Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Silnik 1.9 6v kręci się do 2000- diagnostyka

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kivi89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Co do klapu bagaznika moze to być trafiony czujnik w zamku. Generalnie da sie to naprawic sa tematy na forum ale chyba bardziej oplaca sie wymiana samego zamka. Ew. Mozesz poprostu przeciąć zdaje sie że żółty kabelek ( jutro moge to sprawdzić ) przy samym zamku i kontrolka zniknie a nie ma to wplywu na prace. Ile razy murgają ci kierunki przy zamykaniu auta ? Jesli kilka razy to właśnie ten czujnik w zamku i nie ma on wplywu na prace auta i przechodzenie w tryb awaryjny. Co do samego przechodzenia auta w tryb awaryjny oczywiscie pierwsze co fiat ecu scan albo multi ecu scan ale opis twojego problemu pasuje mi do usterki z jaką już miałem styczność.. przyczyna leżała po stronie wadliwej przepustnicy. Wadliwa konstrukcja po czasie powoduje przedostawanie sie oleju do jej elektroniki i ja uszkadza u mnie cala płytka byla w oleju po rozebraniu efekt jak u cb. Auto idzie jak nowe a po chwili tryb awaryjny.. po restarcie znowu jak nowe i tak aż sie to nasililo i zapiołem kompa po rozebraniu przepustnicy odrazu wymieniłem na nową za 100 zl ( pasuje od opla vectry c )

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Macaca Nigra Zobacz post
    PM Factory. Sprzedający jako jedyny miał cierpliwość tłumaczyć co i jak, ponadto sprawiał wrażenie, że wie którędy kaczka wodę pije.
    No wie, bo on jest dystrybutorem na Polskę MESa i chyba jako jedyny sprzedaje na alledrogo interfejsy z usuniętym rezystorem pod Fiat/AR.
    Wersja demo jest okrojona, ale da Ci możliwość przy Twoim silniku podłączyć się do ECU, monitorować do 4 parametrów przez 20minut.
    Jak nie chcesz jeździć z laptopem a kupiłeś interfejs na bluetooth, to polecam AlfaOBD Demo na Androida - za free, a połączysz się z wszystkimi modułami (do niektórych potrzebny adapter typ1/zielony, też do kupienia w PMFactory ok 15-20zł). Demo ma też bodajże 4 parametry i 20minut ograniczenie, ale też odpalasz na nowo i dalej rejestrujesz.

    U mnie takie problemy z mocą występowały jak kuna przegryzła mi wąż od turbiny, auto szło jak burza, po czym tryb awaryjny.

    Co do błędów, jeśli ktoś zamiast naprawić auto przed sprzedażą (handlarz) nie zlecił wykasowania tablicy błędów ECU, to jednak powinny się jakieś generować/zapisywać.

    Cytat Napisał Macaca Nigra Zobacz post
    Usłyszałem dziś, że tego typu zachowanie to może być oznaka przechodzenia w tryb awaryjny i najdziwniejsza informacja, że nie zawsze może być to wina silnika lub też jego osprzętu a problem może pochodzić z innych podzespołów samochodu.
    Jest taka możliwość, ludzie mieli różne jaja np przy zwarciach w instalacji.


    Cytat Napisał Macaca Nigra Zobacz post
    Możliwe, że jakieś zwarcie w instalacji związanej np z klapą da taki właśnie efekt?
    W sedanach kable w wiązce do bagażnika (w gumowej przelotce do klapy) po latach szlag trafia - pękają izolacje, kable się zwierają. To samo w Giuliettach. NIe spotkałem się jednak z problemami w 159SW, może warto tam zaglądnąć? W moim sedanie po 10 latach to wyglądało to nawet gorzej niż tu(zdjęcie od kogoś z forum, u mnie 1 kabel był przerwany a na innych brakowało więcej izolacji):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20151214_18_11_46_Raw.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	82.1 KB
ID:	255596

    Ale jak kolega wyżej pisał, może być też mikrostyk w zamku padnięty (problem który wielu doświadczało, akurat nie ja).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 06-03-2019 o 01:06
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Witam po raz kolejny

    Interface przyszedł. Wszystko cacy. Okazało się że są trzy błędy P0704,P1155,P0235 i teraz zagadka. Po podłączeniu błędy są widoczne ale klikając w "przycisk" połącz otrzymuję komunikat o braku połączenia. Co jest?

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    P0704 - problem z wyłącznikiem (czujnikiem) pedału sprzęgla
    P0235 - uszkodzony czujnikalbo jego wiązka od ciśnienia doładowania
    P1155 - sonda lamba grzałka ale tylko w CF4

    Problemem jest sterowanie turbo , trzeba zaczać od logów dynamicznych doładowania.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Tracę już rozum przy tym samochodzie. Poprzednie błędy wywalone, przepływomierz przeczyszczony, przewody sprawdzone itp itd. Problem nadal występuje ale pojawiły się nowe błędy P0683, P0101, P0111. I teraz ciekawostka. Po wykasowaniu samochód zamuliło ale żadnego błędu nie wykazało. Jeździłem z podłączonym kompem, sprawdzałem na postoju, przy włączonym silniku, na wyłączonym i nadal nie ma błędów. Co jest?

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Zrób logi co widzi przepływomierz.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    poza geometria/map/zaworem/egr i przeplywka tak przy okazji zapytam jak aku, ładowanie i oba kable masowe? czasem cuda sie szieja w alfach jak cos niedomaga po stronie masy/zasilania. np korozja kabli czy polaczen masowych to akurat w 159 moze nie super czesta ale jednak znana przypadlosc

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Trochę mnie tu nie było i odgrzewam tego kotleta ale poświęciłem sporo czasu i kasy na szukanie przyczyny- bez skutku. Wymieniony został przepływomierz, cała instalacja została sprawdzona i przeczyszczona, zregenerowałem turbinę, przeczyściłem EGR i nada problem występuje. W trakcie jazdy łapie muła i nikt nie wie dlaczego. Błędów nie ma. Przy podłączonym kompie w trakcie mulenia również brak błędów. Tracę nadziej. Może ktoś ma jakiś pomysł?

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego ale nie mogę edytować poprzedniej wiadomości więc postanowiłem napisać jedną pod drugą (przepraszam)

    W tym monecie jazda stała się praktycznie niemożliwa a na pewno bardzo niebezpieczna. Samochód łapie muł non stop. Błędów zero. Ostatnio została przeczyszczona przepustnica oraz czujnik położenia wału. Ludzie ratujcie, nie będę przecież na chybił-trafił wymieniał całego samochodu, nie sprzedam go też bo to jest mina i nie chce nikogo na nią wpierdzielić a handlarz ewentualnie weźmie ją za 1/3 najniższej ceny jaką znajdzie na allegro. Tylko błagam nie piszcie, żeby jechać do ASO bo oni się na mnie wypieli totalnie.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Macaca Nigra Zobacz post
    Nie wiem dlaczego ale nie mogę edytować poprzedniej wiadomości więc postanowiłem napisać jedną pod drugą (przepraszam)

    W tym monecie jazda stała się praktycznie niemożliwa a na pewno bardzo niebezpieczna. Samochód łapie muł non stop. Błędów zero. Ostatnio została przeczyszczona przepustnica oraz czujnik położenia wału. Ludzie ratujcie, nie będę przecież na chybił-trafił wymieniał całego samochodu, nie sprzedam go też bo to jest mina i nie chce nikogo na nią wpierdzielić a handlarz ewentualnie weźmie ją za 1/3 najniższej ceny jaką znajdzie na allegro. Tylko błagam nie piszcie, żeby jechać do ASO bo oni się na mnie wypieli totalnie.
    Podobne wątki już były.... Nie piszesz nic o DPF, jeżeli go nie masz to duże prawdopodobieństwo że usunęli go nieprawidłowo. Poszukaj dobrego tunera w okolicy i opisz mu problem. Zwykły mechanik może tutaj nic nie pomóc, jeżeli problem jest w oprogramowaniu.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy. Kręci tylko do 2000 tys obrotów.
    Utworzone przez Siner w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-02-2021, 21:49
  2. diagnostyka AR 156 SW 2000 1.8 TS M1.5.5 / problem ze spalaniem
    Utworzone przez master_tychy w dziale 156
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 09:48
  3. Gorący silnik - dłużej kręci 2.4jtd 150km cf3
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 23:35
  4. Silnik kręci tylko do 3000obr/min 2.0 TS
    Utworzone przez RAFALczudec w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 13:08
  5. [GTV] Silnik kaplica - silnik zazgrzytał i zgasł. Rozrusznik nie kręci wałem...
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory