Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Lancia Delta 1.8 tbi bierze olej

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    To nie będzie ten problem, hmmm, jak narazie jeżdżę z odłączonym przewodem od odmy, który idzie do turbosprężarki a w miejsce rurki od odmy włożyłem małą butelkę, dziś zrobiłem 36km i wyleciały tylko dwie kropelki oleju. Wczoraj wyczysciłem wszystko pod turbosprężarką i jak narazie nic nie kapie. Nie wiem gdzie tkwi problem
    A z filtrem powietrza wszystko ok nie ma oleju w rurze?.Mi walił olej przez wydech jak miałem turbo uszkodzone bylo widać dym przez chwile przy mocnym butowaniu.Albo masz coś żle poskładane tam gdzie Ci cieknie...

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    W zaworze podciśnienia na odmie, tam jest membrana jak nie działa jak należy to ci podciśnienie wyciąga olej ze skrzyni korbowej. Ona dział a na zasadzie podciśnienia z dwóch stron i wtedy jest zamkneta, jak się ciśnienie pojawi w skrzyni korbowej to upuszcza w dolot. Jeśli jest niesprawna to cały czas zasysa w dolot opary oleju a także olej ze skrzyni

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    W zaworze podciśnienia na odmie, tam jest membrana jak nie działa jak należy to ci podciśnienie wyciąga olej ze skrzyni korbowej. Ona dział a na zasadzie podciśnienia z dwóch stron i wtedy jest zamkneta, jak się ciśnienie pojawi w skrzyni korbowej to upuszcza w dolot. Jeśli jest niesprawna to cały czas zasysa w dolot opary oleju a także olej ze skrzyni

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka
    I to ma sens i zgadzałoby się to z tym czemu na autostradzie się to dzieje, bo jeśli raz podciśnienie działa od kolektora dolotowego na membrane i ją zamyka, a podczas doładowania w kolektorze ssącym robie się ciśnienie które zamyka ten mały zaworek zwrotny to wtedy na membrane działa podciśnienie z turbosprężarki i jeśli membrana się nie zamyka to wtedy turbo wprost wysysa ten olej z silnika. A jadąc na autostradzie turbina cały czas ładuje w moim przypadku nawet połowę wydajności, widzę to na wskaźniku doładowania. Dzięki za pomoc moim zdaniem to będzie to

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Jakieś wieści w temacie?

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Wydaje mi się że przy czyszczeniu membrana odmy mogła się źle ułożyć, otworzyłem i jeszcze raz powoli i dokładnie zamknąłem, w poniedziałek robię trasę 100 km zobaczymy co z tego będzie

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Panowie jak mam sprawdzić czy mebrana się zamyka w 100% ? Posiadam pompkę podciśnienia ale podłączając się pod odme strona w kierunku turbo, mogę pompować i pompować i nic się nie zamyka podciśnienie ciągle wynosi 0, to w jaki sposób się ta membrana w odmie zamyka?

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Musisz podciśnienie zrobić z obu stron od strony dolotu i od strony odmy, wtedy powinna się zamknąć

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Ok, tylko nie rozumiem jednego, jeśli turbo zaczyna ładować to wtedy podcisnienie na zawór idzie tylko z jednej strony bo przecież zaworek jednostronny się zamyka ten co jest na kolektorze ssącym. Dobrze mówię?

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Nie, bo odme masz podpieta od strony filtra a nie dolotu do kolektora, wiec turbo jak laduje to robi i tak podcisnienie od strony filtra, cisnienie dopiero masz po drugiej stronie turbo.

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie przesadzaj. Jeśli zawór odmy posiada wszystkie elementy (sprężyna i membrana) i membrana jest cała to nie szukaj w tym przyczyny. Od zaworu odmy do kolektora ssacego leci krótki przewód z zaworem jednokierunkowym - sprawdź czy ten zawór działa poprawnie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory