Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Mechanizm opuszczania szyby

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar krzychu0073
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150km. 2006r.
    Postów
    274

    Domyślnie Mechanizm opuszczania szyby

    Witam

    Musiałem zdemontować boczek i osłonę drzwi kierowcy (zerwana linka od klamki zewnętrznej) i odkręcić silniczek sterowania szybami. Niestety pękły mi zaczepy które są po drugiej stronie osłony, powinny być w tych miejscach zaznaczonych na zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	19.9 KB
ID:	255712
    Czy jest szansa dokupić takie zaczepy? Ktoś może miał podobny problem?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    musiałbyś wiedziec jakiej firmy masz mechanizm , ja zakladałem juz dwa razy i kazdy mial inne

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Mnie tez sie trafił problem z mechanizmem podnoszenia przedniej szyby...Gdy nacisne przycisk to słychac silniczek i odgłos strzelania...co sie mogło stać?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Smile

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    Mnie tez sie trafił problem z mechanizmem podnoszenia przedniej szyby...Gdy nacisne przycisk to słychac silniczek i odgłos strzelania...co sie mogło stać?
    Rozkręcić boczek i tak musisz to zobaczysz, trudno o jakieś rozsądne i 100% diagnozy. Prawdopodobnie i tak będziesz musiał wymienić cały mechanizm, a koszt nie jest na szczęście porażający.
    Ostatnio edytowane przez maroz ; 12-03-2019 o 17:10

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar M@ciek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 ~200KM
    Postów
    26

    Domyślnie

    Ja ostatnio na allegro zamawiałem za 70 zł jakoś komplet, Prowadnice z linkami. Daj bardziej szczegółowe zdjęcie to zobaczę jak twoje wyglądają.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Eksporter Zła
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 1.9 JTDM 16v SW
    Postów
    21

    Domyślnie

    Części szrotowe dostaniesz w cenie 50-100 zł, więc kupił bym po prostu nowy mechanizm. Jeśli masz jednak możliwość, wybierz się osobiście do złomowisko, ja kupowałem dwa takie komplety przez internet i jeden był do wyrzucenia, drugi wymagał sporej regenracji...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzeniu159
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 136km, DPF on
    Postów
    161

    Domyślnie

    Polecam Wam zdecydowanie kupić jakąś używkę ale oryginalną, niż nową część za te 70-90 zł, nowsze są inaczej zbudowane, ciężko spasowane, i okno słabo się otwiera i zacina silnik. Suwnice za ciężko chodzą. Wiem co mówie bo sam wymieniałem u siebie już 3 razy.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    Mnie tez sie trafił problem z mechanizmem podnoszenia przedniej szyby...Gdy nacisne przycisk to słychac silniczek i odgłos strzelania...co sie mogło stać?
    U mnie strzelało kiedy jedna z metalowych linek pękła i się zrobiła sprężyna. Do tego pojawiło się pare rysek na szybie :/ . Wymiana mechanizmu jakaś godzina roboty za pierwszym razem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Grzeniu159 Zobacz post
    Polecam Wam zdecydowanie kupić jakąś używkę ale oryginalną, niż nową część za te 70-90 zł, nowsze są inaczej zbudowane, ciężko spasowane, i okno słabo się otwiera i zacina silnik. Suwnice za ciężko chodzą. Wiem co mówie bo sam wymieniałem u siebie już 3 razy.
    Wymieniałem dwa razy przednie prowadnice pierwszym razem zamiennik POLCAR był inny ( wyglądał badziewnie )ale działa już ponad 2 lata. Drugim razem kupiłem jakiś pseudo niemiecki i był taki sam jak oryginał i też działa już ponad pół roku. A co do używanego to już taki masz w samochodzie i się zepsuł. Ja bym kupił znów nowy zamiennik.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzeniu159
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 136km, DPF on
    Postów
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxer86 Zobacz post
    U mnie strzelało kiedy jedna z metalowych linek pękła i się zrobiła sprężyna. Do tego pojawiło się pare rysek na szybie :/ . Wymiana mechanizmu jakaś godzina roboty za pierwszym razem.

    - - - Updated - - -



    Wymieniałem dwa razy przednie prowadnice pierwszym razem zamiennik POLCAR był inny ( wyglądał badziewnie )ale działa już ponad 2 lata. Drugim razem kupiłem jakiś pseudo niemiecki i był taki sam jak oryginał i też działa już ponad pół roku. A co do używanego to już taki masz w samochodzie i się zepsuł. Ja bym kupił znów nowy zamiennik.
    Źle mnie zrozumiałeś. Ostatnio kupiłem właśnie nowy krzyżak, z alledrogo z częściami zamiennymi, który okazał się szajsem, i jak będzie lato to zamienię na starą suwnicę, którą zostawiłem, bo myślałem że to ona poszła, a się okazało że silniczek.

Podobne wątki

  1. [159] Mechanizm opuszczania szyby kierowcy
    Utworzone przez kamil8746 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2019, 13:11
  2. mechanizm z silniczkiem opuszczania szyby ALFA ROMEO 166
    Utworzone przez grzesiu1302 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 21:28
  3. zamienie na mechanizm opuszczania szyby alfa romeo 166
    Utworzone przez grzesiu1302 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory