Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Temat: 1.75 TBi Problem z silnikiem

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    słychać, częstotliwość stukania to układ korbowo-tłokowy, do sprawdzenia głównie główki korbowodu lub przytarty, pęknięty tłok

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Owszem, przyczynny mogą być różne, i próbujemy je zdiagnozować.
    Co do np. tłoków, czy problem nie powinien występować nawet poniżej 2000 obr/min?
    Niestety tego nie obserwuje.
    Zakładam, tak jak było wyżej opisane, że jest to związane z fazami rozrządu. Oczywiście jest to na razie teoria do sprawdzenia.

    Wszelkiego rodzaju opinie bardzo mile widziane

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Właśnie jestem po podmianie miejscami reguatorów.
    Niestety efekt mierny. Nic nie uległo zmianie. Rzężenie dalej słyszalne, a silnik pracuje jak by mu nic nie dolegało.
    Profilaktycznie sprawdzone błędy. Tak jak poprzednio nic nie zostało zarejestrowane.

    Kolega Grosii zasugerował korbowód lub tłoki.
    Obawiam się że jest to raczej ciężko sprawdzić. Ściąganie głowicy to masakra, a zdjęcie miski i oględziny od spodu to też sporo roboty.
    Nie chciałbym się pchać w tak grubą robotę, więc może ktoś ma jakieś inne sugestie.

    Tak na marginesie, zastanawiam się ile by policzyli za diagnozę w serwisie. Może ktoś posiada jakieś info odnośnie serwisów fiata (czytaj Alfy).

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    słychać, częstotliwość stukania to układ korbowo-tłokowy, do sprawdzenia głównie główki korbowodu lub przytarty, pęknięty tłok
    My oglądamy inne filmy czy może tylko ja jestem trzeźwy? Jak po tych 35 sekundach filmiku z wnętrza auta z szumami podczas jazdy stawiasz takie diagnozy?! Pęknięty lub przytarty tłok i silnik, który ma moc i tak jeździ od dłuższego czasu? Bardzo ciemny scenariusz przyjąłeś

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    Może ty słyszysz szumy ale ja też słysze stuki z silnika a szczególnie bez obciążenia od 2200 obr! a po drugie jeśli uważasz że wywalona tulejka w główce korbowodu powoduje spadek mocy lub przytarty "luźny" tłok to się grubo mylisz, proponuje trochę praktyki nie teorii z google i opowieści przy piwie.

    - - - Updated - - -

    te stuki to częstotliwość obrotów wału korbowego

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    Może ty słyszysz szumy ale ja też słysze stuki z silnika a szczególnie bez obciążenia od 2200 obr! a po drugie jeśli uważasz że wywalona tulejka w główce korbowodu powoduje spadek mocy lub przytarty "luźny" tłok to się grubo mylisz, proponuje trochę praktyki nie teorii z google i opowieści przy piwie.

    - - - Updated - - -

    te stuki to częstotliwość obrotów wału korbowego
    Mi wypominasz, że teoretyzuję a sam wróżysz prawie z niczego Dobre...

    Poniesiesz koszty demontażu głowicy i miski olejowej, jeśli się okaże, że to całkiem coś innego?!
    Najpierw trzeba szukać najprostszych i najtańszych rozwiązań a nie dramatyzować i pisać domysły na podstawie szumów z filmu.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    chcesz mi powiedzieć że kupno nowego koła zmiennych faz i jego wymiana jest najtańszym rozwiązaniem? każdy pseudo mechanik zawsze wymienia wszystko co możliwe a klient za to płaci, może ty nim jesteś...? prawidłowa diagnoza to nie wymiana co komu sie wydaje tylko rozbiórka i weryfikacja!!!!! a tak w nawiasie to nie mój silnik, nie moja kasa i nie mój problem, autor może wymieniać wszystko kto mu co doradzi lecz jakbyś wiedział i miał pojęcie o mechanice to wiedziałbyś że np luz na główce korbowodu zdiagnozujesz demontując cewkę i świece

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Panowie, nie tak ostro.
    Wychodzę z założenia, że każda sugestia jest dobra, jeśli ma za sobą jakieś poparcie.
    Wiem że diagnoza na podstawie filmików jest ciężka lub niemożliwa, ale niejednokrotnie pomocna.

    Grosii, piszesz o luzie. Czy główka korbowodu, to miejsce łączenia z tłokiem?
    Piszesz również że można to sprawdzić po zdemontowaniu świecy. Domyślam się że przez włożenie np. śrubokręta i sprawdzenie czy nie ma luzów w którymś z położenia tloka.

    Proszę o opisanie jak tego dokonać.

    - - - Updated - - -

    ... Po chwili zastanowienia pomyslałem, że jeśli teoria z luzem jest słuszna, to czy takie objawy nie powinny występować w całym zakresie obrotów.
    Obserwuje je tylko powyżej 2000 obr. Przy np. 1800 obr. silnik też jest obciążony, a rzężenie nie występuje.
    Wydaje się to być od czegoś zależne, tylko od czego.....

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    priv

    - - - Updated - - -

    w dieslu słyszalne byłoby to w każdym zakresie obrotów, benzyna nie jest tak obciążona

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    chcesz mi powiedzieć że kupno nowego koła zmiennych faz i jego wymiana jest najtańszym rozwiązaniem? każdy pseudo mechanik zawsze wymienia wszystko co możliwe a klient za to płaci, może ty nim jesteś...? prawidłowa diagnoza to nie wymiana co komu sie wydaje tylko rozbiórka i weryfikacja!!!!! a tak w nawiasie to nie mój silnik, nie moja kasa i nie mój problem, autor może wymieniać wszystko kto mu co doradzi lecz jakbyś wiedział i miał pojęcie o mechanice to wiedziałbyś że np luz na główce korbowodu zdiagnozujesz demontując cewkę i świece
    Proponuję najpierw przeczytać ze zrozumieniem, co ja pisałem. Bo idzie Ci to dużo gorzej, niż wróżenie z filmików...

    Gdzie ja proponowałem, żeby wymieniać koła rozrządu? Napisałem prosto i z przykładami oraz zdjęciami, co można zrobić, żeby nie generować kosztów i wykluczyć pewne rzeczy. Oczywiście to nie była diagnoza, tylko przypuszczenie.

    Mogłeś to samo zrobić w przypadku twoich domniemanych usterek. Lepiej się unieść i pisać o tym, że ktoś rzekomo nie ma pojęcia o mechanice...
    Znasz mnie, że sobie pozwalasz na takie teorie? Jak widać nie. Więc oszczędź sobie prywatne wycieczki i postaraj się pomóc koledze.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał cheech Zobacz post
    Panowie, nie tak ostro.
    Wychodzę z założenia, że każda sugestia jest dobra, jeśli ma za sobą jakieś poparcie.
    Wiem że diagnoza na podstawie filmików jest ciężka lub niemożliwa, ale niejednokrotnie pomocna.

    Grosii, piszesz o luzie. Czy główka korbowodu, to miejsce łączenia z tłokiem?
    Piszesz również że można to sprawdzić po zdemontowaniu świecy. Domyślam się że przez włożenie np. śrubokręta i sprawdzenie czy nie ma luzów w którymś z położenia tloka.

    Proszę o opisanie jak tego dokonać.

    - - - Updated - - -

    ... Po chwili zastanowienia pomyslałem, że jeśli teoria z luzem jest słuszna, to czy takie objawy nie powinny występować w całym zakresie obrotów.
    Obserwuje je tylko powyżej 2000 obr. Przy np. 1800 obr. silnik też jest obciążony, a rzężenie nie występuje.
    Wydaje się to być od czegoś zależne, tylko od czego.....
    Ty koniecznie chcesz to sam naprawiać z pomocą tylko forum? Jedź do mechanika, który to obejrzy i zdiagnozuje na miejscu.
    Zasięgnij opinii na forum regionalny odnośnie osób/mechaników z Twojej okolicy i jedź tam.
    W Legnicy są chłopaki od nas, którzy dobrze takie tematy ogarniają.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???
    Utworzone przez kandy82 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 19:27
  2. [159] Problem z silnikiem
    Utworzone przez Pharmaton w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 20:34
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. [146] Problem z silnikiem 146
    Utworzone przez lolek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 15:37
  5. [166] problem ze silnikiem 2.0
    Utworzone przez michal w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2007, 16:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory