Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: Jak zrobić dobry i czytelny wykres?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    jakbys byl w okolicy Krakowa zapraszam
    Jak byłbym u siebie (Rzeszów)to chętnie bym się wybrał.a tak to pozostaje ktoś z znad morza Władysławowo, Gdynia.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa 159 2.0 jtdm TI
    Postów
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał forza2310 Zobacz post
    zrobiłem i wyszło że jest dosyć duże przeładowanie w zakresie powyzej 2tys obr.
    Więc co sprawdzić przed regeneracją turba?
    A możesz zlogować pozycję turbo (sztangi)?

    Ja też mam przeładowanie (200-500mBar) ale pozycja turbo mierzona z zadaną się pokrywają więc wykluczam złe sterowanie (błędów nie wyrzuca bo przy pełnym "gazie" ciśnienia się wyrównują).
    Wartości z przepływomierza też się pokrywają tylko że tu jest odwrotnie przy pełnym gazie zadana jest mniejsza od mierzonej.

    Przypuszczam że albo spaliny z egr podbijają ciśnienie albo dolot zabrudzony. Czujnik doładowania podmieniałem ale nic się nie zmieniło.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał forza2310 Zobacz post
    Też miałem taki plan....tylko jest jeszcze jedna kwestia związana z budową tego zaworka bo mam plastikowy więc chyba jest nierozbieralny.i jak go wyczyścić jest tam jakiś filterek?
    filtr jest pod okrągłym kapselkiem.

    odkręcasz dwie nakrętki 10,
    ściągasz zawleczkę z wtyczki, wypinasz
    zdejmujesz wężyki i masz już zawór w rękach.

    swój czyściłem wczoraj izopropanolem w sprayu, trzymając tak by to co wtryskuje do jednej końcówki na którą mocuje się wężyk szybko wylatywało...
    sporo syfu potrafi się tam zgromadzić. Samego zaworu nie rozpoławiałem. W moim przypadku nie było trzeba.
    filtr gąbkowy delikatnie 'wyprałem' (potraktowałem izopropanolem, później wodą z płynem do naczyń), wysuszyłem.
    Wkładając zawór na miejsce po czyszczeniu, przy okazji podmieniłem wężyki na nowe. Polecam rozmiar 3.5 mm - ładnie pasuje.* (odrobina płynu do naczyń na oczyszczone końcówki, można minimalnie końce wężyków rozepchać czymś okrągłym, 4mm moim zdaniem byłoby za luźno). W sumie robota na 30 minut.

    *fabrycznie są 2 różne średnice wężyków, przynajmniej u mnie tak było, ale jeden (ten węższy) popękał w miejscu mocowania.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 28-02-2019 o 20:38
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    filtr jest pod okrągłym kapselkiem.

    odkręcasz dwie nakrętki 10,
    ściągasz zawleczkę z wtyczki, wypinasz
    zdejmujesz wężyki i masz już zawór w rękach.

    swój czyściłem wczoraj izopropanolem w sprayu, trzymając tak by to co wtryskuje do jednej końcówki na którą mocuje się wężyk szybko wylatywało...
    sporo syfu potrafi się tam zgromadzić. Samego zaworu nie rozpoławiałem. W moim przypadku nie było trzeba.
    filtr gąbkowy delikatnie 'wyprałem' (potraktowałem izopropanolem, później wodą z płynem do naczyń), wysuszyłem.
    Wkładając zawór na miejsce po czyszczeniu, przy okazji podmieniłem wężyki na nowe. Polecam rozmiar 3.5 mm - ładnie pasuje.* (odrobina płynu do naczyń na oczyszczone końcówki, można minimalnie końce wężyków rozepchać czymś okrągłym, 4mm moim zdaniem byłoby za luźno). W sumie robota na 30 minut.

    *fabrycznie są 2 różne średnice wężyków, przynajmniej u mnie tak było, ale jeden (ten węższy) popękał w miejscu mocowania.
    Wiesz ze srednice wezy tez maja znaczenie na dolocie 5mm na wylocie 4mm 3.5 tez raczej moze byc. Ja zastosowalem silikonowe takie jak ma fmic ale a allegro duzo taniej sa

    [

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    brałem silikonowe ze sklepu z zabawkami do SAAB'ów - tam ludzie robią 300 KM z 2 litrów, więc te węże raczej dają radę.

    Średnica nie powinna mieć znaczenia, byle nie były całkiem wąskie i nie zmieniały kształtu od ciśnienia (no i żeby nie spadały). O ile rozumiem cały system sterowany jest ciśnieniem, nie objętością powietrza. Jest inaczej?
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 28-02-2019 o 21:03
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Chyba objętość też ma znaczenie skoro na overbooscie są dwie srednice kruccow

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    a metalowe króćce też mają różne średnice, bo nie zwróciłem uwagi? po ciemku robiłem. Wyglądało że nie. *
    u mnie jeden wężyk, ten węższy popękał właśnie od strony metalowego króćca.

    *Jeśli nie, to pan Bernoulli podpowiada, że skoro króćce są najwęższym elementem, to sama rurka o ile jest nieodkształcalna nie powinna mieć wpływu na działanie tego układu.
    Z naciskiem na jeśli, za późno dla mnie dziś na myślenie.

    W każdym razie, u mnie to rozwiązanie działa elegancko.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 28-02-2019 o 21:25
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Dwie średnice króćców raczej są po to, żeby trudniej było pomylić wężyki. Chociaż fachowcy potrafią Fabrycznie mają 4 i 6 mm, ale silikonowe bardzo ładnie pasują 4 i 5 mm.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał grysiek Zobacz post
    A możesz zlogować pozycję turbo (sztangi)?

    Ja też mam przeładowanie (200-500mBar) ale pozycja turbo mierzona z zadaną się pokrywają więc wykluczam złe sterowanie (błędów nie wyrzuca bo przy pełnym "gazie" ciśnienia się wyrównują).
    Wartości z przepływomierza też się pokrywają tylko że tu jest odwrotnie przy pełnym gazie zadana jest mniejsza od mierzonej.

    Przypuszczam że albo spaliny z egr podbijają ciśnienie albo dolot zabrudzony. Czujnik doładowania podmieniałem ale nic się nie zmieniło.
    Jutro postaram się to jeszcze raz wszytko zlogowac i będzie czarno na białym.Egr mam wyłączony programowo w pozycji zamkniętej.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    To że masz powietrzem domknięty nie znaczy że jest domknięty. Daj tam cała zaślepkę dla pewności

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [155] Prośba o czytelny schemat (door loockin system with remote) 155
    Utworzone przez olek_jaw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-07-2017, 20:20
  2. [GTV] Gtv 3.0 V6 wykres do analizy
    Utworzone przez Witas w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 16:09
  3. wykres sondy ... zły dobry ?
    Utworzone przez Raiss w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 06:44
  4. wykres momentu
    Utworzone przez bennyhill4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 21:12
  5. co z ta pzrpływką - wykres
    Utworzone przez xdj1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 21:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory