Czy ktoś ma doświadczenie w takiej wymianie ? By mógł mi opisać mniej więcej jak to wyglądało i ile mniej więcej czasu z tym zeszło ? Gumy będę przecinał, czy jest to coś warte ? Oraz myślę o poliuretanach, czy to dobry wybór ? Czerwone strongflex ?

    Z góry dziekuję za odpowiedz
    AR 156 1.8 TS 144KM - była
    AR 159 1.9 JTDm 150 KM - jest


  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar alfatronik
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa 159 TI sw 1.9 150km/170 2008r
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam, niewiem ile to zajęło mecherowi ale napewno nie ściągał sanek, ogarnął sprawę, wrzuciłem powerflex niebieskie, po skreceniu na maxa jest luz około 3mm tzn. guma nie obejmuje całego drążka stabilizatora, jazda też nie jest do końca na plus ponieważ przy połączeniu z gwintem AP czuć że jest sztywno ale chyba troszkę za twardo. Wcześniej jeździłem na ori Ti i tych samych gumach przy zużytych amorach dość waliło po kierze, może przez to może nie, miałem do roboty magiel po jakimś czasie. Myślę że przy najbliższej okazji jak coś będę działał w okolicach stabilizatora zmienię na zwykłe, chciałem kupić ori ale w ASO powiedzieli że tylko komplet cały drążek wraz z gumami 1500zł a to troszkę bez sens.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Witam, co do wyjęcia tego drążka, to bez opuszczenia sanek to jest niemożliwe, wiem co piszę bo próbowałem to zrobić sam za cholerę nie chciał dać się wyjąć. Nie mam pojęcia jak to zrobił mechanik u alfatronika że to zrobił bez ich opuszczania.
    Alfka właśnie jest po wymianie dwumasy itp. to od razu założyłem właśnie te czerwone strongflexy wszystko jest jak w oryginale . Co do twardości to nie napisze za wiele bo alfką pojeździłem tylko chwilę, niestety magiel dał znać o sobie i czeka na wymianę. Być może to wyszło po tej wymianie bo wcześniej nie pukało a po wymianie zaczęło pukać.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Poważnie bym się zastanowił nad wkładaniem poliuretanów do tak ciężkiego auta, jak 159/Brera - jakakolwiek amortyzacja drgań i innych przeciążeń jest praktycznie zerowa, a te budy też już mają swoje lata.
    Poliuretany to strasznie modny temat, ale poza autami modyfikowanymi pod różne tory Kielce itp pojeżdżawki, które mają być opór sztywne - chyba każdy kogo znam, a kto to zrobił, wracał z ulgą do porządnych gum.
    Warto to sobie przemyśleć i zastanowić cię po co w zawieszeniu są gumy i jak zadziała zastąpienie ich czymś wielokrotnie twardszym i mniej sprężystym.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Akurat czerwony Poli jest bardzo zblizony do twardosci zwyklej gumy ktora uzywa sie motoryzacji do wyroby tulei.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MyPPx
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Okolice Krakowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    315

    Domyślnie

    Na pewno wpadną czerwone strongflexy, to już przesądzone a czy ktoś ma jakieś porady odnośnie montażu bez ściągania sanek ?
    AR 156 1.8 TS 144KM - była
    AR 159 1.9 JTDm 150 KM - jest


  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Nie wiem jak w 159 ale w 156 się dało choć było bardzo trudno

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał MyPPx Zobacz post
    a czy ktoś ma jakieś porady odnośnie montażu bez ściągania sanek ?
    Nie wiem czy to jest na 100% wykonalne ale jeżeli już to do tej mniejszej śruby trzymającej obejmę gumy stabilizatora (tej wkręcanej od góry) musisz sobie koniecznie zakupić klucz oczkowy typu E (nie pamiętam co tam było - chyba E12 albo E14) bo tradycyjną grzechotką z nasadką to tam nie podejdziesz.
    Jeszcze ograniczać odrobinę może plastik nadkola - to w sumie pare wkrętów więc warto ściągnąć.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 159 JTDM 1.9 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    MyPPx i co, wymieniłeś? Daj znać jak poszło i na co zwrócić uwagę. Ja się właśnie przymierzam do swojej..

    Panowie, a jakie macie średnice drążków u siebie? Czytam, że bywają różne, no i jak zmierzyłem u siebie suwmiarką, to wychodzi mi 23 mm.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 159 JTDM 1.9 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    A zatem update z mojej strony. Da się wymienić gumy bez dotykania sanek. Najpierw trzeba odkręcić obejmy przez "dziury" w nadkolach i poluzować cały stabilizator. Nastęnie zaczynamy zabawę z rozdzieleniem obejm od strony kierowcy, bo tam da się bardziej wysunąć cały drążek na zewnątrz i dojść wiertarką w razie potrzeby. Potem dopiero strona pasażera.. W odwrotnej kolejności ni hu hu.

Podobne wątki

  1. Wymiana Gum Stabilizatora
    Utworzone przez jezior w dziale 156
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 10-02-2015, 21:14
  2. Wymiana gum stabilizatora
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 09:12
  3. Wymiana gum stabilizatora
    Utworzone przez Arbunia86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 18:00
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 08:20
  5. Wymiana gum stabilizatora
    Utworzone przez slow w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 13:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory