Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Temat: Jak ściągnąć Alfę z parkingu (blokada kierownicy, brak reakcji na kluczyk)

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jasne, odniosłem się to tego fragmentu.
    Cytat Napisał Magic23 Zobacz post
    Generalnie od zakupu (ponad 2 lata temu) miałem problem z odpalaniem. Rozrusznik nie zawsze zaskakiwał po wciśnięciu przycisku "Start" (temat wałkowany na forum wielokrotnie). Nie zabrałem się za to bo nie było to jakimś wielkim problemem dla mnie, rozrusznik zawsze w końcu zaskakiwał.
    Zaznaczam od razu, że to nie jest Hyde Park i posty OT mające na celu zaczepki słowne będą lądowały w koszu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    To nie jest żadna zaczepka, ale bardzo poważne pytanie o to, co Twoim zdaniem powinien był zrobić w kwestii problemu z uruchamianiem, bo u mnie poprawienie mocowania masy niby pomogło, ale na bardzo krótko i nadal pojawiają się problemy z reakcja na przycisk "Start". Skoro więc zareagowałeś na ten wpis, to może znasz rozwiązanie tego problemu.

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    To nie jest żadna zaczepka, ale bardzo poważne pytanie o to, co Twoim zdaniem powinien był zrobić w kwestii problemu z uruchamianiem, bo u mnie poprawienie mocowania masy niby pomogło, ale na bardzo krótko i nadal pojawiają się problemy z reakcja na przycisk "Start". Skoro więc zareagowałeś na ten wpis, to może znasz rozwiązanie tego problemu.
    Znam, przyjedź to Ci ogarnę
    A tak na serio, przyczyn takiego stanu może być kilka. Samo poprawienie masy może nic nie dać, czasem przewód może być załamany bądź skorodowany pod koszulką termo. Ale najwcześniej po włożeniu kluczyka zapłon się uruchamia i wtedy rozrusznik cyka (elektrowłącznik dostaje power i załącza rozrusznik, a ten drugi dostaje za mało prądu żeby się ruszyć i w efekcie kontrolki gasną, bo jest duży spadek napięcia).
    Jeśli kontrolki nie gasną i nic nie cyka - podobno w JTS pada jakiś moduł pośredni przekazujący sygnał na elektrowłącznik, ale z tym się nie spotkałem. Jedynie z informacją, że wymiana tego modułu nic nie daje, co wskazuje że to nie wina modułu... Ale gość nie potrafił wytłumaczyć, wydaje mi się, że chodziło o BCM.
    Są jeszcze inne opcje, kiedy zapłon się nie włącza. I wtedy przyda się Multiecuscan.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 08-04-2019 o 13:47
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magic23 Zobacz post
    Rozrusznik nie zawsze zaskakiwał po wciśnięciu przycisku "Start" (temat wałkowany na forum wielokrotnie).
    Przecież to jest jednoznaczne, jakich innych informacji potrzebujesz i skąd to oskarżenie, że nic nie zrobił?

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Samo poprawienie masy może nic nie dać, czasem przewód może być załamany bądź skorodowany pod koszulką termo.
    W moim przypadku przewód masowy jest jest w 100% ok, a w wątku dotyczącym tego problemu, wskazujesz, że to właśnie on, może stanowić problem.

    Sądziłem, że skoro uważasz, że kolega przez dwa lata nic z tym nie zrobił, a więc sam jest sobie winien, znasz receptę na tę przypadłość, bo tak wynikałoby z Twojego wpisu.
    Ostatnio edytowane przez dragon65 ; 08-04-2019 o 13:56

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Masz coś konkretnego do napisania czy tylko bijesz pianę? Przewód to tylko jedna z możliwości. I tak napisałem sporo.
    Zapraszam, zdiagnozuję, naprawię.
    Jeżdżenie z usterką dwa lata to dla mnie jest zaniedbanie. EOT.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Masz coś konkretnego do napisania czy tylko bijesz pianę?
    Czemu mia służyć ten tekst?

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jeżdżenie z usterką dwa lata to dla mnie jest zaniedbanie.
    Jak widać, chociażby z tego forum, na tę usterkę nie ma skutecznego sposobu, a więc zgodnie z Twoim wpisem, alfę należałoby odstawić w pokrzywy.

    Nie wiem, skąd u Ciebie ta bulwersacja, co to już nie można zapytać o faktyczne powody Twojego wpisu - zarzucasz komuś, że nie dba o samochód, podczas gdy usterka, która u niego występuje, występuje u wielu użytkowników 159 i z którą, jak do tej pory, nikt skutecznie sobie nie poradził - na tym ma polegać pomoc na forum?

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Jak widać, chociażby z tego forum, na tę usterkę nie ma skutecznego sposobu, a więc zgodnie z Twoim wpisem, alfę należałoby odstawić w pokrzywy.
    Czy ja gdzieś napisałem, że z tą usterką nie można sobie poradzić?! Wymieniłem kilka wariantów tej usterki i podałem nawet przykładowe rozwiązanie. Napisałem, żebyś do mnie podjechał nawet w celu diagnozy/naprawy. Nie jestem wróżbitą i nie wiem co się dokładnie stało w przypadku autora posta ani w Twoim. Trzeba sprawdzić organoleptycznie. Potrafisz czytać ze zrozumieniem?
    Ostatnio edytowane przez magil ; 08-04-2019 o 15:18
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #18
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czy ja gdzieś napisałem, że z tą usterką nie można sobie poradzić?!
    W wątku, dotyczącym tego problemu - ostatnią i zdaję się jedyną Twoją radą były zabiegi z przewodem masowym.

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    W wątku, dotyczącym tego problemu - ostatnią i zdaję się jedyną Twoją radą były zabiegi z przewodem masowym.
    Przeczytaj post #13 tego wątku do końca.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Marek_Olsztyn
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V sportwagon i Omega FL z22xe
    Postów
    146

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magic23 Zobacz post
    Przede wszystkim jako nowy forumowicz chciałbym się z wszystkimi przywitać
    Teraz przejdźmy do tematu. Generalnie od zakupu (ponad 2 lata temu) miałem problem z odpalaniem. Rozrusznik nie zawsze zaskakiwał po wciśnięciu przycisku "Start" (temat wałkowany na forum wielokrotnie). Nie zabrałem się za to bo nie było to jakimś wielkim problemem dla mnie, rozrusznik zawsze w końcu zaskakiwał. Jak się okazało do czasu. W piątek pojechałem z żoną do marketu po zakupy i po powrocie Alfa już nie zaskoczyła. Po kilkunastu próbach poczułem zapach spalenizny. Otworzyłem maskę i ujrzałem dym z rozrusznika, który narastał. Rozłączyłem akumulator i po krótkim czasie dym zaczął zanikać aż zniknął całkowicie, tak jak my z żoną z marketowego parkingu. Wczoraj wziąłem kolegę i plan był ściągnąć Alfę do elektryka. Niestety nie ma żadnej reakcji po włożeniu kluczyka. Kierownica jest zablokowana. Laweta na parking nie wjedzie bo jest tylko 2.20m. wysokości. Co robić? Można jakoś deaktywować blokadę kierownicy?
    Dodam jeszcze że przy próbie uruchamiania (zanim zaczął dymić rozrusznik) pojawiła się żółta kontrolka kierownicy z kluczykiem (Vehicle protection not available czy jakoś tak), a pacjent to 159 1.9JTS.
    https://r.tapatalk.com/shareLink?url...2&share_type=t

    Post 264
    U mnie były dokładnie te same obiawy. W dniu poprzedzającym zgon smród palnej wiązki. Sprawdzić nie zaszkodzi.
    Jak będziesz miał pytania pisz na priv.

    Powodzenia
    Marek

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-12-2018, 11:17
  2. [159] Can Chceck , brak reakcji na kluczyk
    Utworzone przez olek1234 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-02-2018, 22:53
  3. [159] Brak reakcji na kluczyk w stacyjce i cancheck w radiu. Prosze o pomoc.
    Utworzone przez vincin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 22:51
  4. Brak reakcji na kluczyk
    Utworzone przez agop w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 18:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory