Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Alfa 159 stukanie metaliczne

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar MISSIEKS
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    ZEBRZYDOWICE, WADOWICE
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4 JTDM Q4 - jest, ALFA 156 SW FL 1.9 JTD 115 - była
    Postów
    109

    Domyślnie

    A tak z innej bajki - sprawdź czujnik temperatury.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    LBL
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 170KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał MISSIEKS Zobacz post
    A tak z innej bajki - sprawdź czujnik temperatury.
    Ten na termostacie jest nowy bo termo byl wymieniany. Co chodzi o popychacze to 16 nowych a na starych bylo to samo wiec watpie ze to to bedzie... tym bardziej ze nowa głowica, nowe gniazda popychaczy. A tak poza tematem to głowica jest ze Alfy 156 jakby ktos mial wątpliwosci czy zakladac czy nie .

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar MISSIEKS
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    ZEBRZYDOWICE, WADOWICE
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4 JTDM Q4 - jest, ALFA 156 SW FL 1.9 JTD 115 - była
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo159 Zobacz post
    Ten na termostacie jest nowy bo termo byl wymieniany.
    Nie ma znaczenia. Sprawdź. Teraz czujniki są g.... warte. A przy złej temperaturze silnik chodzi twardo i wydobywają się z niego różne odgłosy. Nie wiem jak 1,9, ale dla 2,4 kilka stopni na plus lub minus robi dużą różnice.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    LBL
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 170KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał MISSIEKS Zobacz post
    Nie ma znaczenia. Sprawdź. Teraz czujniki są g.... warte. A przy złej temperaturze silnik chodzi twardo i wydobywają się z niego różne odgłosy. Nie wiem jak 1,9, ale dla 2,4 kilka stopni na plus lub minus robi dużą różnice.
    Ok kolego sprawdze. Przed chwila podlaczylem Delphi i sprawdzilem korekty. Korekty na jałowym miedzy 0.20 a 0.25 na wszystkich wtryskach na cieplym. Lecz rano po odpaleniu przylozylem kawalek trzonka do wtrysku nr 2 tzn do rurki metalowej wtryskiwacza i ewidentnie ten odgłos zgrywal sie razem z tym stukotem. Ale co tam moze walic we wtrysku jak korekte trzyma????

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    LBL
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 170KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Panowie po weekendzie bede mial dwa wtryski na podmianke i dam Wam znac czy pomogło....

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    A to stukanie to tylko na zimnym silniku a później cichnie, czy temperatura nie ma znaczenia?

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    44

    Domyślnie

    Pierwszego filmu nie moge włączyć, ale jeżeli na drugim filmie jest ten sam dzwiek to mam to samo już od dawna, praktycznie od zakupu. Sam nawet temat zakładałem.Wymieniłem dużo rzeczy zeby to zniwelować ale nic nie pomogło a z samochodem nic sie nie dzieje, spalanie bardzo dobre, oleju nic nie bierze. Dźwięk pochodził z okolic 3 wtrysku, wymieniłem go na nowy. pompa vacum nowa, reszta wtrysków w dobrej kondycji. Klepie tylko na zimnym aż nie wskazówka nie minie 50 stopni, może rzeczywiście to kwestia jakiegoś czujnika, ale już się nie bawię w koszty

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Zmagałem się z podobnym problemem stukającego zimnego silnika....
    Co prawda silnik inny i benzynowy ale stuki podobne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_1515.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	115.7 KB
ID:	256020

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Pablo, stuka iglica wtrysku, co za pajac rozbierał wtryski i tego nie widział. Stożek pewnie jest juz na niej wyklepany

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    LBL
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 170KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Panowie jestem po podmianie wtryskiwacza na uzywke po sprawdzeniu na maszynie. A wiec stukanie zostalo jest nadal lecz silnik pracuje tak jakby miekko. Zaczolem kolejne wtryski podmieniac i stukanie nadal bylo. Zostal mi jeszcze 4 wtrysk ale nie ruszalem go bo to stukanie przy zamknietej masce slysze ewidentnie z okolic prawego kola (pasazer) tak jakby gdzies cos tam stukalo. Sciagalem pasek zeby wyeliminowac rzeczy typu napinacz itp itd. Stukanie bylo nadal. Kolo pasowe jest w dobrym stanie. Panewki???? czy jest mozliwe zebym zrobil 35tys km na takich panewkach??? Wątpie w to i to grubo choć i takie slyszalem opinie na temat tego klepania ze to panewki... A jeszcze pytanie odnosnie programu. A moze to jest zbyt mocny program i rozjechane dawki??? Zna kto temat map i takich przypadkow??

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał domman4055 Zobacz post
    Pierwszego filmu nie moge włączyć, ale jeżeli na drugim filmie jest ten sam dzwiek to mam to samo już od dawna, praktycznie od zakupu. Sam nawet temat zakładałem.Wymieniłem dużo rzeczy zeby to zniwelować ale nic nie pomogło a z samochodem nic sie nie dzieje, spalanie bardzo dobre, oleju nic nie bierze. Dźwięk pochodził z okolic 3 wtrysku, wymieniłem go na nowy. pompa vacum nowa, reszta wtrysków w dobrej kondycji. Klepie tylko na zimnym aż nie wskazówka nie minie 50 stopni, może rzeczywiście to kwestia jakiegoś czujnika, ale już się nie bawię w koszty
    kolego u mnie tez sie nic nie dzieje pali od strzala i zero problemow poza tym. Oleju nie bierze. Szalu juz dostaje z tym dzwiekiem hehe

Podobne wątki

  1. [v6 12V] Metaliczne stukanie po wymianie UPG
    Utworzone przez fiveseven w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2018, 17:54
  2. Po rozgrzaniu metaliczne stukanie w głowicy
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 11:11
  3. metaliczne stukanie w kole
    Utworzone przez 123_piotr w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 11:55
  4. metaliczne stukanie 2.4 jtd, turbo?
    Utworzone przez chomik w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 19:34
  5. metaliczne stukanie pow. 3000obr.
    Utworzone przez speedo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-09-2007, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory