Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Alfa 159 stukanie metaliczne

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Jeżeli mnie ucho nie myli to to jest dźwięk spalin wydobywających się pomiędzy kolektorem wydechowym a głowicą lub spod któregoś wtrysku.Jak robili ci głowicę planowali kolektor wydechowy?Przedmuchy spod kolektora to częsta bolączka w JTDM.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    LBL
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 170KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Jeżeli mnie ucho nie myli to to jest dźwięk spalin wydobywających się pomiędzy kolektorem wydechowym a głowicą lub spod któregoś wtrysku.Jak robili ci głowicę planowali kolektor wydechowy?Przedmuchy spod kolektora to częsta bolączka w JTDM.
    Kolego nie ma opcji ze to kolektory bo wszystko sam robilem przy głowicy (demontaz i montaz) i wydechowy byl planowany. Cala glowice i kolektory razem z wywaleniem klap i zaspawaniem otworow po ośkach robilem ja. Co chodzi o wtryski to tez wszystko szczelne nowe podkladki zero przedmuchow... A podkreslam ze bylo to juz przed wymiana głowicy te same stuki metaliczne. Np przed chwila jezdzilem po miescie i wszystko jest ok. Ale gdy odpale ja po 30 minutach znowu cos stuka metalicznie i nagle przestaje i juz cichutko sobie mruczy... Poza tym zero jakichkolwiek problemow pali na strzal, rano tylko zadymi na zimnym przy odpalaniu a pozniej zero dymu... komprecha na zimnym po 28bar ale na starej glowicy na nowej jeszcze nie sprawdzalem ale napewno nie jest gorzej. Jakies pomysly??

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=81306]Pablo159[/MENTION] , skoro i tak wiele robisz sam, to może zamień wtryskiwacze 3 i 4 miejscami z 1 i 2, zakoduj w komputerze i sprawdź stetoskopem jeszcze raz.
    Będziesz miał pewność, czy źródłem 'stukania' jest wtryskiwacz, czy po prostu dźwięk się po nim przenosi.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa 159 2.0 jtdm TI
    Postów
    131

    Domyślnie

    A jak robiłeś głowicę to sprawdzałeś hydrauliczne popychacze?
    Drugi element jaki bym obstawiał to któryś z wtrysków. To że wymieniłeś końcówki nie oznacza że reszta jest ok.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    LBL
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 170KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Popychacze + dzwigienki wszystkie nowe firmy INA. Co chodzi o wtryski to przekladalem i na stetoskopie dzwiek idzie za wtryskiem tylko na maszynie one wychodza dobrze przelewy wzorowo, koncowki nowe...

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Czyli najpewniej wtryskiwacz, nie tylko końcówki się w nich psują.

    https://www.youtube.com/watch?v=gLTqPVUyTeA
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    LBL
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 170KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo159 Zobacz post
    Popychacze + dzwigienki wszystkie nowe firmy INA. Co chodzi o wtryski to przekladalem i na stetoskopie dzwiek idzie za wtryskiem tylko na maszynie one wychodza dobrze przelewy wzorowo, koncowki nowe...
    Najgorsze to jest to ze ja zawioze je do Bosha a one i tak wyjda na maszynie ze są ok. A jak sie przylozy trzonek np z łopaty do rurki wtrysku lub samego wtryskiwacza to tak daje po uszach ze nie idzie tego sluchac... a gosc w Boshu powie mi ze wszystko jest wzorowo.. i tu jest ten problem.

    - - - Updated - - -

    Najrozsądniejszym byloby przerzucic wtryski od drugiego auta i sprawdzic wtedy jak auto pracuje... tylko kto sie na to zgodzi.... heheh

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Skoro masz podejrzenie co do jednego wtrysku to zawsze możesz kupić jakąś używkę np.
    Co do metalicznych stuków to mogą jeszcze pochodzić od pompy vacuum!!
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    LBL
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 170KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Skoro masz podejrzenie co do jednego wtrysku to zawsze możesz kupić jakąś używkę np.
    Co do metalicznych stuków to mogą jeszcze pochodzić od pompy vacuum!!
    Podejrzewam dwa wtryski 3 i 4. Vacum sprawdzone i na stetoskopie cisza gdy przyloze. Powiem Ci kolego Magil ze ja juz naprawde sprawdzilem wszystko. Jak sciagalem głowice to kazdy element typu EGR, przepustnica itp itd dokladnie bylo sprawdzone wyczyszczone, blok i tłoki wygladaly idealnie, zero rantow na bloku a same tuleje jak lustro. Powiem szczerze ze obstawialem popychacze bo 3 byly slabe wiec wymienilem wszystkie razem z dzwigienkami w ramach tego ze za robote nie placilem robiac sam.. i co?? I pochodzila po odpaleniu z 1h na wolnych (zawsze tak robie po takich naprawach w autach) i zaczela klepac jak klepala. Pozniej jest ok jak sie nagrzeje chodzi wzorowo mieciutko jak na diesla. Nie mam pomyslu na to a naprawde fajnie to auto sie trzyma. Cała w oryginale bez rdzy szpachli itp. Spod igła wiec jeszcze by posluzyla pare lat...

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar dantom147
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    53

    Domyślnie

    Dla mnie ewidentnie słychać popychacz, pomimo że zakładałeś nowe to może zdarzyć się że jakiś jest walnięty

Podobne wątki

  1. [v6 12V] Metaliczne stukanie po wymianie UPG
    Utworzone przez fiveseven w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2018, 17:54
  2. Po rozgrzaniu metaliczne stukanie w głowicy
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 11:11
  3. metaliczne stukanie w kole
    Utworzone przez 123_piotr w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 11:55
  4. metaliczne stukanie 2.4 jtd, turbo?
    Utworzone przez chomik w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 19:34
  5. metaliczne stukanie pow. 3000obr.
    Utworzone przez speedo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-09-2007, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory