Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wózek przedni 159 1.9jtdm 8v

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    7

    Post Wózek przedni 159 1.9jtdm 8v

    Witam, moja bella niestety wymaga wymiany wózka (jest dziura) i w zwiazku z tym mam kilka pytań.
    Czy możecie doradzić gdzie najlepiej szukać/u kogo, może jest wśród was ktoś komu mógłbym oddać autko (najlepiej WLKP)
    Na alledrogo przednich jest raptem kilka sztuk, które ledwo sie trzymają.
    Kolejne pytanie czy wózek jest jednakowy dla wszystkich silników i nadwozia?
    Nie znam się na tym kompletnie, więc prosiłbym o wyrozumiałość

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Kolego zobacz na OLX. Jeśli idzie o warsztat polecam Maruniaka w Poznaniu na Lęborskiej ale trochę trzeba czekać.
    On nawet weźmie i odrdzewi ci oraz zabezpieczy antykorozją. Zleci to komuś. Nawet jak masz dziurę, to pokaż mu, może da się załatać. Jak nie to kupisz i wypicujesz oraz założysz.
    Wózki są inne np. do 2,4 Q4.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    7

    Domyślnie

    Właśnie jeżeli chodzi o łatanie tego co mam na aucie to o dziwo żaden z gnieźnieńskich artystów rzeźbiarzy nie chce się tego podjąć, odwołują się na bezpieczeństwo choć po prostu myśle, że za dużo roboty a za mały zarobek dla nich. Aktualnie doszedłem do wniosku ze taniej i dużo szybciej będzie tak jak mówisz - kupić, wylelać i założyć. Nie ukrywam, że ceny tych w „dobrym” stanie są chore. Pytanko czy od 2.2jts będzie pasować? Wszystko na oko wyglada tak samo. Podejrzewam, że różnica zaczyna się właśnie w Q4 albo w anglikach.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Popatrz na forum. Może ktoś z kolegów doradzi. No i pozdrawiam moje rodzinne PGN.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    ja także mam do wymiany i juz szukam ich 2 miesiace.
    w aso 5tys nowe a jestem z GDAŃSKA jak ktos by mial to pisac!
    Pozdro

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Cybinka
    Auto
    Brera 2.2JTS 2007r.
    Postów
    47

    Domyślnie

    Ja wprawdzie mam Brerę 2.2JTS ale wózek i problem ten sam.
    Największy problem jest z rdzą przedniej części, kształtownika.
    Ja wyciąłem ten kształtownik, miałem dziury na wylot . Kupiłem kształtownik 60x40mm i wspawałem.
    Następnię na Allegro za kilka zł kupiłem nitonakrętki, wywierciłem otwory w odpowiednich miejscach i zamocowałem nitonakrętki.
    Całość wózka wyczyściłem mechanicznie szczotką drucianą i pomalowałem farbą epoksydową i jest super.
    Wygląda o niebo lepiej i przynajmniej wiem ,że chłodnica nie wypadnie podczas jazdy.
    Ta przednia belka jest z bardzo cienkiego metalu zrobiona, u mnie były dziury w kilku miejscach na wylot, wszystko trzymało sie jak na włosku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20190223-WA0003.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	74.6 KB
ID:	255939
    Ostatnio edytowane przez gonek ; 17-03-2019 o 19:16

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar dantom147
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aris Zobacz post
    Witam, moja bella niestety wymaga wymiany wózka (jest dziura) i w zwiazku z tym mam kilka pytań.
    Czy możecie doradzić gdzie najlepiej szukać/u kogo, może jest wśród was ktoś komu mógłbym oddać autko (najlepiej WLKP)
    Na alledrogo przednich jest raptem kilka sztuk, które ledwo sie trzymają.
    Kolejne pytanie czy wózek jest jednakowy dla wszystkich silników i nadwozia?
    Nie znam się na tym kompletnie, więc prosiłbym o wyrozumiałość

    Sanki silnika bez względu czy anglik czy europa pasują, musisz tylko dopasować do rodzaju napędu, ja swoje kupowałem 2 lata temu na allegro za 800 zł posiadały lekki nalot rdzy, po oszlifowaniu wszystko zeszło i nie było potrzeby piaskować (dałem na gołą blachę odrdzewiacz APP-R STOP podkład i malowanko hammerait-em do dziś jest ok, montował mi J. Łosoś z ul. Lecha, jak chcesz to łatać myślę że powinieneś zawitać do blacharza tam powinni dać radę lecz na przeglądzie w 100% się doczepią. Pozdro

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    7

    Domyślnie

    Przy takiej podmiance wózków zaopatrzyć się jeszcze w jakieś części? Typu tuleje czy coś takiego żeby np. nie przekładać z tej starej? Kolego dantom147 mógłbyś powiedzieć jaki był koszt takiej wymiany?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar dantom147
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aris Zobacz post
    Przy takiej podmiance wózków zaopatrzyć się jeszcze w jakieś części? Typu tuleje czy coś takiego żeby np. nie przekładać z tej starej? Kolego dantom147 mógłbyś powiedzieć jaki był koszt takiej wymiany?

    Muszę powiedzieć że o nic martwić się nie musiałem Łosoś mechanik ogarnął wszystko na git, mówił że z kilkoma śrubami miał problem i dokupywał sam na własną rękę, resztę poprzekładał ze starej. Wymieniałem tam olej, filtry+ sanki, całość 500zł, oczywiście geometria po zabiegu obowiązkowa, Łosoś nie robi geometrii zostaje Ciurysek lub Szałek z Gniezna (przód+tył geometria 100 zł)

    - - - Updated - - -

    Jeszcze jedno Olej kupowałem sam

Podobne wątki

  1. Belka wózek tył 156
    Utworzone przez Drahne w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-01-2019, 08:49
  2. Wózek od 156/GT w 147?
    Utworzone przez KubaLa_KARP w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 00:48
  3. Trawers, sanki, wózek przedni pytanie
    Utworzone przez Adampoz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 13:47
  4. Sanki,wózek 147/156 GTA
    Utworzone przez sołtys w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 13:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory