Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Temat: Uszczelka pod głowicą?

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Ale najbardziej prawdopodobną dla 2.4 przyczynę - pękniętą głowicę - już tu wymieniono kilka razy

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Ale najbardziej prawdopodobną dla 2.4 przyczynę - pękniętą głowicę - już tu wymieniono kilka razy
    kolega ma 1.9

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichałAR156 Zobacz post
    Widzę, że forum na poziomie. Jeden mądrzejszy od drugiego ale konkretów zero. Tylko bezsensowne nabijanie postów.
    Chyba napisałem co ma sprawdzić by wiedzieć czy to głowica? Tak czy nie?

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    kolega ma 1.9
    A to 1.9 nie pękają? Właśnie taką wymieniałem koledze. 3 cylinder kompresje pchał w ukł. chłodzenia.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichałAR156 Zobacz post
    Widzę, że forum na poziomie. Jeden mądrzejszy od drugiego ale konkretów zero. Tylko bezsensowne nabijanie postów.
    Jeśli z tych postów nie wyciągnąłeś konkretów t w sumie ci współczuję. Nie masz ani wiedzy technicznej, ani poczucia humoru więc długo z alfą nie pożyjesz.

    Korek, termostat, chłodnica EGR, głowica. Wszystko było w postach i można dodać jeszcze brudną chłodnicę.
    Patrząc jednak na moc twego auta i znając przyczyny pękania ścianek głowicy pomiędzy zaworami można przypuszczać że głowica jest mocno prawdopodobna.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Amoath
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    odpal auto i zobacz czy robi sie cisnienie w układzie chłodzenia , u mnie dymi na biało zawsze po odpaleniu a silnik zdrowy woda paruje z układu wydechowego i tyle, kolejnym organoleptycznym rodzajem badania czy UPG umarła jest zapach spalin wydobywajaych sie z układu chłodzenia w naszym wypadku zbiornik wyrównawczy, sprawdz czy nie bąbluje w zbiorniczku na jałowym i po dodaniu gazu, miałem 1.9 16v i wszystko co Ci napisałem miałem na raz głowica pękła miedzy 2-3 cylindrem na kanale wodnym, do tego pod korkiem wlewu oleju majonez i przegrzewanie się silnika podczas dodawania gazu

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar MichałAR156
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v 189 KM 406 Nm
    Postów
    57

    Domyślnie

    Jutro auto idzie na serwis, zobaczymy. Ale dzisiaj jeszcze ok. godziny jeździłem alfką I temperatura ok., trzyma cały czas 90 stopni. Zauważyłem natomiast, że po zgaszeniu auta po przejażdzce czasem z korka w zbiorniczku trochę syczy I wtedy płyn jest w normie, a gdy po zgłaszaniu auta z korka nie syczy to płynu jest poniżej minimum. Może to faktycznie wina tylko uszkodzonego korka.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Wymień i sprawdź. U mnie w dostawczym było identycznie.

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichałAR156 Zobacz post
    Jutro auto idzie na serwis, zobaczymy. Ale dzisiaj jeszcze ok. godziny jeździłem alfką I temperatura ok., trzyma cały czas 90 stopni. Zauważyłem natomiast, że po zgaszeniu auta po przejażdzce czasem z korka w zbiorniczku trochę syczy I wtedy płyn jest w normie, a gdy po zgłaszaniu auta z korka nie syczy to płynu jest poniżej minimum. Może to faktycznie wina tylko uszkodzonego korka.
    Korek ma trzymać cisnienie i tylko takie jest jego główne zadanie. W przypadku zbyt dużego ciśnienia ma on upuścić jego nadmiar, ale to zostało przewidziane tylko w przypadku usterki lub ewentualnie jazdy w skrajnych warunkach pod dużym obciążeniem układu . Gdyby korek miałbyś uszkodzony, czyli była by przyslowiowa dziura, to węże nie były by twarde prawda? Ciśnie by uszlo... czyż nie ?¿. W twoim przypadku jak widać korek jest sprawny bo zamiast rozsadzic chlodnice węże lub ich łączenia, czy inny element układu, puszcza korek. W prawidłowym układzie po rozgrzaniu auta i odkreceniu korka powinno nastąpić lekkie sykniecie, a poziom płynu nie znacznie powinien się zwiekszyc. Np w moim przypadku gdy pękła głowica między zaworami cisnienie spalin było tłoczone do układu chłodzenia właśnie w ten sam sposób co u ciebie. Twarde węże i syczenie z pod korka. Jazda po mieście nie dawała oznak uszkodzenia auta. Temperatura w normie. Płynu mi też nie ubywalo na tyle by sądzić że to UPG/GLOWICA. Dopiero jazda na autostradzie przez dłuższy odcinek uwydatnila uszkodzenie. Testy na obecność spalin nic nie wykazały. Reasumując: Twarde węże to nie usterka korka i tyle

    Chcesz zmienić korek zmień, będziesz miał nowy.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    W dieslu wystarczy nos przyłożyć do zbiorniczka i wyczujesz spaliny nie trzeba testu upg. A uszkodzony korek jak pisał kolega wyżej może zasysać powietrze do układu ale już go nie wypuszczać lub wypuścić w skrajnych przypadkach razem z płynem

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [156] Uszczelka pod głowicą??
    Utworzone przez Hammer w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 22:28
  2. Uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez marcin220v w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 05:16
  3. Uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez marcin220v w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 17:24
  4. [164] uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 13:05
  5. [145] Uszczelka pod głowicą?
    Utworzone przez currahee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2008, 08:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory