Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    alfa 159

Domyślnie skrzeczenie alfy na zimnym silniku

Może ktoś podpowiedzieć co to za dźwięk? Te odgłosy pojawiają się zazwyczaj w chłodniejszej porze roku tak od listopada do marca. Czym zimniej tym częściej. Dźwięk pojawia się głównie na zimnym silniku, po rozgrzaniu raczej nie pamiętam aby występował. Głównie przy przyśpieszaniu, na włączonym biegu lub nawet wciśniętym sprzęgle. Wydaje mi się że na luzie dźwięk znika ale nie nagle tylko delikatnie w ciągu 2 sekund. Dźwięk pojawił się już po zakupie 6 lat temu ale zalałem skrzynie olejem suntoflud i skrzeczenie w znacznym stopniu ustało. W tym roku w czasie zimy się nasiliło i w związku z tym że były też szumy skrzyni umówiłem się do kolegi z forum na wymianę łożysk. Łożyska zostały wszystkie wymienione, szum ustał a skrzeczenie pozostało. W związku z tym że po wymianie oleju skrzyni dźwięki w znacznym stopniu ustąpiły myślałem że to skrzynia ale może się mylę.

http://www.youtube.com/watch?v=KpwOu...ature=youtu.be

Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Kia Sportage 2.0 CRDI 4WD 2005r., Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150KM 2008r lift

Domyślnie

Mam to samo i nie mam pojęcia skąd to się bierze

Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006

Domyślnie

Cytat Napisał scobydo Zobacz post
    Może ktoś podpowiedzieć co to za dźwięk? Te odgłosy pojawiają się zazwyczaj w chłodniejszej porze roku tak od listopada do marca. Czym zimniej tym częściej. Dźwięk pojawia się głównie na zimnym silniku, po rozgrzaniu raczej nie pamiętam aby występował. Głównie przy przyśpieszaniu, na włączonym biegu lub nawet wciśniętym sprzęgle. Wydaje mi się że na luzie dźwięk znika ale nie nagle tylko delikatnie w ciągu 2 sekund. Dźwięk pojawił się już po zakupie 6 lat temu ale zalałem skrzynie olejem suntoflud i skrzeczenie w znacznym stopniu ustało. W tym roku w czasie zimy się nasiliło i w związku z tym że były też szumy skrzyni umówiłem się do kolegi z forum na wymianę łożysk. Łożyska zostały wszystkie wymienione, szum ustał a skrzeczenie pozostało. W związku z tym że po wymianie oleju skrzyni dźwięki w znacznym stopniu ustąpiły myślałem że to skrzynia ale może się mylę.

http://www.youtube.com/watch?v=KpwOu...ature=youtu.be
    Identyczny dźwięk miałem gdy ze skrzyni ubyło płynu. Powinno być zalane 2,9 litra. Niestety w moim przypadku zalanie już do prawidłowego stanu nic nie dało. Skończyło się na remoncie skrzyni. Jednak już nie pamiętam co dokładnie było przyczyną czy łożyska skrzyni czy wymiana łożyska oporowego.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

Użytkownik Świeżak Avatar burza_wroc
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16V

Domyślnie

Ja również mam tą samą przypadłość. Skrzynie remontowałem jakiś rok temu i została zalana Motulem Gear 300. W poniedziałek będę zmieniał ten olej na Fuchs Titan Sintofluid i zobaczymy jakie to przyniesie efekty.
    190KM@420Nm by Ecuproject

Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006

Domyślnie

Cytat Napisał burza_wroc Zobacz post
    Ja również mam tą samą przypadłość. Skrzynie remontowałem jakiś rok temu i została zalana Motulem Gear 300. W poniedziałek będę zmieniał ten olej na Fuchs Titan Sintofluid i zobaczymy jakie to przyniesie efekty.
    A ile zalano wiesz? Wielu mechaników leje przez otwór rewizyjny. Mało mechaników wie że jest osobny do tego przeznaczony

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON