Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Sanki - różnice

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    AR159 1.9 JTDm 2006r.
    Postów
    42

    Domyślnie Sanki - różnice

    Witam. Niestety ruda dopadła moją alfę na tyle że muszę wymienić sanki. Na OLX znalazłem kilka sztuk, co mam zrobić, kupie i tyle. Tyle że przeglądając ogłoszenia zauważyłem że niektóre się od siebie różnią, co ciekawe, podobno pochodzą z tych samych modeli (1.9 JTDm). Właśnie dlatego zwracam się do Was - proszę, podpowiedzcie które są właściwymi dla 1.9 JTDm 150km 2006r.

    Linki do ogłoszeń:
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#5a709cf19b

    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#5a709cf19b

    wypatrzyłem że na jednych są "u góry" takie łapy/uszy (zwał jak zwał) na coś. Ktoś wie na co one są i czy ja potrzebuje z czy bez?

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Są to mocowania chłodnic, jeżeli w swoich sankach masz w dobrym stanie to możesz je przekręcić, są mocowane na śruby.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Sanki tylko są inne w q4

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel4x Zobacz post
    Witam. Niestety ruda dopadła moją alfę na tyle że muszę wymienić sanki. Na OLX znalazłem kilka sztuk, co mam zrobić, kupie i tyle. Tyle że przeglądając ogłoszenia zauważyłem że niektóre się od siebie różnią, co ciekawe, podobno pochodzą z tych samych modeli (1.9 JTDm). Właśnie dlatego zwracam się do Was - proszę, podpowiedzcie które są właściwymi dla 1.9 JTDm 150km 2006r.

    Linki do ogłoszeń:
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#5a709cf19b

    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#5a709cf19b

    wypatrzyłem że na jednych są "u góry" takie łapy/uszy (zwał jak zwał) na coś. Ktoś wie na co one są i czy ja potrzebuje z czy bez?

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
    Jeżeli twoje są nie przegnite to lepiej dać do piaskowania i malowania. Kupisz używane to i tak dla świętego spokoju będziesz musiał je wyczyścić i pomalować.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    Sanki tylko są inne w q4

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    wg epera te od q4 jeszcze sa tez w zwyklej 3.2 fwd. reszta z fwd dzieli te same bez wzgledu na silnik/skrzynie/rocznik

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    AR159 1.9 JTDm 2006r.
    Postów
    42

    Domyślnie

    Moje sanki są dziurawe, także zostaje tylko wymiana.

    Dziękuje za rzeczowe odpowiedzi, lecę polować na "nowe"

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    LDZ
    Auto
    156 Ti 2.4 JTD 20V 175KM
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wg epera te od q4 jeszcze sa tez w zwyklej 3.2 fwd. reszta z fwd dzieli te same bez wzgledu na silnik/skrzynie/rocznik
    Mylisz się i przetestowałem to na własnej skórze.

    2.4 JTDm 20V ma inne sanki... są delikatnie węższe od strony skrzyni i nie posiadają tego wypłaszczenia na zgrzewie blach w miejscu gdzie są obok skrzyni.
    Toteż do 2.4 20V nie pasują sanki od 1.9. - musiałem przerabiać bo nie idzie dostać takich od 156 2.4 20V

    Teraz też mam w drugiej 156 do wymiany i zastanawiam się czy założyć od 156 Q4 (pasują ?) Czy może też będę musiał kupić takie od 1.9 i przerabiać.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vespucci Zobacz post
    Mylisz się i przetestowałem to na własnej skórze.

    2.4 JTDm 20V ma inne sanki... są delikatnie węższe od strony skrzyni i nie posiadają tego wypłaszczenia na zgrzewie blach w miejscu gdzie są obok skrzyni.
    Toteż do 2.4 20V nie pasują sanki od 1.9. - musiałem przerabiać bo nie idzie dostać takich od 156 2.4 20V

    Teraz też mam w drugiej 156 do wymiany i zastanawiam się czy założyć od 156 Q4 (pasują ?) Czy może też będę musiał kupić takie od 1.9 i przerabiać.
    ale to forum 159 a nie 156, co ma piernik do wiatraka? poza tym napisałem co widziałem w ePerze, ja do siebie zdobyłem sanki z 1.9. na koniec niech każdy sobie szuka i sam sprawdzi w ePerze które numery pasują i jakie są rodzaje, a przy braku dostępności to się bierze co jest i przerabia jak trzeba.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [155] Sanki??
    Utworzone przez vtunerek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 01:47
  2. Sanki,wózek 147/156 GTA
    Utworzone przez sołtys w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 13:37
  3. [145] Sanki 145 1,7 16V
    Utworzone przez sidkoz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-06-2008, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory